BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 12:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320i M54 B22 - błąd 104, Vanos stoi, brak mocy
PostNapisane: 26 sierpnia 2016, 22:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E46 M54
Witam,

Wszystko zaczęło się od wymiany uszczelniaczy zaworowych bez ściągania głowicy. Mechanik nie miał blokad i ustawiał rozrząd na oko. Wkrótce potem zorientowałem się, że auto ma konkretnego muła na niższych obrotach. Podpięcie do kompa pokazało:

Obrazek

Dodatkowo lekkie drgania na jałowym, czuć pod tyłkiem. Przekonany, że winny jest źle ustawiony rozrząd, pojechałem na jego ustawienie do kolegi znanego tu i ówdzie jako Xeon :) Stwierdził, że rozrząd był ok, ale przestawiony był Vanos. Ale po złożeniu się okazało, że auto jest praktycznie tak samo mułowate i błąd nie znika. Dodatkowo na ekranie tych kątów Vanosa nic się nie zmienia ani na jałowym, ani przy dodawaniu gazu. I odchył jest 20 stopni. Xeon też stwierdził, że Vanosa nie słyszy przy dodawaniu gazu.

Pytanie co teraz? Uszczelki na vanosie? Jakiś czujnik wałka? Może ciśnienie oleju za małe i nie daje rady poruszać vanosem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i M54 B22 - błąd 104, Vanos stoi, brak mocy
PostNapisane: 27 sierpnia 2016, 13:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
Sprawdź elektrozawór sterujący vanosem. Zamień je miejscami ze strony ssącej. Są takie same

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i M54 B22 - błąd 104, Vanos stoi, brak mocy
PostNapisane: 28 września 2016, 19:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E46 M54
Update.

Zniechęcam się do tego samochodu coraz bardziej. Problem z mułem od dołu, błędem 104/68 i stojącym Vanosem pozostał. Komputer pokazuje pozycję wyjściową i nie odświeża pozycji podczas jazdy, jakby Vanos stał. Błąd pokazuje się na komputerze tylko przy rozruchu auta. Przy skasowaniu na uruchomionym silniku błąd nie wraca, choć Vanos nadal stoi. Wyeliminowane:

1. Rozrząd ustawiony OK, sprawdzony na przyrządach przez 2 niezależnych mechaników. Elektrozawór też.
2. Uszczelniacze Vanosa wymienione, były w mocno kiepskim stanie.
3. Sprawdzony, tzn wyjęta wtyczka od czujnika wałka rozrządu wydechowego. Samochód odpalił, komputer od razu wywalił błąd czujnika. Fakt, że nie jeździłem i nie wiem czy byłaby jakaś różnica w jeździe.

Pomysły:

- adaptacja się sama zrobi z czasem i się poprawi samo. Bardzo w to wątpię.
- Czujnik wałka rozrządu wydechowego jednak nie ogarnia tej pozycji. Jest to możliwe, że pomimo że wywala osobny błąd po odpięciu to wpięty nie działa poprawnie i unieruchamia Vanosa?
- rozciągnięty łańcuch rozrządu - nie wyszłoby by to podczas ustawiania na blokadach?
- cewka Vanosa.

Pomocy... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i M54 B22 - błąd 104, Vanos stoi, brak mocy
PostNapisane: 24 listopada 2016, 20:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 196
Lokalizacja: O-ka
Moje BMW: e90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Kolego uporales sie z problemem? MAm identyczny problem Z tym,ze i na ssacej stronie i na wydechowej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i M54 B22 - błąd 104, Vanos stoi, brak mocy
PostNapisane: 22 listopada 2017, 17:35 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 29
Lokalizacja: Bolków
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Macie rozwiazanie bledu 104? Ja mam identycznie tylko ze blad 103...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL