BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] dławi się na niskich, nie wchodzi płynnie na obroty
PostNapisane: 16 lutego 2017, 08:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E60 530xi automat
Kod silnika: N52
Witam,
Od dłuższego czasu walczę z problemem przydławiania. Objawy jakie zauważyłem są dwa.
Pierwszy to taki, że na postoju przygazowując gwałtownie od 650-2000 silnik jakby się przydławiał, nie wchodzi płynnie na obroty. Zdarza się to tylko przy gwałtownym przygazowaniu. Na zimnym nie występuje, bo obroty nie spadają poniżej 1000 dopóki się nie rozgrzeje. Jeśli nie robię takiego przygazowywania silnik pracuje równiutko i normalnie.
Drugi bardziej denerwujący objaw to przydławianie podczas jazdy. Zdarza się to w sytuacji, gdy np. dojeżdżam do skrzyżowania, zwalniam żeby skręcić, obroty spadają do min lub prawie do min i wychodząc z zakrętu chcę nagle przyśpieszyć, a tu nagle przydławienie, przyduszenie. Czasami wpada jakby w taką turbodziurę i żeby przyśpieszyć muszę odpuścić trochę gazu i jeszcze raz depnąć i wtedy idzie normalnie. W trasie w ogóle nie ma problemu. Spalanie w normie. Wszystko poza tym ok. Na kompie nie ma żadnych błędów. Byłem u kilku mechaników, ale ostatnio u R Car Power Marcin Ruszkowski Borówno 36h, 87-410 Borówno, ponieważ kilka tygodni temu samochód zaczął trochę nierówno pracować, mechanik zdiagnozował mi uszkodzoną klapkę DISA, tą dużą, bo mam dwie. Małą DISA testował kompem i słychać, że chodzi. Duża miała uszkodzoną ośkę. Kupiłem używkę, rozkleiłem wyczyściłem i ”na sucho” przed włożeniem sprawdziłem. Po wymianie samochód pracuje znowu równiutko, ale przydławianie nie ustąpiło. Proszę oceńcie czy prawidłowo chodzi, tzn. wyłączona jest otwarta, po zapaleniu zamyka się i dopiero po osiągnięciu ok. 4000 obrotów otwiera się znowu na maksa, po zgaszeniu znowu zamyka się. Ponieważ to używka, to nie jestem przekonany czy działa prawidłowo? Nowa niestety kosztuje ok. 1100zł !!:)
Ale jeśli nie DISA to co może być przyczyną? Ruszkowski wykluczył przepływkę, podobno ma parametry w normie, przepustnica podobno dawałaby błędy na kompie.
Dodam jeszcze, że objawy są identyczne na benzynie i na gazie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dławi się na niskich, nie wchodzi płynnie na obroty
PostNapisane: 16 lutego 2017, 19:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Jak ci chodzi gaz w tym silniku ? bo mam ten sam ale benzyna.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dławi się na niskich, nie wchodzi płynnie na obroty
PostNapisane: 17 lutego 2017, 00:22 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 196
Lokalizacja: Dzierżoniów/Wrocław
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57
kolego sam teraz z tym walczę. mżoe nie jest to model bmw taki jak twój ale benzyna to benzyna ;) tutaj masz temat http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=156467 ;) opisu widać że disa najwyraźniej działa prawidłowo. nie masz jakichś innych błędów? jakieś korekty długo lub krótko terminowe, korekty analogowe... patrzyłeś na cewki czy nie mają przebicia w fajkach? mogą to być niesprawne świece, cewki, fajki w cewkach, odma, podciśnienie, nieszczelność dolotu, może czujnik wałka lub wału, filtry, sondy lambda, pompa paliwowa, wtryski... jest tego b. dużo... :zakrecony: także dobrze by było gdybyś podał coś więcej ;)

swoją drogą... jest jakaś ścieżka zdrowia do benzyny? mniej więcej taka jak dla diesla?

_________________
Jak się nie ma co się lubi, to się na to pracuje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dławi się na niskich, nie wchodzi płynnie na obroty
PostNapisane: 17 lutego 2017, 07:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E60 530xi automat
Kod silnika: N52
ROBBMW napisał(a):
Jak ci chodzi gaz w tym silniku ? bo mam ten sam ale benzyna.


Gaz chodzi bardzo ładnie już 3 rok mam instalację. Zero problemów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dławi się na niskich, nie wchodzi płynnie na obroty
PostNapisane: 17 lutego 2017, 08:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E60 530xi automat
Kod silnika: N52
patryk22 napisał(a):
kolego sam teraz z tym walczę. mżoe nie jest to model bmw taki jak twój ale benzyna to benzyna ;) tutaj masz temat http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=156467 ;) opisu widać że disa najwyraźniej działa prawidłowo. nie masz jakichś innych błędów? jakieś korekty długo lub krótko terminowe, korekty analogowe... patrzyłeś na cewki czy nie mają przebicia w fajkach? mogą to być niesprawne świece, cewki, fajki w cewkach, odma, podciśnienie, nieszczelność dolotu, może czujnik wałka lub wału, filtry, sondy lambda, pompa paliwowa, wtryski... jest tego b. dużo... :zakrecony: także dobrze by było gdybyś podał coś więcej ;)

swoją drogą... jest jakaś ścieżka zdrowia do benzyny? mniej więcej taka jak dla diesla?


Trochę mnie pocieszyłeś z DISĄ, bo nieźle kosztuje nowa. Ale z drugiej strony nadal nie znam przyczyny problemu.....
Co do korekt, to nie mam komputera, żeby sprawdzić. Na cewki nie patrzyłem. Jak sprawdzić czy nie mają przebicia? Jako laik myślę, że różne czujniki, sondy czy nawet świece i cewki powinny dawać jakieś błędy na kompie, a tu nic nie ma. Kiedyś padła mi cewka, samochód zaczął chodzić bardzo nierówno, brak było mocy. Na kompie od razu były błędy wypadania zapłonu. Czy moze się tak zdarzyć że uszkodzone są świece albo cewki i nie ma błedów?? Wydaje mi się, że powinny być, dlatego podejrzewam bardziej jakąś usterkę mechaniczną...tylko jak ją znaleźć??
Co do filtrów, wtrysków i pompy paliwa, to też wykluczam bo dzieje się to samo na benzynie i gazie. Jeśli chodzi o nieszczelność dolotu to gdzieś przeczytałem,żeby zatkać na chwilkę rurę przed przepustnicą i jak auto zgaśnie to wszystko jest ok. U mnie gaśnie od razu, czyli raczej nie łapie lewego powietrza :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dławi się na niskich, nie wchodzi płynnie na obroty
PostNapisane: 22 lutego 2017, 11:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: E60 530xi automat
Kod silnika: N52
Nikt nie ma żadnych pomysłów???? :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:

Wyjąłem wczoraj przepustnicę, wymyłem całą, pojeżdżę kilka dni i zobaczę czy to pomogło. Jeszcze nie mam pewności co do małej DISY, niby słychać, że chodzi w niej silniczek,ale może też jest oberwana ośka. Tak miałem z tą dużą. Tyle że, żeby zobaczyć tą małą trzeba zwalać kolektor, a to już trochę zabawy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dławi się na niskich, nie wchodzi płynnie na obroty
PostNapisane: 22 lutego 2017, 12:09 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 196
Lokalizacja: Dzierżoniów/Wrocław
Moje BMW: e60
Kod silnika: M57
kolego ściągnij fajki z cewki. i zobaczy czy nie ma białego nalotu. u mnie nie było błędu pompy paliwa lecz po wymianie śmiga aż miło :D

_________________
Jak się nie ma co się lubi, to się na to pracuje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL