BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 06:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Wymiana/Zmiana chłodnicy
PostNapisane: 10 marca 2017, 21:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B25
Witam,

Przymierzam się do poprawienia systemu chłodzenia w swoim bmw i podsunięto mi taki pomysł aby zamontować większą chłodnice najlepiej z e36 2.5 tds-a. No i tutaj nasuwa mi się pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów ( bo napewno juz ktoś taki wariant przerabiał ) jak się do tego zabrać. Po pierwsze to na pewno skompletowanie chłodnicy (na co zwrócić uwagę przy kupowaniu żeby później nie było niespodzianek ). Kolejna sprawa to dokładanie zbiorniczka wyrównawczego. Czy jest to zabieg konieczny czy niekonieczny ? (jeżeli konieczny to czy wymagana jest przeróbka dolotu powietrza czy da rade gdzieś go upchnąć :) ).

Oczywiście jak już się zdecyduje na ten krok to myśle nad wymiana pompy wody (czytałem gdzieś że najlepiej na pompe z metalowym wirnikiem) + nowe wisko.

Czy należy jeszcze coś wymienić ? Chciałbym to zrobić za jednym zamachem.

Aaa i byl bym zapomniał określenie "kierownica powietrza" cóż to takiego ? Czy chodzi tu o tą osłonę chłodnicy w która wpasowywuje się wiatrak z pompy wody ? ( myśle że w miare sensownie to opisałem wszystko, wrazie "w" proszę o wyrozumiałość :super: )

Dzięki za wszystkie cenne informacje. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana/Zmiana chłodnicy
PostNapisane: 12 marca 2017, 12:57 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
jestem po swapie z 4 tlokow na 6 i chlodnice mam z 4 i nic sie nie dzieje tym bardziej ze 4 garowki jest mniejsza niz w 6 garowki wiec po co zmieniac na wieksza a kiera powietrza to jest ten tunel po miedzy chlodnica a grilem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana/Zmiana chłodnicy
PostNapisane: 12 marca 2017, 17:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 211
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Moje BMW: e36 touring
Kod silnika: mm52b20
Nie pamiętam dokładnie jak wyglądała chłodnica od tdsa, ale kojarzy mi się, że była zbliżonych wymiarów. Zbiorniczek wyrównawczy miała tylko oddzielnie chyba. Może lepiej zainwestować w dobry wentylator przed chłodnicą żeby wcześniej się włączał?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana/Zmiana chłodnicy
PostNapisane: 13 marca 2017, 12:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B25
Pytanie wzieło się z tad bo zauwazylem ze posiadam ta calkiem podstawowa chłodnicę ta mała. A mam wersje z klima m50b25 gdzie juz montowana była troche dłuższa chlodnica.

pawelp oczywiście moze i maszracje, ale jesli dojdzie do tego wieksza temperatura pow. (lato) + chciałbys troche poszalec furka to nie wiem czy Ci uciagnie ta chlodnica, moge sie mylic.

chlodnica tds-a jest szersza poniewaz nie ma tego zbiorniczka wbudowanego wq tym miejscu ma uzebrowania a zbiorniczek byl montowany osobno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana/Zmiana chłodnicy
PostNapisane: 13 marca 2017, 21:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 211
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Moje BMW: e36 touring
Kod silnika: mm52b20
Ale jakieś miejsce na zbiorniczek wygospodarujesz? :P
Chyba, że masz stożek to gdzieś tam go upchniesz, bo w tdsie jest inaczej filtr powietrza niż w benzynie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana/Zmiana chłodnicy
PostNapisane: 15 marca 2017, 23:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B25
Ta, wlaśnie wiem o tym zbiorniczku. No chyba ze jest też opcja zalożenia chłodnicy do e36 z wersji z klimatyzacja bo ta zaś była dłuższa. No nic czas zweryfikuje. Jak już to obmysle to dam znac co i jak :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Wymiana/Zmiana chłodnicy
PostNapisane: 18 marca 2017, 21:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 211
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Moje BMW: e36 touring
Kod silnika: mm52b20
Chłodnice z klimą i bez są zamienne. Ewentualnie tunele prowadzące powietrze do chłodnicy są inne. Myślałem, że już masz dużą od wersji z klimą i chcesz więcej. :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL