BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 03:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 7 stycznia 2017, 18:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 14
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42b20
Witam,

Jadąc wczoraj pokazała mi się żółta kontrolka oleju. Nie zastanawiając się zajechałem po drodze po olej. Dzisiaj z rana na zimnym silniku bagnet wskazywał poziom oleju ok 0,5 cm poniżej minimum. Dolałem więc 0.7L, pozostawiając pewien margines, aby nie przelać. Przed dolewką silnik i jego okolice suche. Wracając z zakupów nagle uderzył mnie smród spalonego oleju. Zaglądam pod maskę i widzę takie coś :cenzura: :

https://i.imgsafe.org/11c6c1176d.jpg
https://i.imgsafe.org/11d850f914.jpg

Przelałem i wywaliło mi uszczelkę? Może winowajcą jest ogromny mróz, olej gdzieś uciekł... i dolałem niepotrzebnie. Silnik po wymianie wszelkich uszczelek, uszczelniaczy, pompy vacuum. Po wymianie cieknącej pompy dolewka 1.0 oleju i nie stwierdziłem od tamtej pory(kilku miesięcy) ubytku. Proszę o pomoc szanownych forumowiczów. Awaria dopadła mnie w momencie, kiedy auto jest mi ogromnie potrzebne :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 7 stycznia 2017, 19:41 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
pewnie cieknie spod pokrywy zaworow

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 7 stycznia 2017, 19:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
gdy podczas wlewania nie trafisz w otwor to przelewa sie tym miejscem w ktorym pokazales lub masz juz nieszczelny uszczelniacz od czujnika Valvetronic.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 7 stycznia 2017, 19:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Miałem ten sam silnik ale mi ciekło naokolo z pokrywy zaworów więc wszystko wymieniłem i było sucho, może u ciebie też cieknie z gory albo za dużo oleju nalałe, i ciśnienie wywaliło.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 7 stycznia 2017, 20:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 14
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42b20
Uszczelka czujnika Valvetronic i sam czujnik byly wymieniane. Uszczelka pokrywy zaworów również nowa. Znajomy podpowiada, że to prawdopodobnie zamarznięta odma...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 7 stycznia 2017, 21:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
gonzo123x napisał(a):
Uszczelka czujnika Valvetronic i sam czujnik byly wymieniane. Uszczelka pokrywy zaworów również nowa. Znajomy podpowiada, że to prawdopodobnie zamarznięta odma...


Teraz są mrozy jak ci auto odpala na mrozie takie troche zamulone pare sekund po odpaleniu ? Ja tak miałem odma byłą zpachana syfem N42 wogule ta odmę to mają jakaś dziwna zapycha się czesto w zimie.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 7 stycznia 2017, 21:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 14
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42b20
Odpala za 2-3 razem. Dokładniej mówiąc odpala za pierwszym razem, ale nie trzyma obrotów i samoczynnie gaśnie. Przygazować nie mogę, bo zwyczajnie nie reaguje na pedał w tym momencie. Za trzecim razem pali już normalnie. Od jakiegoś czasu miałem podejrzenia, że może być to być związane z ciśnieniem oleju, a więc możliwe, że z odmą.

W ostatnich dwóch miesiącach auto zaczęło znacząco więcej palić. Wcześniej był do przedział 7-9.5L. Teraz osiągam średnio nawet 11L przy podobnym stylu jazdy. Podobno mogłoby to również wskazywać na odmę. W komputerze 0 błędów, a na koncie ostatnio krucho, więc i do warsztatu nie zajrzałem jeszcze w tej sprawie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 8 stycznia 2017, 09:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Od palisz go i ledwo co łapie obroty i gaśnie ? Miale podobnie ale latem kilka razy gdy rozgrzany silnik na upale zgasilem a za jakieś 30 minut Odpalałem. I gasl. Ale to nie odma.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 8 stycznia 2017, 11:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
jak odma nie była ruszana to na 100% jej wina. Kiedyś ktoś wrzucał info, że np w M52 przewidują wymianę odmy co 3 wymianę oleju. Kuzyn miał n42 i też zimą olej wywaliło bo odma nie była wymieniana.
wymień odmę

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 9 stycznia 2017, 18:51 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 14
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42b20
Pojadę z tym? Chociażby do najbliższego warsztatu. Auto zostawiłem w takim miejscu, że nic nie zrobię. Do miejsca zamieszkania 30km.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 9 stycznia 2017, 18:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
gonzo123x napisał(a):
Pojadę z tym? Chociażby do najbliższego warsztatu. Auto zostawiłem w takim miejscu, że nic nie zrobię. Do miejsca zamieszkania 30km.



To przecież odpalić możesz i podjechać co to jest 30km?

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 13 marca 2017, 15:16 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 14
Moje BMW: E46
Kod silnika: N42b20
Odgrzebuje temat, aby zostawić info o rozstrzygnięciu.

Odma zatkana. Natomiast przewody od odmy popekane i zaciagnely one tasme, ktora kiedys jakis Janusz motoryzacji je posklejal. Rowzwiazanie: wymiana odmy i przewodow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 14 marca 2017, 09:34 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 616
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52TU
Czy przytkana odma w silniku N46 może powodować nierówną pracę silnika na wolnych obrotach (bujanie) i zasysanie oleju do komór spalania, co doprowadza do puszczania niebieskiego dymka po dodaniu gazu po tym jak silnik popracuje na wolnych obrotach?
W kolektorze za przepustnicą widać, że stoi sporo oleju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 14 marca 2017, 21:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e46 compact
Kod silnika: n42b18
Zacznij od sprawdzenia odmy.
Jeśli będzie OK to prawdopodobnie uszczelniacze zaworowe do wymiany. Można zrobić bez ściągania głowicy sporo było o tym tematów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 5 czerwca 2017, 15:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46 318ti
Kod silnika: N42
Witam serdecznie forumowiczów, piszę do Was bo może ktoś miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc. Chodzi o wyciek oleju, nie mogę zlokalizować skąd to cieknie :mur: załączam zdjęcia w których zaznaczyłem gdzie oleju zbiera się najwięcej i proszę o jakieś rady/sugestie co to może być w tym obszarze (co sprawdzić, czy jest tam jakiś czujnik? uszczelka? cokolwiek?)


[img][IMG]https://images83.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/616/7540b7b0e1ab158cmed.jpg[/img][/img]
[URL=https://images81.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/617/4cb5c0eadeb87d7e.jpg]
[url][URL=https://images81.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/617/4cb5c0eadeb87d7e.jpg]Obrazek[/url][/url]
Obrazek


Ostatnio edytowano 5 czerwca 2017, 21:19 przez mathewburza, łącznie edytowano 10 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 5 czerwca 2017, 15:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
zdjęcia przez Ciebie wrzucone nie działają :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 5 czerwca 2017, 20:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46 318ti
Kod silnika: N42
Szczurek1986 napisał(a):
zdjęcia przez Ciebie wrzucone nie działają :(


no właśnie nie wiem czemu, ale jak prawym przyciskiem się kliknie i da "otwórz w nowej karcie" to powinno wyświetlić ;)
ok. już działają ;)


Ostatnio edytowano 5 czerwca 2017, 21:27 przez mathewburza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 5 czerwca 2017, 21:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Wymien uszczelke pod pokrywa zaworow, bo prawdopodobnie przez nia ci olej wycieka.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 5 czerwca 2017, 21:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: e46 318ti
Kod silnika: N42
spider napisał(a):
Wymien uszczelke pod pokrywa zaworow, bo prawdopodobnie przez nia ci olej wycieka.

o tym właśnie dzisiaj myślałem... a czy musi być to koniecznie oryginał bo na forach zachwalali tą firmy Victor Reinz tylko że one po 200zł chodzą prawie! :kwasny: a na allegro jakieś randomowe za ok.100zł są. i czy w tym miejscu co na zdjęciach może to też być wyciek np. z czujnika Valvetronic (bo też o tym czytałem) (wprawdzie ostatnio jak świece sprawdzałem to nie widziałem tam od góry żadnego przecieku koło tego ale też się nie przyglądałem tam wtedy zbytnio niestety) :(???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] n42b20 nagly wyciek oleju z silnika
PostNapisane: 5 czerwca 2017, 22:24 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
nagly wyciek oleju w n42 to jak nagla zima w grudniu ........!!!

victor reinz albo erling bo bedziesz mial to samo w niegdlugim czasie.

ja mam e46 takie 318 coupe kupione z sentymentu bo szlo na zlom o przygarnalem kropka. silnik n42 2,0 przebieg 70 tys wszystko bylo ori nie tkniete , uszczelki oringi, kamien wszystko twarde jakplastik....a wiec kazda guma predzej czy pozniej straci wlasciwosci...

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL