BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 10:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320d Nie kręci inaczej niż wszędzie
PostNapisane: 10 stycznia 2017, 18:59 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E46 D320
Witam , mam problem z odpaleniem mojego BMW z 2003 E46 D320 . Najlepiej zacznę od początku :


kilka miesięcy temu zaczęły się problemu z odpalaniem. Po prostu wkładałem kluczyk czekałem aż zgasnąć kontrolki i chciałem odpalić i nic. Nic sie nie działo . Po jakimś czasie znowu było ok , 2 Miesiące temu problem okropnie sie nasilił ale była to wina akumulatora. Ponieważ na kable odpala, wymieniłem akumulator i do trzy dni temu było w porządku . Gdy wsiadłem za pierwszym razem zdążyło sie tak jak z początków problemów czyli przekręciłem wszystko sie elegancko pali mrozów nie ma bo mieszkam wHolandii i nie odpalił . Wyszedłem z samochodu zamknąłem poruszałem kierownica i normalnie odpalił . OD wtedy kilka razy odpalił a dziś klapa . Pol godziny wychodziłem i wchodziłem do samochodu :D następnie zresetowałem akumulator popróbowałem no ale nic nie pomogło zostawiłem go na parkingu . Zauważyłem ze jak przekręcam kluczyk to po sekundzie słyszę "TICK" gdzieś pod maską blisko kierowcy . Nie jest to miganie ani nic takiego jeden głosny :TICK "

Mam pomysł by jutro z racji ze obok sklepu stoję gdzie kupowałem akumulator, poprosić Panów by dali mi jakiś inny na spróbowanie ale myślę ze na 95% to nie będzie to . W necie szukałem ale nie znalazłem identycznej sytuacji . Dodam że z pół roku temu jeszcze był problem z immobilizerem bo samochód się nie otwierał na pilot tylko na kluczyk . Ale jakiś koleś mi pomógł wsadzając kluczyk do stacyjki i naciskając jakąś kombinacje przekręcał czy cus ale działa .

Proszę bardzo o szybką pomoc gdyż jestem kompletnym nowicjuszem nie wiem gdzie jest rozrusznik jak sprawdzić klamy itp. , mogę jutro zrobić jakiś filmik obrazujący sytuacje czy coś... Jestem za granica płace za parking nie mam jak z tamtąd zabrać samochodu , brak zapasowego kluczyka .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 D320 Nie kręci inaczej niż wszędzie
PostNapisane: 10 stycznia 2017, 19:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
jeżeli kontrolki nie przygasają przy probie odpalenia silnika to raczej wina nie leży po stronie akumulatora . Przypuszczam że to rozrusznik skoro słyszysz jakiś dźwięk ale auto nie odpala . może to być równie dobrze immobiliser o którym wspomniales .
To jest manual czy automat ?? bo się nie doczytałem ? Manuala pal na popych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 D320 Nie kręci inaczej niż wszędzie
PostNapisane: 11 stycznia 2017, 19:06 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E46 D320
Jest to automat, dzisiaj byłem w samochodzie i po 2 próbach odpalił . Odpalił następnie jeszcze dwa razy jak go zgasiłem wiec za czwartym razem ( bo chciałem odpalić 5 razy zeby byc spokojnym ) znowu nie odpalil i to samo... Przekrecal kontrolki gasną , przekrecam na zapłon i tylko jakiś stuk i wsio :mur:
Jutro chce się wybrać do mechanika ale są tutaj strasznie drodzy myślę żeby podpiąc samochód pod komputer to pomoże znaleść przyczynę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Nie kręci inaczej niż wszędzie
PostNapisane: 11 stycznia 2017, 19:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
Kolego rozrusznik masz do roboty, żadne komputery Ci tutaj nie pomogą, tylko Cie dodatkowo zdoją. Typowa usterka w e46.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Nie kręci inaczej niż wszędzie
PostNapisane: 12 stycznia 2017, 12:11 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E46 D320
Jesteście pewni ? Znajomy coś wspomniał o bendixie ? No jak pewni to zamawiam rozrusznik do NL bo inaczej sie nie da


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Nie kręci inaczej niż wszędzie
PostNapisane: 12 stycznia 2017, 14:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
gdyby Ci to zregenerowali wiedział byś co masz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Nie kręci inaczej niż wszędzie
PostNapisane: 12 stycznia 2017, 17:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
Sticker napisał(a):
Jesteście pewni ? Znajomy coś wspomniał o bendixie ? No jak pewni to zamawiam rozrusznik do NL bo inaczej sie nie da


Ręki to sobie nikt nie da uciąć bo potem będziesz narzekał, że Ci źle doradziliśmy - nie da się w 100% pomóc na odległość, nagraj chociaż filmik jakiś jak się zachowuje...

Nie bendiks, ale elektromagnes jeśli już, ale ja osobiście obstawiam szczotki, 99% przypadków to one są właśnie winne.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 D320 Nie kręci inaczej niż wszędzie
PostNapisane: 12 stycznia 2017, 19:13 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
Sticker napisał(a):
Jest to automat, dzisiaj byłem w samochodzie i po 2 próbach odpalił . Odpalił następnie jeszcze dwa razy jak go zgasiłem wiec za czwartym razem ( bo chciałem odpalić 5 razy zeby byc spokojnym ) znowu nie odpalil i to samo... Przekrecal kontrolki gasną , przekrecam na zapłon i tylko jakiś stuk i wsio :mur:
Jutro chce się wybrać do mechanika ale są tutaj strasznie drodzy myślę żeby podpiąc samochód pod komputer to pomoże znaleść przyczynę?



tak to wyglada przy luznej klemie albo srubie plusowej pod maska...

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Nie kręci inaczej niż wszędzie
PostNapisane: 17 stycznia 2017, 11:55 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E46 D320
A mogłbyś opisać gdzie takie rzeczy znajde pod maską? I co z nimi zrobić ? Jak wspominałem jestem amatorem mechaniki... Poki co czekam na zapasowy kluczyc żeby odrzucić możliwość imobilajzera


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d Nie kręci inaczej niż wszędzie
PostNapisane: 4 lutego 2017, 22:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 196
Lokalizacja: Dzierżoniów/Wrocław
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57
a jak zmieniałeś aku to dobrze klemy poprzykręcałeś? ja raz tak miałem. kupiłem nowe aku założyłem, przejechałem się raz i jak stanąłem na stacji tak nie chciała palić. okazało się że klemy źle przylegały do aku :zabawa:

_________________
Jak się nie ma co się lubi, to się na to pracuje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL