BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 21:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320d, 2002,automat, trzęsie, nie pali na 1 cylinder
PostNapisane: 28 lutego 2017, 22:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Witam wszystkich, jestem tu nowy na forum i potrzebuje pomocy przy swoim aucie. Mianowicie problem polega na tym, że podczas postoju autem dość mocno trzęsie. Na początku myślałem, że to jakieś poduszki pod silnikiem, skrzynia, ale sprawdzone są ok. Po podłączeniu pod komputer pokazuje, że wtrysk na 1 cylindrze ma odbiegajace parametry, a na drugim cylindrze padła świeca żarowa. Generalnie problem trzęsienia i tego cylindra jest do ok 1500 obrotów, potem już jest normalnie. Mechanik zalecił na początek zastosowanie płynu do czyszczenia wtryskow-Liqui Moly Diesel Spulung wlana butelka ma niecala 1/4 baku i wyjeźdzone do końca, nie pomogło to na trzęsienie, ale później po zatankowaniu za 150zl przejechałem prawie 70km więcej niż przed tym i samochód też jakoś wyżej kręci i później zmienia biegi. W przyszłym tygodniu jestem umówiony na wyjęcie tych wtryskow żeby dać je do sprawdzenia i regeneracji. Dodatkowo każdy mechanik mówi coś innego i żaden nie udziela mi konkretnej informacji co do roboty, a jeszcze 1 dziś mnie postraszyl, że tłok mógł ulec uszkodzeniu i czeka mnie kompletny remont silnika.. Czy te błędy( wtrysk i świeca) mogą powodować, że na wolnych obrotach nie pali na 1 gar i powodują to trzęsienie, czy faktycznie muszę szykować się na duże wydatki związane z kompletnym remontem? Ktoś może mi w jakikolwiek sposób pomóc z tym? Poprzedni właściciel coś mówił o chipie na 180km, ale sam nie wiedział, bo to jeszcze ktoś przed nim robił, szczerze mówiąc sam tego nie sprawdzałem że względu na brak czasu i też nie był to priorytet, ale może to też jakaś cenna uwaga? Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d, 2002,automat, trzęsie, nie pali na 1 cylinder
PostNapisane: 1 marca 2017, 07:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: E39 2002
Kod silnika: M57
jakie korekcje maja wtryski? jak je wyjmiesz, sprawdzisz i pewnie zregenerujesz a dalej bedzie zle na tym cyl to zmierzysz kompresje i bedziesz wiedzial co i jak. Mozna jeszcze zamienic wtryski miejscami i zobaczyc czy zla korekcja idzie za wtryskiem czy nie, jak nie to cos sie dzieje na cyl. wg mnie to bedzie wlasnie uwalony wtrysk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d, 2002,automat, trzęsie, nie pali na 1 cylinder
PostNapisane: 1 marca 2017, 09:20 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Nie wiem konkretnie jaka korekcja wtryskow, wiem tylko że ten jeden jest poza normą.. W sobotę mam postawić auto na sprawdzenie kompresji, tylko właśnie czy przed wymiana tych wtryskow to będzie miarodajne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d, 2002,automat, trzęsie, nie pali na 1 cylinder
PostNapisane: 1 marca 2017, 09:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Najpierw zamień miejscami wtryski,pózniej zmierz kompresje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 136 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL