BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 23:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] jazda bez przepływomierza
PostNapisane: 28 grudnia 2016, 13:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Czy mozna jezdzic bez przepływomierza ? Czy nic się nie stanie jak przez jakiś czas bede bez niego jezdził ? Bo wydaje mi sie ze moja raczej sie popsula .. tzn auto mi falowało na obrotach w granicach 500-1500 obrotów, paliło sie check engine wiec szukałem przyczyny ( sprawdzałem weze od odmy i inne rzeczy ) i po odłączeniu przepływki ( auto zgasło wtedy ) i po ponownym go uruchomieniu , beatka sie uspokoiła - przestała falować i trzymała obroty jak wczesniej . Czy możliwe ze mi padła przepływka ? dodam raport z inpy :

Cytuj:
E R R O R M E M O R Y R E P O R T
------------------------------------
Date: 12/27/16 11:44:18 ECU: MS420DS0 JobStatus: OKAY Variant: MS420DS0
------------------------------------------------------------
RESULT: 4 errors in error memory !
------------------------------------------------------------
203 lambda control Bank 2 control block
Error frequency : 2 Logistic counter: 40
Engine speed 736.00 1/min temperature cooling water 54.00 Grad C load 76.26 mg/Hub lambda probe voltage control probe Bank 0.06 V appear before (rel.) 0.90 h
Abweichung fett CARB-Fehler Fehler nach Entprellung gespeichert Fehler momentan nicht vorhanden sporadischer Fehler
Errorcode: CB B1 02 28 17 88 0E 0C 78 65
------------------------------------------------------------
202 lambda control Bank 1 control block
Error frequency : 2 Logistic counter: 40
Engine speed 736.00 1/min temperature cooling water 54.00 Grad C load 76.26 mg/Hub lambda probe voltage control probe Bank 0.07 V appear before (rel.) 0.90 h
Abweichung fett CARB-Fehler Fehler nach Entprellung gespeichert Fehler momentan nicht vorhanden sporadischer Fehler
Errorcode: CA B1 02 28 17 88 0E 0F 78 65
------------------------------------------------------------
228 lambda contol tolerance Bank 2 to big
Error frequency : 1 Logistic counter: 40
Engine speed 1536.00 1/min load 98.05 mg/Hub temperature cooling water 60.00 Grad C lambda contol tolerance Bank 2 12.89 % appear before (rel.) 0.10 h
Abweichung fett CARB-Fehler Fehler nach Entprellung gespeichert Fehler momentan nicht vorhanden sporadischer Fehler
Errorcode: E4 B1 01 28 30 12 90 A1 78 6D
------------------------------------------------------------
227 lambda contol tolerance Bank 1 to big
Error frequency : 1 Logistic counter: 40
Engine speed 1376.00 1/min load 114.39 mg/Hub temperature cooling water 61.50 Grad C lambda contol tolerance Bank 1 16.01 % appear before (rel.) 0.10 h
Abweichung fett CARB-Fehler Fehler nach Entprellung gespeichert Fehler momentan nicht vorhanden sporadischer Fehler
Errorcode: E3 B1 01 28 2B 15 92 A9 78 6D
=============================================================


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] jazda bez przepływomierza
PostNapisane: 28 grudnia 2016, 13:39 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 71
Moje BMW: E46 2001 e316
Kod silnika: M43B19
Garaż: http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 096qz.jpg/
Mozna jezdzic nic sie nie stanie.

ale to wyglada na jakies nieszczelnosci w ukladzie dolotowym czyli poza twoj przeplywka.

moj ziomek tak mial.

Ja mialem podobna przyczyne jak odma mi poszla tez bardzo podbne bledy mialem na kompie.

Zerknij na weze ktore doprowadzja powietrze do ukkadu dolotowego i podcisnienia silnika.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] jazda bez przepływomierza
PostNapisane: 28 grudnia 2016, 21:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Dodam że mam wypadanie zapłonu na 5 i 6 cylindrze więc może to jednak świece albo cewka ? dlatego pokazuje te sondy lambda ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] jazda bez przepływomierza
PostNapisane: 29 grudnia 2016, 12:10 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 140
Można jeździć ale chyba nie jest to zalecane w dłuższym okresie czasu. W końcu mieszanka paliwowa po odpięciu przepływki jest daleka od idealnej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e39] jazda bez przepływomierza
PostNapisane: 29 grudnia 2016, 12:22 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 71
Moje BMW: E46 2001 e316
Kod silnika: M43B19
Garaż: http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 096qz.jpg/
Stawiam na cewki zaplonowe to standrad.

tak jak kolega wyzej napisal mieszanka jest inna od idealnej zgadzam. moo znajomy mial problem wiec musielismy odpiac od 2.5L silnik i jezdzil ponad 2 miesiace za nim kupil.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] jazda bez przepływomierza
PostNapisane: 29 grudnia 2016, 21:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: K-g
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25/SWAP B28
Ja jednak szukałbym nieszczelności w układzie dolotowym, dlatego wywaliło przekroczone limity na 2 sondach. Na odpiętej przepływce możesz śmiało jeździć nic Się nie stanie, wtedy komputer korzysta z wartości uśrednionych

_________________
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] jazda bez przepływomierza
PostNapisane: 30 grudnia 2016, 20:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
to co wywaliła inpa mówi tylko tyle że coś jest nie tak i sondy to wychwyciły. powodów może być wiele ale jeśli nie ma błędu przepływki a sondy wariują to też zacząłbym od szukania nieszczelności.

po odpięciu przepływomierza silnik się uspokoił bo faktycznie komp przyjmuje uśrednione wartości i problem nieszczelności jest po prostu mniej dotkliwy ;)

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] jazda bez przepływomierza
PostNapisane: 30 grudnia 2016, 22:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Poszukam tej nieszczelności no bo wywala mi co chwile EML jak mi wypadają zapłony :zly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] jazda bez przepływomierza
PostNapisane: 31 grudnia 2016, 14:14 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
Witam , czy to może być powodem nieszczelności ? Na dolocie nic nie znalazłem co by mogło powodować nieszczelność , chodź w sumie niedawno była wymieniana przepustnica i może coś mechanik nie dokręcił a gołym okiem nie widać
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] jazda bez przepływomierza
PostNapisane: 31 grudnia 2016, 15:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: K-g
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25/SWAP B28
Taka szczelinka,nie robiłaby takich cyrków,zwłaszcza że spory kawałek gumy nachodzi na obudowę. Wzrokowo, może być ok, ale odpal silnik i pryskaj plakiem lub innym środkiem typu samostart w okolice kolektora oraz przepustnicy. Zauważalna zmiana pracy silnika będzie sugerować nieszczelność

_________________
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] jazda bez przepływomierza
PostNapisane: 1 stycznia 2017, 10:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Takie błędy często pojawiają się przy problemach z pompą paliwa. Zacząłbym jednak od sprawdzenia nieszczelności np plakiem lub zmywaczem do hamulców i podmianki cewek na inne cylindry, ewentualnie w ciemno możesz wymienić świece jak dawno tego nie robiłeś.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 89 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL