BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 12:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Buczenie odmy m52
PostNapisane: 2 stycznia 2017, 14:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
Witam, wymieniłem już drugą odme, teraz firmy febi poprzednia Meyle. Problem polega na tym, że nowo wsadzona odma po 2 miesiącach wydaje dźwięk buczenia, objawia się to zazwyczaj gdy ruszam z miejsca oraz bardzo rzadko na postoju. Dodam że po Meyle jeszcze wsadziłem starą zasyfioną oryginalną odme bmw i póki ją miałem, bo to były jeszcze ciepłe dni, było z nią spokój.

Czy produkują po prostu odmy tak kiepskiej jakości ?
Czy może to jakaś mała nieszczelność na uszczelkach przy tym wężyku ? Ale dlaczego przez pierwsze 2 miesiące jest ok ?

Ubyło tez oleju, musiałem dolać 0.3 l i wydaje mi się ze dalej ubywa. Kiedyś ubyło po 1000km 0.7 . Dolałem i przez pare miesięcy nic nie ubywało.( wedy to było na jeszcze innej odmie)

Czy jeżeli stara oryginalna odma ma dobrą membrane można ją wyczyścił i tak jeździć ? ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Buczenie odmy m52
PostNapisane: 2 stycznia 2017, 22:32 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 8
Moje BMW: e46 coupe
Kod silnika: m54b25
Czesc, a rurki wymieniles ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Buczenie odmy m52
PostNapisane: 2 stycznia 2017, 23:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Kup oryginał i się nie zastanawiaj. Silnik masz ten sam co ja to pewnie i odma identyczna. Jak kupowałem to różnica między Febi a ORI była chyba 50zł. Trochę poczytałem o problemach z zamiennikami i zdecydowałem się dopłacić za oryginał. Meyle to pakowacz więc zależy jak się trafi ale na rynku zamienników to chyba słaby wybór. Tak jak kolega wspomniał obowiązkowo obydwie rurki jeśli nie zmieniałeś i najlepiej mufkę która uszczelnia mocowanie odmy w kolektorze bo stara już na pewno nie jest miękka. Czyszczenie starej oryginalnej bym sobie darował, ma 20 lat i się do niczego nie nadaje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Buczenie odmy m52
PostNapisane: 3 stycznia 2017, 14:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
Rurka idaca bo bagnetu nowa razem z czyszczeniem bagnetu. A ta rurka idaca do dekla tez jest nowa lecz wydaje mi sie ze te uszczelki sa za slabe. Na razie z oryginalnej odmy przelozylem sprezynke ( gdzies wyczytalem ze zamienniki sa slabe) sam skok membrany febo jest taki sam jak w oryginale. W meyle jest troszke mniejszy. A co do mufy to jest okej lecz byla w swiezym oleju. Dlatego pewnie szlo w dolot i stad ubytki oleju :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL