BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 13:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Kilka pytań zepsute ogrzewanie wersja z klima 2 stref.
PostNapisane: 1 stycznia 2017, 21:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M43B16
Witam.

Z góry przepraszam za zakładanie tematu poruszanego milion razy, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytania.

Czy pokrętła climatronic mają jakikolwiek wpływ na temperaturę, jeżeli klima jest wyłączona? Czy reguluje się wtedy jedynie górnym pokrętłem temperatury, a położenie climatronic nie ma wtedy znaczenia?

Nie działa mi ogrzewanie, z tym, że na początku nie działało na niskich obrotach, a na wyższych już tak, dolałem płynu i po paru dniach jak jechałem na warsztat nagle się naprawiło, ale leciało już tylko gorące powietrze, nawet jak dawałem na zimne pokrętłem temperatury. Dodam, że pokrętło jest chyba zepsute, bo stawia opór, kiedy próbuję dać na max zimne w lewo i odbija spowrotem, nie da się ustawić go na położenie max zimne.

Na warsztacie okazało się, że mam pękniętą obudowę termostatu, więc została wymieniona wraz z termostatem, płyn chłodniczy dolany, ale jak już wracałem z warsztatu, leciało tylko zimne powietrze, nawet na wyższych obrotach. Czy może to być wina np źle podłączonego, a jeśli tam się nic nie podłącza, to wadliwego termostatu, który się nie otwiera po wymianie i czy ciepłe powietrze powinno zacząć lecieć tylko gdy się otworzy? Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie, czy termostat się otwiera?

Mam zamiar zrobić płukanie układu i nalać nowy płyn, aby odkamienić nagrzewnicę i usunąć brud, bo nie było pełnej wymiany płynu a tylko dolanie, o wymianie termostatu, ale jak napisałem, w drodze na warsztat leciało tylko gorące powietrze, więc raczej to bym wykluczył.

Chcę pojechać do elektryka, aby sprawdził, czy panel daje napięcie na elektrozawory (pewnie jest popsuty, skoro pokrętło temp nie działa na maxa w lewo), oraz czy elektrozawory nie są zapchane, może podczas wymiany termostatu jakiś brud się tam dostał i się przytkały, ale zależy mi na informacji, czy da się jakoś na stałe te zawory otworzyć, np odpinając z nich wtyczkę, aby leciało tylko gorące powietrze cały czas, bo jest zima i jazda zimnym autem nawet tylko na warsztat jest uciążliwa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Kilka pytań zepsute ogrzewanie wersja z klima 2 stref.
PostNapisane: 6 stycznia 2017, 22:03 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 34
7777777 napisał(a):
Czy pokrętła climatronic mają jakikolwiek wpływ na temperaturę, jeżeli klima jest wyłączona? Czy reguluje się wtedy jedynie górnym pokrętłem temperatury, a położenie climatronic nie ma wtedy znaczenia?



Mają


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Kilka pytań zepsute ogrzewanie wersja z klima 2 stref.
PostNapisane: 11 lutego 2017, 02:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M43B16
Dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 132 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL