BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320i M54B22 Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek.
PostNapisane: 2 marca 2017, 06:20 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Witam, w moim e46 320i, wyrzuca mi płyn chłodniczy przez korek. Objawia sie to tym że chwile po uruchomieniu i ruszeniu zapala sie kontrolka niskiego poziomu plynu chlodniczego. Dodam że robilem test na oboecnosc CO2 w układzie chłodzenia i wskaźnik nie zmienił swojej barwy pomimo tego że podczas testu przy dodawaniu gazu przez tester ulatniał się gaz.,(byłby aż tak zapowietrzony?). Innych wycieków nie ma, przy odkręcaniu korka w układzie jest lekkie nadciśnienie. Miał ktoś z was coś takiego i wie jak temu zaradzić? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i M54B22 Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek.
PostNapisane: 2 marca 2017, 15:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Pierwsze co zrób to wymień korek na nowy , ale nowy prosto ze sklepu najlepiej ASO , a nie nowy ze szrotu.
Jeśli to nie pomoże to szukaj nieszczelności (wycieku).
Może to być trudne , bo nieszczelność może być bardzo mała i ciężko ją namierzyć ale wystarczy żeby zapowietrzać układ.
Miałem taki sam problem w tym samym samochodzie z tym samym silnikiem , ciągle sie zapowietrzał , już byłem umówiony na UPG ale zrobiłem taki test , do odpowietrznika dorobiłem kruciec na który założyłem wąż z powietrzem z kompresora i na wystygniętym silniku wpompowałem w układ powietrze pod ciśnieniem i wtedy ujawniło sie pękniecie na zbiorniczku wyrównawczym. Wymieniłem zbiorniczek i po problemie . Po prostu w trakcie stygnięcia płynu w układzie jego objętość sie zmniejsza i robi sie podciśnienie , wtedy płyn powinien byc zassany ze zbiorniczka do reszty układu , a że zbiorniczek był pękniety to przez to pęknięcie dodatkowo było zasysane powietrze.
gdzieś kiedys wyczytałem że pękajace zbiorniczki w tych autach to częsta przypadłość.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320i M54B22 Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek.
PostNapisane: 2 marca 2017, 20:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Układ zapowietrzony albo uszczelka pod głowicuą.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 107 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL