BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 02:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] lusterko boczne obniżane czy cofaniu problem
PostNapisane: 19 września 2016, 14:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Moje BMW: e46 coupe 03r
Kod silnika: 330ci M54B30
Witojcie forumowicze :padam:
problem jak w temacie wrzucam wsteczny i lusterko mi świruje zamiast opuścić się na dół jedzie np w prawo.... lub np zjedzie w dół ale już nie wróci do pierwotnego miejsca... czyli że żyje swoim życiem :cwaniak:
nadmieniam że kiedyś było ok nie rozbierałem nie sprawdzałem proszę o rady.... z tego co sobie [przypominam kiedyś wychyliłem je elektrycznie maksymalnie i miałem wrażenie jakby przeskoczyło na maksymalnym położeniu... aczkolwiek jego regulacja elektryczna działa prawidłowo :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] lusterko boczne obniżane czy cofaniu problem
PostNapisane: 21 września 2016, 17:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Moje BMW: e46 coupe 03r
Kod silnika: 330ci M54B30
czy nikt nie pomoże :cisza: :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] lusterko boczne obniżane czy cofaniu problem
PostNapisane: 27 września 2016, 18:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Moje BMW: e46 coupe 03r
Kod silnika: 330ci M54B30
nie chce spamować ale Panowie/Panie serio nikt nie ma pomysłu na to diabelskie żyjące własnym życiem lusterko???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] lusterko boczne obniżane czy cofaniu problem
PostNapisane: 27 września 2016, 20:05 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 183
Lokalizacja: Cardiff
Moje BMW: e46 316i
Kod silnika: M43TUB19
Pomysł jak zobaczyć co się dzieje.

Zdejmij szkło:
Tutaj są obrazki jak to podważyć
Tak to powinno wyglądać

Teraz wrzuć wsteczny i zobacz czy mechanizm się źle zachowuje. Czy opuszczany jest w jednej osi czy w 2?

Porównaj jak działa mechanizm z tym jakbyś regulował lusterko w dół poprzez tego joysticka na drzwiach.

Może po prostu wkłąd jest źle przymocowany?

Przynajmniej będziesz wiedział.

A jeśli to mechanizm źle działa to się pomyśli, przynajmniej będzie wiadomo czego szukac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] lusterko boczne obniżane czy cofaniu problem
PostNapisane: 21 maja 2017, 18:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Moje BMW: e46 coupe 03r
Kod silnika: 330ci M54B30
odświeżam temat a więc lusterko wygląda tak...

Obrazek


lusterko śmiga we wszystkie strony regulacją lusterka...
jedyny problem pojawia się przy wrzuceniu wstecznego biegu... lusterko zamiast jechać w dół jedzie w górę.... czy to wina mechaniczna czy może kwestia jakiegoś zaprogramowania? nadmieniam że kiedyś było ok i działało jak powinno


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] lusterko boczne obniżane czy cofaniu problem
PostNapisane: 21 maja 2017, 20:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Jeżeli lusterko prawidłowo i to za każdym razem reaguje na "zwykłą" regulację to sterownik coś partoli, a dokładnie tzw. moduł komfortu. Na allu są po kilkadziesiąt złotych, więc bez stresu. Wejdź w realoem.com wpisz 7 ostatnich wartości z vinu i wyszukaj sobie w schematach jaki dokładnie kod części masz u siebie żeby kupić odpowiedni, a jeżeli nie dojdziesz to idź do auta i sprawdź oznaczenie na swoim. Niemniej uprzedzam jak w 1 zdaniu - zakładamy, że nie masz usterki mechanicznej w mechanizmach regulacji lusterka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] lusterko boczne obniżane czy cofaniu problem
PostNapisane: 24 maja 2017, 12:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Moje BMW: e46 coupe 03r
Kod silnika: 330ci M54B30
opętane jest przez szatana :cwaniak:
Okej rozbiorę i sprawdzę wszystkie podzespoły czy są ok... aczkolwiek wątpię ze to to bo na sterowaniu działa idealnie nie zacina jedzie bez żadnych oporów i we wszystkie kierunki :rozpacz: w przypadku modułu zastanawiam się co się mogło stać że tak teraz ono pracuje ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] lusterko boczne obniżane czy cofaniu problem
PostNapisane: 24 maja 2017, 14:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Mówiąc po nie-fachowemu: zużył się a bardziej konkretnie na stykach powstaje warstwa śniedzi i skutkuje w pewnym momencie niesprawnością styku. Im częściej styk jest używany, tj. przepływa przez niego napięcie elektryczne tym szybciej pojawia się na nim korozja (taki szary czy czarny nalot), prąd napotyka coraz większy opór, przekaźnik czasami załapuje, a czasami nie aż w końcu "zdycha". Można to reanimować ręcznymi metodami, ale skoro pytasz to pewnie nie czujesz się mistrzem od grzebania przy elektryce. Przypuszczam, że pierwszy lepszy elektryk weźmie za regenerację z 50 zł minimum, a jak sobie wymyśli instalację nowych przekaźników to i więcej, a po alledrogo widzę, że za tyle to można nawet dwie sztuki używane kupić tych modułów, które oczywiście też są loterią, bo nie wiesz ile czasu wytrzymają, a ceny OEM nowego egzemplarza nie znam, ale możesz sobie sam sprawdzić w sieci jak wrzucisz kod tej części.

PS moduł jest za schowkiem (strona pasażera) w pierwszej kieszeni od góry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] lusterko boczne obniżane czy cofaniu problem
PostNapisane: 24 maja 2017, 21:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Witam
duch1986 masz możliwość podpięcia swojego bmw pod kompa i w ncs wygenerowac pliki z modułu komfortu i podesłać na priv?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL