BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 16:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E91] 320i n46 Po rozgrzaniu ŚWIRUJE
PostNapisane: 23 lutego 2017, 20:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 320i e91
Kod silnika: n46b20
Witam wszystkim jestem tutaj nowy dużo czytałem na tym forum podobnym problemach co ja mam ale żaden problem nie był taki jak mój dokładnie.Kupile 6 miesięcy temu bmwke moja dla zonki wszystko było dobrze do czasu.... od miesiąca borykam sie przewożeniem auta od mechanika do mechanika.problem polega na tym jak się auto rozgrzeje tak 15kilometrow to na postoju potrafi gasna obroty spadają i skaczą 7000-5000 jak dobrze pamiętam jak spadnie bardzo nisko to słychać taki klekot w silniku momentami no i ogólnie auta słabo się zbiera i nie ma mocy jaka powinna być.
No i teraz tak pierwszy Szaman stwierdził ze sprawdzali czujnik valvetronik i silniczek valvetronik i jest dobry to stwierdzil ze rozrząd do wymiany a ze mi powiedział dużo za rozrząd(robocizna) to dałem auto do drugiego.drugiemu powiedziałem wszystko co i jak ze niby byl sprawdzany czujnik i silniczek valv i ze rozrząd powiedział ok ale i tak uważa ze to czujnik valv.rozebrał silnik okazało się ze troszkę może być łańcuch za luźno i nie trzeba wymieniać ale powiedziałem mu ze jak już rozebrał silnik to niech wymieni rozrząd heh zrobił to auto dalej warjowalo. załatwiłem używany czujnik valv i niby silnik na zimnym zaczął inaczej chodzi adaptacja się zrobiła bez problemów i miało już być dobrze a ze mechanik nie miał czasu jeździć nim zęby sprawdzić to zapłaciłem wziąłem auto pojechałem do domu.Malo jeżdżę tym autem bo to zonki tak ze może jakaś tam różnice zauważyłem ale dojechałem do domu stanąłem auto przydusiło i zgasło , zapaliłem włączyła się odrazu kontrolka silnika i auto znowu swoje skakanie obrotów itd...teraz jestem omówiony u 3 znachora na 9 marca.... już mam DOSC... chce zęby zonka bez nerwów jeździła nim.miał by ktoś moze pomysł co to może być i zapomniałem dodać ze ten drugi mechanik mowil ze nie wierzy w to ze silniczek valv był wymieniany czy wogole odkręcany jak twierdził pierwszy mechanik ze sprawdzał.
Dziękuje z góry jak ktoś się wypowie z własnego doświadczenia na ten problem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] 320i n46 Po rozgrzaniu ŚWIRUJE
PostNapisane: 25 lutego 2017, 14:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 320i e91
Kod silnika: n46b20
Nie rozumie tyle ludzi patrzy na ten post i nikt sie nie wypowie.... naprawdę nikt sie nie natkał z takim problemem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] 320i n46 Po rozgrzaniu ŚWIRUJE
PostNapisane: 25 lutego 2017, 15:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E90 318i
Kod silnika: N46
A masz możliwość podłączenia pod inpe? Dużo by to pomogło. Może chociaż numery błędów. Miałem dość podobny problem. Po rozgrzaniu spadały obroty i wyglądało to tak jakby go zalewało. Problem okazał się zacięty zawór vanosa wałka ssącego. Ustawił się akurat w takim miejscu, że go po prostu zalewało i po rozgrzaniu przygasał a podczas ruszania wydawał taki dźwięk jakby miał zgasnąć zaraz. Czekam na kody błędów. Wtedy może uda się coś zrobić.

Ps. Na zacięty zawór vanosa polecam wymyć go benzynką, wlać trochę oleju i próbować go rozruszać na przykład małym prostownikiem. (najlepiej na zasilaczu laboratoryjnym, żeby ustawić sobie stabilne napięcie).

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] 320i n46 Po rozgrzaniu ŚWIRUJE
PostNapisane: 25 lutego 2017, 17:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Wątpię aby to był silniczek valvetronika, obstawiam pompe vacum albo odmę.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] 320i n46 Po rozgrzaniu ŚWIRUJE
PostNapisane: 25 lutego 2017, 21:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 320i e91
Kod silnika: n46b20
zrobilem tak jak kolega zabek882 polecil wyczyscilem zawory vanos sprawdzilem je prostownikiem i jeden byl bardzo brudny i wogole nie ruszyl jak podlaczylem do prostownika tak ze mysle ze to ten jeden vanos..... zamowie uzywany na alegro za 50zl i zobaczymy co bedzie ale i tak jest zle bo mnie nie bedzie i nikt go nie wymieni :/ jak dopiero mechanik z ktorym jestem umowiony 9 marca. moze cos wykombinuje.jak by to byl jednak ten czujnik vanos to bede mogl sie zajac automatyczna skrzynia biegow. bo na zimnym silniku jak da sie R albo D to niedos ze szarpnie to miedzy silnikiem a skrzynia cos stuka dopuki nie rusze jakies 10 metrow noi ogolnie to ciezko zmienia biegi. mial ktos moze cos takiego?mysle ze olej moze byc martwy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] 320i n46 Po rozgrzaniu ŚWIRUJE
PostNapisane: 26 lutego 2017, 11:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
W skrzyni to olej zmień na początek moze ten jest jeszcze fabryczny.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] 320i n46 Po rozgrzaniu ŚWIRUJE
PostNapisane: 26 lutego 2017, 11:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 320i e91
Kod silnika: n46b20
No bede musial ale tak jak mowie z tym silnikiem to bede wiedziec 9 jak dam do znachora to mi sprawdzi na kompie ale uwazam ze ten vanos padl.. a skrzynia na zimny jak dam na R albo D to szarpnie i do dosc duzo i cos tlucze albo uderza miedzy silnikiem a skrzynia.no i zdaje mi sie ze z 3na4 albo 4na5 ciezko mu zmienic biegi i zredukowac tez.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] 320i n46 Po rozgrzaniu ŚWIRUJE
PostNapisane: 12 marca 2017, 11:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 320i e91
Kod silnika: n46b20
auto u mecha.dzwonili w piątek ze sprawdzili elektrozawory vanos obydwa wyczyścił je przekładali je i ich wejścia tez zmieniali i caly czas wyskakiwał błąd Vanos Sący i coś mówili o walku ze niby przestawiony może być bo jakoś tam sprawdzali...powiedziałem im ze rozrząd wymieniłem..no i będę rozbierać blok silnika i sprawdzać ten wałek i jeżeli to nie coś z walkiem to na pewno vanos sący do wymiany tak mówią tak ze jak coś będę wiedział więcej to dam znać.. nowy vanos 2500tys napewno tyle nie dam a używka na allegro 300 tylko pytanie czy będzie działać. ale widziałem tez zamiennik jakieś inne firmy za 620zl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] 320i n46 Po rozgrzaniu ŚWIRUJE
PostNapisane: 12 marca 2017, 16:24 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 645
Lokalizacja: Sochaczew
Moje BMW: 328ci,330Cab, X6 sd
Kod silnika: m52b28tu, m54b30
http://mehenker.com/pl/14-wariatory-i-nastawniki

Co do allegro to niestety loteria możesz trafić za 100 zł i będzie dobry. Jak masz zamiar autem pojeździć do proponuję od razu dwa wymienić, bo za naprawy nXX kroją nieziemsko w większości przypadków. Pozatym te silniki są niewdzięczne w naprawach, jak rozbierzesz to później problem z wyciekami itd. Tak puszka pandory po prostu.
I jak można blok rozbierać, po co. Wymienia się tylko koła zębate używając blokad. Czuję że będzie dobra cena za to wszystko. :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] 320i n46 Po rozgrzaniu ŚWIRUJE
PostNapisane: 13 marca 2017, 19:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 320i e91
Kod silnika: n46b20
właśnie o te zmieniki mi chodziło :) jeszcze nie wiem na 100%czy to ten vanos.dzisiaj jeszcze nie dzwonili.ale i tak jak potwierdza to spytam sie o cenę robocizny jak powiedzą dyzo to mam takiego znajomego co kiedy miał zakład ale przerobił na sklep z częściami i dorabia sobie w naprawach.w tej bmce wymienił mi rozrząd za 500zl. chodziarz i tak nie było trzeba ale mniejsza z tym.i tak szczerze powiedziawszy lubie to auto ale mam dosc juz ze od kupna tylko naprawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E91] 320i n46 Po rozgrzaniu ŚWIRUJE
PostNapisane: 16 marca 2017, 21:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: 320i e91
Kod silnika: n46b20
Witam dzisiaj dzwonił mech i Vanos sacy został wymieniony na zamiennik za 500zl. i po drodze okazało się ze znowu elektro zawory byly zarypane brudem.odkręcili filtr oleju i się rozleciał haah czyli wcześniejszy mechanik co wymieniał olej i filtr to chu... zrobił.dali nowy filtr zrobili płukanie silnika i mówi ze auto chodzi jak złoto teraz i czuć to 150km.aaa i przy okazji a nic im nie mówiłem na temat ze na zimnym jak sie da D albo R to coś się tłucze no i gościu sam mówi ze sprawdzili to i okazało sie ze to nie skrzynia tylko sprzegielko alternatora jest na wykończeniu :D dzięki Bogu ze to nie skrzynia heh tak ze odrazu to tez wymienia.Jutro auto do odbioru tak ze zdam relacje czy wszystko jest juz cacy :) i wstawie fotki Beci. :hurra: :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL