BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 01:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 17 marca 2017, 21:47 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 43
Lokalizacja: Strzegom
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30A
Zrobiłem akurat statyczną, ponieważ dynamicznej nikt w pobliżu nie wykonuje. Najwyżej pojeżdżę jeszcze trochę i wykonam ponownie wymianę. Będzie więcej świeżego oleju :hyhy: . Jeżeli Ty masz możliwość wymiany dynamicznej, to wymieniaj w ten sposób.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 18 marca 2017, 12:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
mibhell napisał(a):
Do całego układu (przy dynamicznej wymianie) wchodzi 9,5l.

ok. 9,5L wchodzi do skrzyni "na sucho", przy dynamicznej wymianie potrzeba dodatkowe min. 2-3L o czym napisałem wcześniej
rorafalki napisał(a):
oleju wchodzi ok. 10L (przy wymianie całości, a nie z miski), do tego ok. 3L na przepłukanie, czyli trzeba liczyć 15L

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 18 marca 2017, 15:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Tylko na jakiej zasadzie jest robiona wymiana statyczna a dynamiczna o co w tym chodzi? wstrzykują olej pod ciśnieniem ? czy jak ? bo tez u mnie sa warsztaty muszę popytac jak wymieniają olej.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 18 marca 2017, 16:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
statyczna - spuszczasz to co w misce i zmieniasz filtr
dynamiczna - jedni mają urządzenia, które odsysają stary olej i wpuszczają świeży, inni radzą sobie bez tego - przepłukując układ

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 19 marca 2017, 10:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
rorafalki napisał(a):
statyczna - spuszczasz to co w misce i zmieniasz filtr
dynamiczna - jedni mają urządzenia, które odsysają stary olej i wpuszczają świeży, inni radzą sobie bez tego - przepłukując układ


Czyli statyczna spuszcza się to co w misce i dolewa oleju ? o to chodzi ? to troche kiepskie rozwiazanie bo w skrzyni zostaje z drugie 5 litrów, to chyba dynamiczna z odsysaniem jest najlepsza bo wtedy wiadome że cały stary olej został wyciągnięty ze skrzyni.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 19 marca 2017, 11:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
LukasP napisał(a):
Zrobiłem akurat statyczną, ponieważ dynamicznej nikt w pobliżu nie wykonuje. Najwyżej pojeżdżę jeszcze trochę i wykonam ponownie wymianę. Będzie więcej świeżego oleju :hyhy: . Jeżeli Ty masz możliwość wymiany dynamicznej, to wymieniaj w ten sposób.



Ile wlałeś oleju po wymianie statycznej ?

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 19 marca 2017, 13:34 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 43
Lokalizacja: Strzegom
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B30A
Około 5,5 litra. Jeżeli zdecydujesz się na statyczną, nie kupuj więcej jak 6l. PS. jak sprawuje się e60? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 19 marca 2017, 21:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
LukasP napisał(a):
Około 5,5 litra. Jeżeli zdecydujesz się na statyczną, nie kupuj więcej jak 6l. PS. jak sprawuje się e60? :P



No własnie jezeli statyczna to nie ma co wiecej oleju kupować 6litrów + miska olejowa z filtrem, i co po wymianie czujesz ze lepiej zmienia biegi? , u mnie wszystko chodzi płynnie zmiana biegów, moze i olej był zmieniany kto to wie heh/.
A co do E60 nie narzekam auto mam 8 miesięcy i grama jakiejkolwiek awarii poza paliwem ani centa do auta nie dołożyłem.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 31 lipca 2018, 12:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Cześć,

Gdzie w Warszawie i okolicach polecicie wymianę oleju w automacie E61 520d 177km.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 31 lipca 2018, 23:44 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 267
Lokalizacja: Jelenia Góra
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 68&start=0
https://www.facebook.com/bmwserwiswolomin/

_________________
Zobacz moje auto:
kepa416 --> E60 535d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 1 sierpnia 2018, 19:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E60 530i
Podepne sie pod temat
E60 530i skrzynia zf, 250 tys przebiegu
Dzisiaj jestem po wymianie oleju i adaptacji skrzyni. Koszt 1160zl
Czy ktos ma doswiadczenie odnosnie tego jak jezdzic po adaptacji skrzyni?
Mechanik powiedzial ze skrzynia bedzie sie uczyla i jezdzic w miare spokojnie przez najblizsze dni.
Przed wymiana oleju skrzynia przeciagala biegi na wyzszych obrotach, poza tym wszystko bez zarzutow.
Z racji tego ze mam dosc dynamiczny styl jazdy to czy nie powinienem pojezdzic chociaz troche dynamicznie zeby wlasnie takiego stylu jazdy sie nauczyla?
Jeszcze jedno pytanie
W drodze do domu(zaraz po odbiorze auta) slowa mechanika o spokojnej jezdzie wylecialy mi z glowy i przeciagnalem troche autko przy wyprzedzaniu - prawie 6tys obrotow. Czy to moglo w jakims stopniu zle wplynac na skrzynie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 1 sierpnia 2018, 20:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Tak, jak Ci zrobił reset adaptacji to skrzynia będzie "uczyć się" od nowa kiedy zmieniać biegi. Jeżeli nie lubisz klikać w DS, a wolałbyś żeby na D też kręciła wyżej niż 1,5-2k rpm to teraz jest moment żeby to sobie ustawić. Nie musisz jeździć jak muł, bo ten olej przecież się nie musi tam "spasować". Rozumiem, że zaraz po wymianie można dać jej chwilę - tak samo jak po wymianie oleju silnikowego, a nie odpalić i od razu zamknąć licznik na paru biegach, ale jak silnik i skrzynia były rozgrzane i nie były to pierwsze metry po zmianie oleju to nie ma obaw.

Podsumowując: nic nie zepsułeś, a jeżeli nawet zacznie się psuć to nie przez Twoje przeciąganie, a po prostu pytanie czy ktoś wcześniej zmieniał tam olej, bo jeżeli nie zmieniał przez 250k km to wypłukałeś z układu opiłki zwiększające tarcie i w przypadku zjechanego konwertera i zaworów z mechatronika teraz pojawiłyby się objawy obligujące do rozbiórki skrzyni i kompleksowego serwisu. Jeżeli jest ok to się ciesz, a co do jeżdżenia to jeździć żwawiej jeżeli chcesz żeby skrzynia się nauczyła, że ma żwawo zmieniać biegi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Wymiana oleju w skrzyni biegów
PostNapisane: 2 sierpnia 2018, 18:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Adaptacja (odpowiednia jazda) powinna być zrobiona od razu po skasowaniu adaptacji, ale nikomu nie chce się tego robić albo nie mają gdzie, teraz ona zapamiętuje wszystko, czyli to co chcesz i to czego nie chcesz, więc zamiany biegów mogą nie być idealnie płynne.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 138 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL