BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 04:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Czy to będzie pasowało
PostNapisane: 19 lutego 2017, 18:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E46
Cześć
Czy może mi ktoś powiedzieć czy silnik z tej aukcji będzie pasował do mojego BMW e46, 99 rok, miałem silnik 2.0 benzyna, 150 koni. Na ETK mam oznaczenie 52/TU. Na tej aukcji jest napisane, że to M52B20 (206S4) w necie wyczytałem, że M52B20 mają oznaczenia 206S3. Czy to może być tylko błąd sprzedającego, niedopatrzenie? I czy ten silnik jest sprzedawany z głowicą? Patrząc po zdjęciach ten silnik to M52TUB20 206S4?? Proszę o pomoc

http://allegro.pl/22189-silnik-bmw-e46- ... 26277.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czy to będzie pasowało
PostNapisane: 19 lutego 2017, 20:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Silnik wygląda, jakby auto z wiaduktu spadło, osłona cewek połamana, odpuść sobie.
Pierwszy z brzegu http://allegro.pl/silnik-swap-bmw-e46-e ... 10992.html oraz http://allegro.pl/silnik-bmw-e46-e39-m5 ... 13569.html Oba w jednym mieście, jak nie jeden, to drugi się spodoba. Kupuj sam słupek, bo wszystko łącznie z wiązką i kompem pasuje z Twojego, a dodatkowe 20 KM na pewno się przyda. Te, co podlinkowałem są z e46, jak chcesz szukać innych silników, to wiedz, że te z e39 mają inną miskę i trzeba przełożyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czy to będzie pasowało
PostNapisane: 19 lutego 2017, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E46
dzięki za pomoc jestem zielony czy coś jest obłamane czy nie, nie znam się.. u mnie w grę wchodzi jedynie przesyłka kurierem, no i nie wiem jak z tym gazem będzie jeśli kupię te 2.5, a nie 2.0..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czy to będzie pasowało
PostNapisane: 19 lutego 2017, 20:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E46
dobra zaryzykuje ii kupię większy, jutro pogadam jeszcze z chłopakami którzy się zajmują i kupię ten 2.5, a co do gazu to i tak będę musiał jechać i podregulować i zobaczyć czy wszystko okej w razie czego wymienie na inne części


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czy to będzie pasowało
PostNapisane: 19 lutego 2017, 20:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E46
i mówisz kaczorek79, że ten M52TUB25 będzie pasował i nic nie trzeba będzie przerabiać? i ja potrzebuje słupek z głowicą i te dwa słupki z allegro je mają? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czy to będzie pasowało
PostNapisane: 19 lutego 2017, 21:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Skąd w ogóle jesteś? Nie lepiej poprosić kogoś z "hakiem", wypożyczyć przyczepkę za 30 zł i pojechać po silnik samemu? Odpalisz, posłuchasz, czy równo na zimnym chodzi, odkręcisz korek chłodnicy na ciepłym i zobaczysz, czy fontanny nie będzie. Jak OK, to 2 godziny i silnik będzie wyjęty, pakujesz na przyczepkę i jazda.
Sam słupek, to silnik z miską olejową i głowicą, bez kolektora ssącego (ten baran czarny plastikowy z prawej patrząc pod maskę), bez kolektora wydechowego, bez kabli, bez alternatora i rozrusznika.
Twoje lpg zostaje na Twoim osprzęcie, czyli kolektorze ssącym oraz wpięte w Twoją wiązkę elektryczną. Nic nie zmieniasz, tylko słupek przekładają. Po przekładce odpalą silnik i będzie chodził, lepiej niż M52TUB20, ale żeby miał te 170KM, to trzeba wgrać do kompa soft od M52TUB25. Ogarnie to większość elektromechaników posiadających fejs i program do BMW. Na koniec podjedziesz do gazownika, żeby ustawił instalkę pod nowy silnik.
Te dwa silniki z allegro są w sprzedaży zarówno kompletne z osprzętem (wtedy cena będzie wyższa), jak i same słupki za cenę w ogłoszeniach. Potrzebujesz sam słupek. Będzie wszystko pasować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Czy to będzie pasowało
PostNapisane: 19 lutego 2017, 21:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E46
dzięki za dokładne wyjaśnienie
jestem z podlasia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL