BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 11:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Dziwny dźwięk silnika + mniejsza moc
PostNapisane: 12 lutego 2017, 01:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e36 325i
Kod silnika: M50TUB25
Witam,
Jestem posiadaczem BMW 325i M50TUB25 1993r benzyna - gaz sekwencja stag.
Pewnego razu jadąc odczułem lekką utratę mocy oraz inny dźwięk silnika, po dojechaniu do domu od razu maska w górę i sprawdzanie. Pierwsze stwierdzenie nie pali na drugim cylindrze więc sprawdziłem cewkę, świece, iskrę, wtrysk benzynowy jak i gazowy oraz kompresję, wszystko jest w jak najlepszym porządku / nie odbiegające od normy. Przepływomierz sprawdzony i jest ok.

Na wolnych obrotach w celu sprawdzenia odłączyłem kostkę od cewki nr2 nie zmieniło to w żaden sposób pracy 'dźwięku' silnika, pojedynczo odłączając inne 1,4,5,6 zdecydowanie przygasa i dużo gorzej pracuje. Co dziwne odłączając cewkę nr3 bardzo ciężko doszukać się jest w pracy silnika różnicy (podobnie jak i nr2, ale odłączając nr2 jak już wspomniałem kompletnie bez różnicy).

Szukałem przez cały dzień na różnych forach podobnego problemu jednak nic istotnego nie znalazłem... Jedynie natknąłem się na filmik, który przedstawia 'dziwny' dźwięk silnika , identyczny jak i u mnie. Na filmie jest silnik troszkę inny, bo bez vanosa, ale jednak z tym samym problemem, skoro taki sam problem wystąpił w wersji bez vanos'a wykluczyłem uszkodzonego vanos'a.

https://www.youtube.com/watch?v=v8XsYVylSCE

Kabel diagnostyczny mam jedynie ten na USB - OBD2 z przejściówką na okrągłe złącze, taki: https://www.enexus.pl/userdata/gfx/c90a4225bd11d1f735879c0e17323da5.jpg
Do tej pory tym kablem diagnozowałem e46 i problemu nie było, a tutaj inpa w ogóle nie chce się komunikować. Wyczytałem, że najlepiej jest się zaopatrzyć w kabel na złącze COM, ale ponoć m50 jeszcze nie jest tak bardzo naszpikowane elektroniką/czujnikami, aby pokazać wiele informacji, więc pytanie czy jest sens kupowania kabla oraz jakiegoś starego laptopa z rs232? A może jest możliwość odczytu parametrów/błędów na tej wersji z USB?

Dodam jeszcze, że problem występuje zarówno na benzynie jak i gazie. Płynu / oleju nie ubywa, nie ma 'masełka' pod korkiem od oleju, nie wzrasta ciśnienie w układzie chłodniczym. Dymi raczej normalnie choć w obecnie panujących temperaturach ciężko się tym sugerować. Kostki od wtrysków i cewek przeczyszczone oraz sprawdzone czy dochodzi sygnał i jest ok, przekaźniki sterujące jedynie przeczyściłem i sprawdziłem powierzchownie. Wkręca się na pełny zakres obrotów.

Może ktoś miał podobny problem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dziwny dźwięk silnika + mniejsza moc
PostNapisane: 12 lutego 2017, 11:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jak sprawdziłeś cewki na 2 i 3 cylindrze? Przełóż z innych cylindrów i zobacz czy problem przechodzi z cewkami. Powinieneś połączyć się na tym co masz, chociaż nigdy nie podpinałem tego silnika.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dziwny dźwięk silnika + mniejsza moc
PostNapisane: 12 lutego 2017, 11:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e36 325i
Kod silnika: M50TUB25
Przekładałem z innych cylindrów i nic to nie dało.

Sprawdziłem je, wykręciłem cewki oraz świece, podpoiłem kable do cewki i z włożonymi świecami położyłem na pokrywie, aby miały masę, a następnie zakręciłem rozróżnikiem iskra była i to spora. Dodatkowo sprawdzałem na każdej cewce opór pomiędzy 1, a 3 pinem i zmieściły się w normie czyli 0,7Ω - 0,8Ω.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dziwny dźwięk silnika + mniejsza moc
PostNapisane: 12 lutego 2017, 12:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jakie wyniki wyszły przy pomiarze kompresji?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dziwny dźwięk silnika + mniejsza moc
PostNapisane: 12 lutego 2017, 13:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e36 325i
Kod silnika: M50TUB25
nr1 8,5b
nr2 8,5b
nr3 8b

Reszty nie mierzyłem z jednego powodu skoro nr1 i nr2 mają tą samą kompresję to raczej nie wina ciśnienia, bo przecież nr1 działa.

Mam trochę 'wiekowy' miernik kompresji i mam obawy co do zaniżania/dokładności wyników.

Jeżeli są potrzebne dokładne wyniki kompresji i ma to być podstawą diagnozy to dajcie znać, zakupie jakiś 'lepsiejszy'.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dziwny dźwięk silnika + mniejsza moc
PostNapisane: 14 lutego 2017, 19:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36 318is
Kod silnika: M42B18
witam. Jestem posiadaczem e36 318is coupe 92r. dopiero co kupiłem. Igła podobno. Między 2,0-2,5tys obr. Słuchać dziwny dźwięk w okolicach korektora ssacego, jakby coś wpadło w rezonans. Ma przecinki do 3tys obrotów. Podobno któraś cewka. Ale bardziej mnie interesuje ten dźwięk. Bo słychać to strasznie. Jeden mechanik mówi że rozrząd.3400pln. Drugi ze klapki w kolektorze. Siedząc na forum wyczytałem że zawór disa. Aczkolwiek nie wie. W 100% czy u mnie on występuje. Kolejny zaś mechanik mówi że wałki rozrządu. I teraz bądź mądry. Pomóżcie. Bo sam teraz nie wiem co mam robić. Rozrządu i tak będę robił. Ale boję się że jakaś klapka mi się urwie za ssie w korektor i....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dziwny dźwięk silnika + mniejsza moc
PostNapisane: 14 lutego 2017, 19:22 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
o klapke sie nie boj bo w IS m42b18 jest ona metalowa na metalowym trzpieniu w dolnej czesci kolektora i sie nie urywa.

A te takie stukanie tak jak na filmiku to moim zdaniem stukaja szklanki (zawory)

Kablem na USB nic nie zrobisz w e36, trzeba szukac interfejsu ADS i kompa z fizycznym portem rs232


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dziwny dźwięk silnika + mniejsza moc
PostNapisane: 14 lutego 2017, 19:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36 318is
Kod silnika: M42B18
picia9669 napisał(a):
o klapke sie nie boj bo w IS m42b18 jest ona metalowa na metalowym trzpieniu w dolnej czesci kolektora i sie nie urywa.

A te takie stukanie tak jak na filmiku to moim zdaniem stukaja szklanki (zawory)

Kablem na USB nic nie zrobisz w e36, trzeba szukac interfejsu ADS i kompa z fizycznym portem rs232



Ten filmik nie jest od mojej lalki. Nagram jak wyjdę z kina i wstawię. Zupełny inny dźwięk mam. Tak jakby wypadało coś w rezonans. I pytanie jak wstawić filmik tutaj.??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dziwny dźwięk silnika + mniejsza moc
PostNapisane: 15 lutego 2017, 00:53 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
na youtuba i wklej link. A moja poprzednia odpowiedz byla do ciebie, ale tylko pierwsza linijka :) kolejne to odpowiedzi do autora tematu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dziwny dźwięk silnika + mniejsza moc
PostNapisane: 15 lutego 2017, 09:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36 318is
Kod silnika: M42B18
https://youtu.be/lPMtWF7zp70
Wrzucę dzisiaj jeszcze jeden. Bo lepiej to słychać jak się nagrzewa silnik. Bo o 23 już nie chciałem pajacowac pod domem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Dziwny dźwięk silnika + mniejsza moc
PostNapisane: 15 lutego 2017, 11:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: E36 318is
Kod silnika: M42B18
https://youtu.be/H4t3r7aVE3o
Tutaj już lepiej słychać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 72 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL