BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 13 maja 2024, 02:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 320d zamarzanie szyb od środka
PostNapisane: 7 stycznia 2017, 09:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 350
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47n
Witam mam taki problem otoż w ubiegłą zimę zamarzała mi tylko tylna szyba i przednia a teraz i boczne.Zrobiłem dzisiaj trasę 200km z ogrzewaniem 21.5stp i szyby w środku dalej nie odmarzły.. jedynie przednia bo na nią ciągle powietrze ciepłe leci.Jak tylko dałem na nogi tak szyba przednia zaczęła zachodzić

tutaj fotki co się dzieje

https://zapodaj.net/5014094bf6dc5.jpg.html

https://zapodaj.net/9aff99c1b8252.jpg.html

https://zapodaj.net/59489f9055916.jpg.html

taki jest efekt po trasie 200km


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d zamarzanie szyb od środka
PostNapisane: 7 stycznia 2017, 16:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 185
Wyciągnij dywaniki i zobacz czy tam zło nie siedzi pod nimi. A jak nie to na początek możesz kupić paczkę kociego żwirku sylikonowego, nasypać do jakiś szmat i zostawić w samochodzie pod siedzeniami na kilka dni, lub kupić osuszacz powietrza, ale cena do efektu będzie mizerna

_________________
Proste drogi są dla szybkich maszyn, kręte- dla szybkich szoferów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d zamarzanie szyb od środka
PostNapisane: 7 stycznia 2017, 16:47 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Ogrzewanie dobrze działa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d zamarzanie szyb od środka
PostNapisane: 7 stycznia 2017, 18:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 8338
Musisz mieć sporą wilgoć w aucie,do tego układ ogrzewania/wentylacji nie domaga i jest jak jest.
Sprawdź w jakim stanie filtr powietrza i filtr kabinowy,do tego wspomniana wilgoć,sprawdź dokładnie całą podłogę ,czy gdzieś nie jest mokro,może gdzieś podciekała woda,a tego nie zauważyłeś.
Dosyć często zdarzało się w e46,że woda dostawała się do środka poprzez nieszczelne wygłuszenie,jeśli wcześniej drzwi były rozbierane,bynajmniej tak było u mnie. Po mocnej ulewie miałem czasami mokrą podłogę od strony pasażera,więc rozebrałem drzwi,przykleiłem bodajże na silikonie całe wygłuszenie dokładnie i potem miałem spokój.
Obstawiam,że u Ciebie będzie podobnie,gdzieś musi być jakaś nieszczelność i masz przez to sporą wilgoć w aucie,bo z samego piasku,który zawsze gdzieś tam się znajdzie w aucie nie było by,aż takiego problemu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d zamarzanie szyb od środka
PostNapisane: 7 stycznia 2017, 23:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23110
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
jak bym widział szyby w Swoim aucie... ten problem jest dość częsty jeśli chodzi o e46 a rozwiązania tak naprawdę brak :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d zamarzanie szyb od środka
PostNapisane: 9 stycznia 2017, 19:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Szczurek1986 napisał(a):
jak bym widział szyby w Swoim aucie... ten problem jest dość częsty jeśli chodzi o e46 a rozwiązania tak naprawdę brak :/


Trzeba zmienić na serię 5 obojętnie jaka i takiego problemu nie uświadczysz miałem e36 i E46 wiem co to znaczy, bo sam się wkurzałem.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d zamarzanie szyb od środka
PostNapisane: 9 stycznia 2017, 20:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 125
Moje BMW: 320d
Kod silnika: N47D20
Są preparaty nazywane antypara, ale to takie prowizoryczne rozwiązanie na krótko, na trasę. Trzeba szukać przyczyny wilgoci w aucie, to co pisali koledzy, wycieki, filtry itd.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d zamarzanie szyb od środka
PostNapisane: 9 stycznia 2017, 20:18 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 161
Lokalizacja: Pabianice
Kod silnika: M52TUB28
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=151896
mi tylko przednia przymarza od środka teraz jak było około - 15 :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d zamarzanie szyb od środka
PostNapisane: 9 stycznia 2017, 21:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 8338
ROBBMW, normalnie wujek dobra rada,parują Ci szyby w 3er to zmień na 5er,no ja pierdzielę :rotfl:
To nie jest normalne,szyby nie mogą być tak zaparowane,nie mówiąc już o zamarznięciu,gdzieś jest problem,tak jak pisałem wcześniej.
Mega wilgoć w aucie plus niesprawny układ ogrzewania i są efekty,proste.
W zeszłym roku przerabiałem temat wilgoci w aucie,wprawdzie nie w BMW,tylko VW i wiem,że to drażniąca sprawa.
Pod dywanikiem pasażera miałem dosłownie staw (ale tak zaparowanych szyb to nie miałem,a jeśli już to po chwili jazdy z nawiewem był spokój),ale zdiagnozowałem którędy dostaje się woda,pozbyłem się wilgoci i teraz jest ok.
Teraz jestem uczulony na parowanie szyb i jak nagrzeję w aucie podczas jazdy to staram się przed zamknięciem go troszkę przewietrzyć.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d zamarzanie szyb od środka
PostNapisane: 10 stycznia 2017, 00:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Do sprawdzenia caly uklad chlodzenia, klima i nagrzewnica. Po 200km i szyby oblodzone :szok: U mnie w najwieksze mrozy po odpaleniu auto nagrzewa sie w kilka minut, a jak podczas jazdy ustawie 21st to nie ma czym oddychac tak goraco. Wiec bajki, ze to typowe w e46 albo kup e39 pozostawie bez komentarza.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 320d zamarzanie szyb od środka
PostNapisane: 10 stycznia 2017, 00:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
ROBBMW napisał(a):
Szczurek1986 napisał(a):
jak bym widział szyby w Swoim aucie... ten problem jest dość częsty jeśli chodzi o e46 a rozwiązania tak naprawdę brak :/


Trzeba zmienić na serię 5 obojętnie jaka i takiego problemu nie uświadczysz miałem e36 i E46 wiem co to znaczy, bo sam się wkurzałem.

:rotfl: Powiedział co wiedział :rotfl:

Tak zaparowane/pozamarzane szyby to nie jest normalne zjawisko tym bardziej po tak długiej trasie, w żadnym swoim aucie nie miałem z tym problemu.
Ostatnio sporo wilgoci i niska temperatura w E90 szyby w środku suche i bez szronu, to samo w E46.

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL