BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 01:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Problem z odpalaniem i komunikacją ze sterownikiem
PostNapisane: 15 listopada 2016, 09:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47DO1
Dzień dobry forumowicze. Od 1.5 miesiąca jestem posiadaczem e46 2.0d 2004 Touring i powoli usuwam usterki, które widziałem już przy kupnie i takie, które wyszły po zakupie :/. Po diagnozie inpą wykazało mi, że mam 4 świece niesprawne. Poszukiwania na forum naprowadziły mnie na niesprawny sterownik świec. Umówiłem się na wymianę na regenerowany w ostatni weekend. Już to była ostatnia chwila bo tego samego dnia przed wyjazdem przy -2 nie mogłem odpalić ale po kilku próbach udało się i dotarłem na miejsce gdzie wymieniłem sterownik na sprawny i przy okazji zrobiłem diagnostykę live data. Okazało się, że świeca 3 i 4 nie pali więc są do wymiany. Oprócz tego wyszło, że sterownik turbo jest niesprawny i trzeba odkładać pieniądz na dwumase i resztę kompletu... Odpaliłem auto i wróciłem do domu w średnim nastroju. W drodze powrotnej już przy domu, zajechałem jeszcze do sklepu. Wychodzę ze sklepu, przekręcam kluczyk i zaświeciła się meduza od DSC i nie mogę odpalić, wskazówka od temperatury stoi bo w końcu zrobiłem przed chwilą prawie 300 km. Wyciągam kluczyk, wsadzam jeszcze raz, meduza już się nie zapala i odpalam. Podjeżdżam pod blok i mam nadzieję, że to tylko coś chwilowego ;/ Na drugi dzień od rana chciałem jechać na siłownie i idę do auta przekręcam kluczyk a tu wskazówka od temp. leci na maxa na czerwone pole i zaświeciła się meduza i kontrolka ręcznego na czerwono. Próbuje parę razy odpalać ale nie daje to efektu ;/ Zrezygnowany wracam do domu i zaczynam ładować laptopa i szukać kabla do inpy i szukać po forum. Po 4h idę ponownie ale biorę drugi kluczyk (bo gdzieś wyczytałem o immo, że może nie działać) i przekręcam ale jednak znowu meduzy się palą. Podłączam kabel i zaczynam klikać w inpe. Wchodzę w sterownik silnika i dostaję komunikat: "No response itd" a dzień wcześniej łączyło się. Zrezygnowany klikam w inpe dalej a w końcu usłyszałem jakby coś się załączyło. Chyba pompa bo taki ciągły dźwięk i kontrolka od ręcznego zrobiła się żółta zamiast czerwonej i spróbowałem się znowu połączyć inpa do silnika i już udało się. Zdziwiło mnie to i spróbowałem odpalić i odpalił od razu. Postanowiłem trochę pojeździć tak z 10km i jeździł ok ale kontrolka od meduzy i ręcznego paliła się na żółto nadal. Podjechałem do domu i wpadłem na to, że inpa podlacze sie pod dsc. Za trzecim razem wybrałem odpowiedni moduł i miałem w nim błąd: "CAN timeout". Wykasowałem go, kontrolki zgasły i pojeździłem chwile i już się nie pojawiły. Po mojej dłuższej historii pytanie. Co mogło wywołać takie zachowanie, że zaświeciły się kontrolki i nie mogłem połączyć się ze sterownikiem silnika, który po 15 minutach zaskoczył? Czy wymiana sterownika świec mogła mieć na to wpływ? Jutro jadę do znajomego mechanik, żeby sprawdził styki i wymienił świece. Mam nadzieję, że to nie jest objaw kończącego się sterownika :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z odpalaniem i komunikacją ze sterownikiem
PostNapisane: 22 listopada 2016, 23:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47DO1
Dostałem radę, że obok komputera silnika jest taki niebieski przekaźnik i żeby go wyciągnąć i przeczyścić styki. Wyczytałem, że jest to główny przekaźnik do DDE. Gdy odbiorę auto od mechanika po niestety poważnej naprawie klapek :/..., sprawdzę to osobiście, gdy to nie przyniesie rezultatu myślę, żeby wysłać sterownik do regeneracji ;/ Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Problem z odpalaniem i komunikacją ze sterownikiem
PostNapisane: 19 grudnia 2016, 10:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 12
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47DO1
Wymieniłem świece i rozwiązałem znany problem z klapkami. Niestety byłe oderwane :( Auto od razu lepiej jeździ i odpala na minusowych temperaturach na widok kluczyka :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL