BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 03:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 19:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: BMW E65 730i
Kod silnika: M54
Mam problem z falowaniem obrotow.
Obroty skacza w zakresie okolo 200 obrotow i tylko i wylacznie pomiedzy 1000-2000 podczas jazdy z stala predkoscia.
Zawsze gdy silnik jest zimny. Lecz jednak jak silnik sie rozgrzeje to rzadko zdarza sie ze skacza.
Podczas postoju i przyspieszania wszystko jest ok i jak jade z predkoscia w ktorej obroty przekraczaja 2000 tez wszystko jest ok.
Wymieiona odma, wymieniony zawor DISA i tez nic nie pomoglo (lopatka latala luzno)
Komputer niestety nic nie pokazuje.
Moze ktos wie co dolega mojej BMce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 3 sierpnia 2016, 20:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23098
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Na wstępie zrób diagnostykę komputerową ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 4 sierpnia 2016, 22:12 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 240
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: 523ia e39
Kod silnika: m52
Sprawdz czujnik podciśnienia znajduje sie pod kolektorem dolotowym . Jak juz w necie sprawdzisz i bedziesz wiedział jak wygląda to odlacz wtyczkę na zapalonym silniku jak obroty będą w normie masz winowajce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 9 sierpnia 2016, 21:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: BMW E65 730i
Kod silnika: M54
OK. sprawdze ten czujnik.
Dzis jednak zauwazylem ze jak lekko nawet skerce kierownica na postoju to obroty podskakuja jak przejde spowrotem na wyprostowana, dodatkowo jest taki paskudny glosny dzwiek jakby sie cos mocno trzeslo... dzwiek sie pojawia jak tylko lekko skrece kierownica.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 17 sierpnia 2016, 19:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: BMW E65 730i
Kod silnika: M54
nie potrafie znalezc tego czujnika. bo rozumiem ze chodzi o czujnik egr?? nawet samego zawora egr nie umiem znalezc :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 09:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: ŻRDW
Moje BMW: e36,e39,e65
Kod silnika: m67
I co kolego uporałeś sie z problemem ?? Bo ja mam tak samo jak i ty tylko że u mnie komp rejstruję błędy podciśnieniowe..A mam pytanko jeszcze jedno czy jak auto ci się rozgrzeję to falowuje przy dojezdzaniu np do świateł ronda ??
Z góry dziękuje i czekam na odpowiedz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 09:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: ŻRDW
Moje BMW: e36,e39,e65
Kod silnika: m67
arooo28, Siemanko
Wypowiadałeś się w jednym temacie odnośnie falowanie obrotów o 200-300 obr ..Podpowiadałeś innemu koledze z fora o odpięciu czujnika podciśnienia tak ?? Czy chodziło ci o ten map sensor ?? Czujnik ciśnienia doładowania ?? Bo ja mam ten sam problem w e65 ale 740d te samo zachowanie .. Jak możesz to wejdz na mój temat i może coś podpowiesz ..
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 11:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: BMW E65 730i
Kod silnika: M54
jak hamuje i redukuje bieg to chyba podskakuja w tedy obroty. bo jak jade np z predkoscia 50-60 i puszcze pedal gazu to obroty spadaja do 1000 i przy redukcji biegu podskakuja i znow spadaja jak nie naciskam gazu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 11:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: ŻRDW
Moje BMW: e36,e39,e65
Kod silnika: m67
Czyli wychodzi na to ze masz takie same objawy jak ja .. tylko mi auto faluje do 1426obr dokladnie wyzej juz nie faluje przy stalej predkosci typu 90 i powyzej juz nie ma falowania bo obroty przekraczaja ta swoja granice falowania czyli 1426 obr.. i jeszcze nie ogarneles tego tematu??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 11:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: BMW E65 730i
Kod silnika: M54
nie ogarnalem tego poniewaz zaden mechanik nie potrafi mi pomoc. a sam nie wiem od czego zaczac wymiany. czujnika od podcisnienia nie umiem sam znalezc. musze czekac az mechanik to sprawdzi. a w salonie za sprawdzenie co jest przyczyna tego chca takie pieniadze ze smiech. dodam ze jestem w uk. wybieram sie do pl wiec moze dam to sprawdzic w salonie w pl. pamietaj ze ty masz diesla a ja benzyne ;)
no chyba ze oboje mamy problem z konwertorem sprzegla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 28 sierpnia 2016, 12:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: ŻRDW
Moje BMW: e36,e39,e65
Kod silnika: m67
No ja wiem wiem:) ale wlasnie objawy sa identyczne prawie... zadzwonisz do skrzyniarza odrazu mowi ze skrzynka uszkodzona przerabialem to w 2óch autach a winne byli inne rzeczy... kolo mniw tez nie ma konkretnej osoby ktora ogarniw temat.. kazdy mowi ze to zlozony temat ... a ty masz jakies bledy na kompie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 2 września 2016, 17:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: BMW E65 730i
Kod silnika: M54
sorki ze nie odpisalem ale nie zostalem poinformowany o twoim poscie.

no najgorsze jest to ze nie ma zadnych bledow na kompie. nie wiem czy moj mechanik posiada nie wystarczajacy komp (oprogramowanie) do zobaczenia tego typu bledow czy po prostu nic nie wykazuje.

ale jest jedna wazna rzecz ktora juz wczesniej zaobserwowalem ale musialem sie upewnic. najmocniej faluje jak silnik jest zimny pozniej jak sie rozgrzeje to czasem faluje a czasem nie, ale jak rozgrzeje silnik i wylacze samochod i ponownie wlacze to juz nie faluje kompletnie nawet w najbardziej newralgicznym zakresie obrotow czyli jazda 50km przy obrotach 1100-1200 co na moje oko swiadczyloby o niepoprawnym sterowaniu silnika przez kompa, ktorys z czujnikow daje zle info a pozniej po wylaczeniu dziala ponownie normalnie.

mialem tak w audicy przy wadliwej cewce. wypadal zaplon, w koncu komp wylaczal cylinder na zimnym ale jak sie rozgrzal i wlaczylem i wylaczylem silnik to juz chodzilo wyszystko jak nalezy. nic nie falowalo zeby nie bylo ;) po prostu checkengine sie wyswietlal.

wydaje mi sie ze gdyby byl to konwerter to jednak nie pomagaloby wylaczenie i wlaczenie silnika.

dlatego jak bede w pl to chce do salonu pojechac moze oni cos wykryja, ale niebawem bede u mechanika wiec jakies duperelki typu przeplywka, czujnik podcisnienia itp bedziemy sprawdzac. jak uda mi sie rozwiazac sprawe to napewno napisze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 3 września 2016, 09:51 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 240
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: 523ia e39
Kod silnika: m52
No kurde jak wylaczenie i włączenie pomaga to musi być jakiś czujnik lub cos w tym stylu. Jak wylaczysz to resetuje się i chodzi dopóki cos co jest zjebane nie da złego odczytu. (ja tak mialem z padającym czujnikiem położenia walu) podobno w serwisach maja lepsze kompy bardziej rozbudowane (w końcu serwis) i wszystko pokaze ale placu sie wiecej i to boli.. No ale tak jeździć sie nie da jak cos chrzani w aucie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 3 września 2016, 10:40 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
A sprawdzałeś zawór DISA?
Ja kupiłem E60 z 2005r z silnikiem N52 2.5 177km i rano po odpaleniu tez lekko obroty skaczą ale nie zawsze, jak sie zagrzeje za 2-3 minuty wszystko ustaje , auto mam 2 tygodnie. Ale jakoś mi to specjalnie nie przeszkadza, auto zapierdziela nic się nie dzieje zbiera się ładnie itp.,

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 3 września 2016, 13:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: BMW E65 730i
Kod silnika: M54
mi na postoju nic nie skacze. zawor DISA wymienilem bo byla wylamana ta plastikowa czesc. nie wiem chyba ze jakas adaptacje DISA trzeba zrobic.
chyba po prostu bede wymienial po kolei czujniki i zobaczymy. zaczne chyba od przeplywki bo to czesto na forach sie pojawia jako przyczyna skokow obrotow.

jak bede w pl a nie uda mi sie tego zrobic to pojade go podpiac pod kompa do salonu. pewnie kolo 300zl.
w UK chca 170£. za ta kase to chyba wszystkie czujniki bym wymienil


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 5 września 2016, 16:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: BMW E65 730i
Kod silnika: M54
jezeli ktos ma jakies sugestie od ktorego czujnika zaczac wymiane. ktory czujnik moze takie rzeczy powodowac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 6 września 2016, 21:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: BMW E65 730i
Kod silnika: M54
arooo28
w koncu znalazlem troche czasu zeby pogmerac w necie. czujnik podcisnienia to chodzilo ci o czujnik map-sensora ktory znajduje sie na przeplywomierzu.
odlaczylem go na zapalonym silniku i mialem wrazenie ze przez sekunde zmienily sie obroty w samochodzie, ale pozniej juz silnik chodzil normalnie.
przejechalem sie nawet samochod ma taka sama moc jak mial i prawie nie skacza obroty podczas jazdy. kilka razy skoczyly tak mega leciutko.
sprawdze jeszcze jutro na calkiem zimnym bo teraz nie byl do konca zimny silnik.

a jak powinien sie zachowac samochod po odlaczeniu tego czujnika??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 6 września 2016, 22:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: ŻRDW
Moje BMW: e36,e39,e65
Kod silnika: m67
Wiesz co z tego co ja sie orientuje to map-sensor to jest na kolektorze ssącym. Na przepływce to poprostu jest wtyczka od przepływomierza przynajmniej u mnie tak jest ... Ja to u siebie musze albo kupic dwie przepływki a najlepiej to od kogoś pożyczyc i podmienić bo może wina leżeć w tym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 16 września 2016, 23:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: BMW E65 730i
Kod silnika: M54
filmik z falujacymi obrotami mojej bmw.

https://www.youtube.com/watch?v=dQibajszfLE


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E65] Falowanie obrotow BMW E65 730i 2004r.
PostNapisane: 18 września 2016, 09:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: ŻRDW
Moje BMW: e36,e39,e65
Kod silnika: m67
No to u ciebie jest podobnie ale wyzej ci falują ..Mi faluja tylko do 1426 obrotów pózniej juz ani drgnie równiutko idzie .. A przy tym falowaniu odczuwasz wibracje ?? I tez jak patrze jak lecisz na tempomacie to tez ci faluje a u mnie juz nie ...
Tutaj masz filmik z mojego przypadku i wartosci inpa
INPA ROZGRZANY MOTOR PRACA NA BIEGU JAŁOWYM
https://www.youtube.com/watch?v=Hp_k_9K9bEk
https://www.youtube.com/watch?v=IvbgheMo5oI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL