BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 11:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Kluczyk Hotelowy (szary) a otwieranie bagażnika.
PostNapisane: 11 lutego 2017, 02:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M43B16
Witam.

Posiadam do swojej E36 coupe 95 tylko kluczyk hotelowy (szary) i mam pytanie, czy to normalne, że on nie otwiera zamka bagażnika, czy poprzedni właściciel wymienił zamek, że nie otwiera?

No i czy jak otwieram auto kluczykiem od drzwi kierowcy, to bagażnik cały czas jest otwarty podczas jazdy? Chodzi o to, że to dziwne tak jechać z otwartym bagażnikiem, ktoś może sobie na światłach podejść i otworzyć bagażnik i coś ukraść przykładowo... Da się jakoś zrobić, żeby bagażnik był zamknięty podczas jazdy, czy on się sam po jakimś czasie zamyka sam?

Obecnie mam problem, bo coś się popsuło i z centralnego drzwi kierowcy kluczykiem bagażnika mi nie otwiera teraz tak jak wcześniej, jak napisałem kluczykiem zamek bagażnika też się nie otwiera, więc nie mam go teraz jak otworzyć...

Byłbym wdzięczny za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kluczyk Hotelowy (szary) a otwieranie bagażnika.
PostNapisane: 11 lutego 2017, 08:49 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
Zamek masz podmieniony. W klapie masz 3 pozycje zamka, otwarte, zamknięte i z centralnym zamkiem. W e36 nie było, jak mi się zdaje antygwałtu, że zamki same się zamykają po ruszeniu.

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kluczyk Hotelowy (szary) a otwieranie bagażnika.
PostNapisane: 11 lutego 2017, 13:15 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Kluczyk hotelowy, czyli ten szary i bez takiego wzdluznego naciecia nie otworzy bagaznika i nie wejdzie w zamek schowka. Mozesz dorobic taki kluczyk z tego co masz, ale zeby prefabrykat mial takie wzduzne naciecie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kluczyk Hotelowy (szary) a otwieranie bagażnika.
PostNapisane: 12 lutego 2017, 09:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M43B16
@kirpek - Dzięki za odpowiedź, ale nie mam podmienionego zamka, wyczytałem w instrukcji, tak jak napisał picia9669, że hotelowy kluczyk nie otworzy zamka bagażnika, jedynie z drzwi, przez zamek centralny. Natomiast co do 3 położeń zamka racja - można kluczykiem głównym zamknąć bagażnik tak, żeby nawet centralny zamek go nie otwierał i wtedy np obsługa hotelu albo mechanik dostając tylko kluczyk szary nie będą mieli dostępu do bagażnika, ani też nikt podczas postoju na światłach nie dobierze się do niego.

@picia9669 - Dzięki za odpowiedź, będę musiał ten kluczyk dorobić, bo padło coś w siłowniku centralnego od bagażnika i teraz mimo, że nie jest zaryglowany, tak jak napisałem wyżej, nie mogę go otworzyć szarym kluczem. Tylko nie wiem gdzie we Wrocławiu to zrobić, bo w 1 miejscu poza ASO krzyknęli prawie taką kwotę jak za dorobienie w ASO i to na nieoryginalnej surówce.
Ale pytanie - czy ten prefabrykat musi mieć to nacięcie, czy dorabiający klucz nie może tego nacięcia zrobić podczas dorabiania?
Chodzi o to, że z autem dostałem taki niedorobiony prefabrykat, nie wiem czy oryginalny, ASO ich nie sprzedaje, a jedynie dorabia, więc zakładam, że nie ori, ale czy on w ogóle jest od E36?
Wklejam poniżej zdjęcie, coś mi się zdaje, że to nie od E36, bo przy samej nasadzie grotu jest on węższy niż ten hotelowy i nie ma nacięcia na środku, a może on ma być węższy i bez nacięcia?

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kluczyk Hotelowy (szary) a otwieranie bagażnika.
PostNapisane: 12 lutego 2017, 14:59 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Ten kluczyk nie jest od e36, prawdopodobnie e46. W aso mozna kupic gotowy kluczyk w wersji podstawowej bez pilota kosztował chyba cos ok 140zł. tylko nie moge teraz tego dokladnie znalezc w katalogu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kluczyk Hotelowy (szary) a otwieranie bagażnika.
PostNapisane: 14 lutego 2017, 02:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M43B16
Dzięki, ale masz na myśli już dorobiony kluczyk, czy ORI surówkę? Bo w ASO mi powiedzieli 600zł i że tylko dorabiają, nie sprzedają surówek, ale to była chyba wersja z pilotem, z kolei u dorabiacza nieoryginalnego 400zł powiedzieli.
Zależy mi na wersji z pilotem, ale nie wiem nawet czy mam EWS, ani jak to sprawdzić, czy będę mógł taki kluczyk w ogóle zaprogramować. Moje auto jest z maja 95.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kluczyk Hotelowy (szary) a otwieranie bagażnika.
PostNapisane: 14 lutego 2017, 11:10 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Jak kupisz z aso to dostaniesz gotowy kluczyk z fabryki z zakodowanym ews pod twoj samochod. A te co sa dorabiane to albo beda kopiowac pestke od immo.z biezacego kluczyka co masz, albo jak sa bardziej zaawansowani technicznie to zaprogramuja nowa pestke pod sterownik ews, i wtedy jak sie wysypie jeden kluczyk ze sterownika to drugi dalej bedzie normalnie odpalac.

Za 140zl w aso jest chyba wlasnie zwykly kluczyk z pestka juz pod konkretny samochod, podobny do tego hotelowego tylko ze czarny i z tym nacieciem. Ludzie takie dokupywali dla samej ori pestki ews bo w nim sie taka znajduje, tylko trzeba rozcinac kluczyk. Cena byla jakos ponizej 200zl, nie pamietam dokladnie ile czy 140 czy 160zl, a ostatnio jak szukakem w katalogu by sprawdzic konkretnie ile to nie moglem znalezc kluczykow


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kluczyk Hotelowy (szary) a otwieranie bagażnika.
PostNapisane: 15 lutego 2017, 04:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: e36 coupe
Kod silnika: M43B16
Samo zaprogramowanie pilota to podobno nic trudnego i można to zrobić samemu po prostu wsiadając z nim do auta i cośtam prostego robiąc (gdzieś mailem instrukcję z neta jak to się robi, włożenie klucza do stacyjki, nakierowanie na lusterko i przycisniecie guzika czy coś).
Tak mi powiedzieli ci co dorabiają nieoryginalne klucze.

Czym się w takim razie różni kopiowanie pestki z kluczyka od ustawiania nowej pestki pod ews, bo nie do końca rozumiem różnicę?

Może ludzie zamawiali taki klucz w ASO właśnie w przypadku jak go zgubili i nie mieli żadnej pestki, a skoro ja mam w szarym kluczu taką, to nie ma takiej potrzeby?

No mi nic nie mówili o kopiowaniu pestki ze starego kluczyka, tylko że łatwo się to programuje samemu po dorobieniu, tylko 1 kwestia programowanie pilota, druga immo, no ale pewnie immo kopiują z kluczyka jak dorabiaja?

Jak się coś dowiem to tez napiszę, może się komuś przyda.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kluczyk Hotelowy (szary) a otwieranie bagażnika.
PostNapisane: 15 lutego 2017, 08:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2705
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
7777777 napisał(a):
Czym się w takim razie różni kopiowanie pestki z kluczyka od ustawiania nowej pestki pod ews, bo nie do końca rozumiem różnicę?


EWS nadaje kody pestce i je zmienia, tylko zakodowanie pestki z EWS gwarantuje poprawne działanie. Tak wynika z moich informacji.

7777777 napisał(a):
No mi nic nie mówili o kopiowaniu pestki ze starego kluczyka, tylko że łatwo się to programuje samemu po dorobieniu, tylko 1 kwestia programowanie pilota, druga immo, no ale pewnie immo kopiują z kluczyka jak dorabiaja?

IMMO kopuuje się z modułu EWS który masz za schowkiem pasażera.

Jest temat o kopiowaniu kluczyków, pare osób ogarnia kodowanie immo[Ja również], zobacz do kogo masz blisko i umów się na termin. Będzie taneij niż ASO i wszystko będzie działać poprawnie.

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kluczyk Hotelowy (szary) a otwieranie bagażnika.
PostNapisane: 15 lutego 2017, 09:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E60
Kod silnika: N46 B20 B
A wiesz ile w ASO bym musiał za to zapłacić ?
Pizza Puszczykowo Drzwi Porta Poznań


Ostatnio edytowano 14 marca 2017, 08:56 przez matrioszka987, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Kluczyk Hotelowy (szary) a otwieranie bagażnika.
PostNapisane: 15 lutego 2017, 13:36 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
To z tym kluczykiem w stacyjce i jego programowaniem to mozesz tak zrobic z pilotem centralnego zamka a nie z immo.

Jak skopiuja ci pestke, a masz tylko jeden kluczyk, i ci ja wysra z ustawien to ani ori kluczykiem nie odpalisz ani tym dorobionym bo sterownik bedzie myslal ze to jeden i ten sam kluczyk. Natomiast jak dorobiony kluczyk bedzie mial przypisana pestke do ews to bedzie jako drugi kluczyk w ustawieniach i jak jeden sie wysra to drugi dalej bedzie dzialac. Tak samo mozna blokowac kluczyki w ews np. W przypadku zgubienia kluczyka zeby znalazca nie odpalil samochodu


Znalazlem. Kluczyk hotelowy ok 200zl, glowny kluczyk ok. 260zl

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diag ... z/vAP58244


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL