BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 03:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] Amortyzatory tył
PostNapisane: 24 marca 2017, 21:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
marcin78 napisał(a):
Monroe E1226 teoretycznie nie pasuje pod względem numeru OE - 33526750782. Ja bym chyba został przy tych keyabach 553239. Taczka i tak jest, nie wiem tylko czy nie pójdzie w górę na zawieszeniu. Mnie to generalnie nie zależy (w ogóle to najchętniej bym wymienił to zawieszenie bo mnie wkurza) ale żeby śmiesznie nie wyglądało ;)

Teoretycznie nie pasuje, ale zarówno KYB 553239 i Sachs 556884 zamieniają się nawzajem z Monroe E1226. Pracuję w branży moto i mam katalogi, trzymałem w ręku Kayabę 553239, Monroe E1226 i Sachsa 556882 (bo 884 już nie robią) i w takiej samej kolejności są od najtwardszego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Amortyzatory tył
PostNapisane: 25 marca 2017, 23:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
kaczorek79 napisał(a):
Teoretycznie nie pasuje, ale zarówno KYB 553239 i Sachs 556884 zamieniają się nawzajem z Monroe E1226. Pracuję w branży moto i mam katalogi, trzymałem w ręku Kayabę 553239, Monroe E1226 i Sachsa 556882 (bo 884 już nie robią) i w takiej samej kolejności są od najtwardszego.


No właśnie numery OE i wyszczególnione zamienniki poszczególnych amortyzatorów wzajemnie sie wykluczają. Nie znam się na tym ale wydaje mi sie że najważniejsze jest żeby konkretny numer OE widniał przy danym amortyzatorze. W tej chwili są założone keyaby, jutro zanurkuje pod samochód i zobaczę jakie konkretnie. Z tego co sie orientuje to poprzedni właściciel wymieniał amorki z tyłu no i być może przyoszczędził na zakupie no i trzeba znowu się bujać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Amortyzatory tył
PostNapisane: 26 marca 2017, 06:45 
A ma ktoś może nr przednich amortyzatorów monroe jakie powinny byś przy zawieszeniu s226a?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e46] Amortyzatory tył
PostNapisane: 26 marca 2017, 08:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Najlepiej jakbyś podał vin, bo E4916 albo E4983.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Amortyzatory tył
PostNapisane: 26 marca 2017, 12:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
marcin78 napisał(a):
kaczorek79 napisał(a):
Teoretycznie nie pasuje, ale zarówno KYB 553239 i Sachs 556884 zamieniają się nawzajem z Monroe E1226. Pracuję w branży moto i mam katalogi, trzymałem w ręku Kayabę 553239, Monroe E1226 i Sachsa 556882 (bo 884 już nie robią) i w takiej samej kolejności są od najtwardszego.


No właśnie numery OE i wyszczególnione zamienniki poszczególnych amortyzatorów wzajemnie sie wykluczają. Nie znam się na tym ale wydaje mi sie że najważniejsze jest żeby konkretny numer OE widniał przy danym amortyzatorze. W tej chwili są założone keyaby, jutro zanurkuje pod samochód i zobaczę jakie konkretnie. Z tego co sie orientuje to poprzedni właściciel wymieniał amorki z tyłu no i być może przyoszczędził na zakupie no i trzeba znowu się bujać.


BMW zmieniało nr oe co chwilę. Jest kilka referencji i kilka nr dla tego samego amorka. Teoretycznie przednie amortyzatory są inne w przedlifcie i polifcie, a w praktyce są takie same, tylko numery oe są inne. Gdybyś chciał kupić Sachsa na tył zgodnego z referencją oe dla zawieszenia s226, to nie ma w praktyce, bo w teorii jest od zwykłego zawieszenia. Nie ma co patrzeć tylko na nr oe i daną firmę, bo wkładali co popadło. Ja np w fabryce miałem założone na tył Sachsa, a na przód Delphi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Amortyzatory tył
PostNapisane: 26 marca 2017, 16:29 
maniek21112 napisał(a):
Najlepiej jakbyś podał vin, bo E4916 albo E4983.

vin:PB00089


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [e46] Amortyzatory tył
PostNapisane: 27 marca 2017, 05:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
E4916.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Amortyzatory tył
PostNapisane: 27 kwietnia 2017, 11:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: E46 320d
Kod silnika: M47
marcin78 napisał(a):
kaczorek79 napisał(a):
Teoretycznie nie pasuje, ale zarówno KYB 553239 i Sachs 556884 zamieniają się nawzajem z Monroe E1226. Pracuję w branży moto i mam katalogi, trzymałem w ręku Kayabę 553239, Monroe E1226 i Sachsa 556882 (bo 884 już nie robią) i w takiej samej kolejności są od najtwardszego.


No właśnie numery OE i wyszczególnione zamienniki poszczególnych amortyzatorów wzajemnie sie wykluczają. Nie znam się na tym ale wydaje mi sie że najważniejsze jest żeby konkretny numer OE widniał przy danym amortyzatorze. W tej chwili są założone keyaby, jutro zanurkuje pod samochód i zobaczę jakie konkretnie. Z tego co sie orientuje to poprzedni właściciel wymieniał amorki z tyłu no i być może przyoszczędził na zakupie no i trzeba znowu się bujać.



Witam

Na parę dni temat odpuściłem ale w poniedziałek przyszła paczka z częściami. Wybór padł na MONROE E1343, do tego poduszki, osłony z odbojami tej samej firmy. Po rozebraniu okazało się że jeszcze trzeba dokupić podkładki i płytki (te co się znajdują nad odbojem - koszt 4 dychy w ASO). Poduszki trochę za dużą średnice kołnierza miały także szlifierka poszła w ruch. Wieczorem kawałek się przejechałem no i wygląda że będzie ok. Zastanawiam się jeszcze nad przodem, trochę szkoda kasy bo ok 60% miały (lewy tył miał 5%).
Co do amorków to te E1343 są ok 2 cm krótsze od KYB 343352 które były wcześniej założone, ponadto wydaje mi się że tył troszkę do góry poszedł - patrząc na prawa stronę, bo lewy amorek był w stanie agonalnym także siłą rzeczy siedział.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL