BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 18:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Falowanie obrotów
PostNapisane: 28 grudnia 2016, 11:33 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 7
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22
Witam,
koledzy mam taki problem z autkiem, dotyczący znacznego falowania obrotów na biegu jałowym. Na zimnym silniku nie zauważalne, jak pracuje "na ssaniu" to w ogóle nic nie faluje i jest ok, jak jest ciepły to jest tragedia - obroty falują znacznie. Mam też wrażenie że na ciepłym ma mniej mocy niż na zimnym (ale generalnie spadek mocy to raczej wina tego że sprzęgło jest do wymiany bo się ślizga). Dodatkowo jak obciążę całość np. otwieraniem szyb (4 jednocześnie) i wspomaganiem (kręcąc kierownicą na postoju) to obroty spadają tak drastycznie, że auto prawie gaśnie.

W dolocie nie stwierdziłem jakichś nieszczelności, wszystkie gumy ok, nic nie popękane, krokowiec czyty, INPA nie pokazuje błędów

poniżej filmik jak to wygląda - mocne spadki to właśnie moment w którym idzie podnoszenie 4 szyb + wspomaganie (kierownica w lewo - prawo na postoju).


silnik to m54b22
zagazowany, problem jest zarówno na lpg jak i na pb

Ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną? jeden z mechaników twierdzi że może być czujnik położenia wałka (niestety nie wiadomo który a są 2 z tego co wiem - 12147518628 oraz 12147539165


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie obrotów
PostNapisane: 28 grudnia 2016, 12:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: SDL
Moje BMW: E39 2.8
Kod silnika: M52TUB28
Jeżeli już koniecznie czujnik wałka to 12147518628 ( bez kabla).
Inpa pokazuje jakieś błędy? Jak wyglądają adaptacje długoterminowe?
To, że na PB jest to samo, od razu po przełączeniu z lpg nie jest do końca miarodajne.
Jeśli adaptacje sa rozjechane ( żle wyregulowany gaz), to i na PB na początku będzie kulał. Musisz wykasowac adaptacje inpa lub zrobić trochę km na PB. Wtedy zobaczysz jak wygląda praca na PB. Stawiam trochę na gazidło jesli inpa nic nie pokaże ale żeby się upewnić zrób tak jak napisałem wyżej.
Co to za instalacja? Jakie podzespoły?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie obrotów
PostNapisane: 28 grudnia 2016, 13:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 7
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22
na gazie jeździłem prawie tydzień - jak butla poszła do legalizacji i niestety nie było różnicy - obroty falowały tak samo na pb jak i przed/po ponownym montazu zbiornika lpg (bez względu na to czy jechałem dluzej czy krocej na pb)

gaz to KME Diego , parownik KME Silver- zakładany u Niemca jakies 2 lata temu (niestety nie specjalnie wiem jakie wtryski itp.)

na tyle na ile ogarniam INPE (a jestem mega poczatkujacy) to blędów nie zdiagnozowałem (sprawdzałem i na ciepłym i na zimnym i w trakcie tych szopek z obrotami ale błędów nie wysypało)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie obrotów
PostNapisane: 28 grudnia 2016, 14:52 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 16
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: M43TU
Czujnik temp w silniku był u mnie miałem to samo. Zła temp silnika jest podawana i przez to podawana jest zła mieszanka paliwa i się dławił - zalewał silnik paiwem.

Na szybach się dusi bo alternator więcej prądu pobiera - większy daje opór. Mi przygasał jak ruszałem kierownicą bo pompa dawała obciążenie.

Sprawdź czujnik, mi pomogło

EDIT:
mi ewidentnie głupiała wskazówka od temp silnika + robiłem popychadła szklanek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie obrotów
PostNapisane: 28 grudnia 2016, 20:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Sprawdź aku - jak stary/niedoładowany to szyby i światła mocno przyduszą silnik. Problem z pompą wspomagania też da podobne objawy. Dopiero potem szukać usterek silnika i osprzętu. Weź pod uwagę, że ECU e46 stosunkowo wolno reaguje na zmiany obciążenia silnika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Falowanie obrotów
PostNapisane: 28 grudnia 2016, 22:29 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 7
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22
- akumulator jest bliżej nie określonej daty. niemniej dzisiaj podpiąłem miesięczny aku (w razie pytań był większej pojemności niż mój ale to juz szczegół), świeżo z pod prostownika - objawy te same :(
- kwestia czujnika temp do przemyślenia, chociaż wskazówka od temp nie głupieje, po obd odczyty temp silnika są poprawne... jednak jak jest zimny i nawet juz nie idzie "na ssaniu" to obroty nie falują a w każdym razie nie az tak (jakieś drobne wachniecia dopuszczam jako normalne). zastanawiam się jak zdiagnozować ten czujnik bez przekładki innego? jakieś pomysły?
- pompa wspomagania może i faktycznie obciąża silnik, zdaje się byc sprawna ale nie wykluczam defektow, niemniej obroty fauluja tez na luzie bez ruszania kierownica itp, tyle ze mniej niż na załączonym filmiku ale nadal znacząco (spadki nawet o 200-250 RPM)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 107 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL