BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 16:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E53] Problem z szarpaniem przy gwałtownym dodaniu gazu.
PostNapisane: 27 stycznia 2017, 23:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B18
Mam problem z BMW X5 E53 już od czasu zakupu. 3,0d 2005 rok po chiptuningu na 260-270 koni.

W aucie przy gwałtownym dodaniu gazu (też przy kickdownie) zdarza się że bardzo szarpie. Nie zdarza się to zawsze. Najłatwiej wywołać to delikatnym przyhamowaniem i nagłym dodaniem gazu jednak zdarza się także bez uprzedniego wciskania gazu.

Także w trasie przy gwałtownym dodaniu gazu jest szarpnięcie. Czym to może być spowodowane?

W samochodzie po zakupie robiłem sprzęgło, był wymieniany stator pompy, wymieniłem od razu sprzęgło hydrokinetyczne powymieniane uszczelniacze itd. zalane wszystko świeżym olejem.

Jest jeszcze jeden problem. Otóż na zimnym silniku skrzynia nie chodzi tak jak powinna to znaczy dziwnie przełącza bieg z jedynki na dwójkę, czasami trochę przeciąga bieg i jest takie przerwanie jakby jakiś luz był. Na ciepłym na ogół to się nie zdarza. Skrzynia ZF.
Wymieniałem jakiś czas temu most. Zostały też delikatnie zeszlifowane tarczki reduktora ponieważ przypaliły się gdy padł most. Po odebraniu auta chodziło to 2-3 dni idealnie dużo lepiej niż po zakupie, skrzynia też ogólnie pracowała jakby lepiej (chodzi tutaj o załączanie biegu po dodaniu gazu). Serwis skrzyń mówi że raczej wszystko jest w porządku i mam przyjechać jak będzie gorzej, ale ja chcę żeby było lepiej, a nie gorzej.

KLIN na wale jest ok, wymieniane były poduszki dyfra, ogólnie od spodu mechanik nic nie mógł więcej się doszukać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] Problem z szarpaniem przy gwałtownym dodaniu gazu.
PostNapisane: 21 lutego 2017, 20:52 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 196
Lokalizacja: Dzierżoniów/Wrocław
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57
może coś ci źle poskładali w skrzyni?

_________________
Jak się nie ma co się lubi, to się na to pracuje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] Problem z szarpaniem przy gwałtownym dodaniu gazu.
PostNapisane: 24 lutego 2017, 15:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B18
Tak samo było wcześniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL