BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 18:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] dziwne szmery i znikający płyn chłodzenia + swap
PostNapisane: 19 marca 2017, 21:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Witam, 12.03.17 zakupiłem BMW E46 1.8D koniec 2002r, zaraz na drugi dzień (13.03) oddałem auto do mechanika na wymiane wszystkich filtrów i oleju no i po 3 dniach jazdy wyskoczył mi check od płynu chłodniczego. No to ładnie pięknie pojechałem drugim autem do sklepu kupiłem płyn , dolałem i wszystko było fajnie , a tu po jakiś 3 dniach znowu wyskoczył ten sam check . Dzis do tego doszły jakieś dziwne szmery z silnika , tak przysłuchując się wydaje mi się , że to gdzieś z przodu silnika . Myślałem, że to może pompa wody padła , dlatego takie szmery i dlatego też ucieka płyn , ale to tylko moje amatorskie przypuszczenia.
Kilka osób mi mówi , że to uszczelka pod głowicą, ale nie ma objawów tego , a mianowicie korek oleju czysty , na bagnecie też żadnych oznak żeby była woda czy coś, nie kopci na biało.
Nie mam pojęcia co to może być, jak pojadę do mechanika to napewno stwierdzi że to uszczelka , dlatego chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już miał coś takiego .

Co do drugiej części tematu, nie jestem wybitnym mechanikiem i nie znam się za dobrze , dlatego mam pytanie czy gdy mam to e46 po lift koniec 2002r z tym silnikiem , w dowodzie 2.0d a oznaczenie 1.8d (116km) i chciałbym zrobić swap na 2.0d 150km to muszę z całym osprzętem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dziwne szmery i znikający płyn chłodzenia + swap
PostNapisane: 19 marca 2017, 23:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 205
Moje BMW: e46 318 Touring
Kod silnika: M43TUB19
Sprawdzić obecność dwutlenku węgla w płynie - jak jest czysto to głowicę można zostawić w spokoju.
Możliwa nieszczelność - jeśli niewielka, to może się nawet uszczelniać na ciepło. Przy stygnięciu będzie się zapowietrzał. Albo już jest nieźle zapowietrzony i powoli "wciąga" płyn do układu.
P. S. Dzięki kompetencji oraz zapału do pracy naszych polskich mechaników, ja w swoim układ chłodzenia naprawiam już od jakiegoś roku. Jeszcze kilka schematów, trochę wolnego czasu i narzędzi, a sam będę go sobie naprawiał (szkoda, że mieszkam w mieście bo pewnie już dawno bym to zrobił). Żałosne jest to, że nieraz prawie żebrałem o naprawę (np: wyciek w trudno dostępnym miejscu) jednocześnie wyjaśniając takie rzeczy, że m43 nie ma Valvetronic (bo mechanik nie naprawia tak skomplikowanych silników). Jeśli jakiś mechanik poczuł się urażony tymi słowami (podobno mechanicy strasznie narzekają jak klient przychodzi i mówi co mają robić, bo przeczytali na forach ipt), to zapraszam na PW, podam numer konta, myślę że honorowo zwróci mi $$$ od mechaników, którym nie mówiłem co mają robić a robili co uważali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dziwne szmery i znikający płyn chłodzenia + swap
PostNapisane: 20 marca 2017, 16:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Możliwe, że pompa wody, odpal i patrz co się dzieje. Jaki masz silnik m47 czy m47n? Jaka pojemność? 1951 czy 1998?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dziwne szmery i znikający płyn chłodzenia + swap
PostNapisane: 20 marca 2017, 20:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
MANIEK, niestety nie odpowiem ci na pytanie jaki silnik , jestem swiezak w tych oznaczeniach , a co do pojemnosci to 1951.

Co do tematu , to dziś po pracy wjechałem na kanał , odkręciłem wszystkie plastiki i osłonę silnika i dalej nie mogłem znaleźć skąd ucieka płyn . Dopiero po odpaleniu i silnika i lepszym przypatrzeniu się zauważyłem że płyn wycieka spod koła pompy wody , a od góry widać było że to koło nie chodzi równo tylko ma takie nie wiem jakby to nazwać "bicie" . Dlatego doszedłem do wniosku że te szmery dochodzą właśnie stąd i też płyn tamtędy ucieka . Wymienię pompę wody i dam znać czy jest wszystko git . Chyba że macie jeszcze jakieś inne pomysły .
Co do ilości uciekającego płynu to leje się ciurkiem dlatego tak dużo i w szybkim czasie uciekało :zabawa:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dziwne szmery i znikający płyn chłodzenia + swap
PostNapisane: 20 marca 2017, 20:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Dobrze, że znalazłeś przyczynę. Czyli masz m47, więc nie zmienisz tak po prostu na m47n 150 km, bo to całkiem inny silnik, jest na cr a Twój na pompie vp44.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dziwne szmery i znikający płyn chłodzenia + swap
PostNapisane: 20 marca 2017, 20:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Yhym , czyli przy swapie musiałbym wymieniać dosłownie wszystko , zastanawiałem się nad zakupem całego auta na części takiego 2.0d 150km lub co bym bardziej chciał 3.0d . Ale to dopiero jakby okazało się że poszła uszczelka.

Tak przy okazji jescze jak będę zmieniał pompę to chciałem wymienić cały płyn chłodniczy i odpowietrzyć , tylko teraz rodzi się pytanie . Jaki kupić płyn ? Macie jakieś sprawdzone ? , A może to wszystko jedno ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dziwne szmery i znikający płyn chłodzenia + swap
PostNapisane: 21 marca 2017, 10:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Płyn prestone a swap raczej średnio opłacalny jest, chyba, że jak piszesz kupisz całego, np. anglika.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] dziwne szmery i znikający płyn chłodzenia + swap
PostNapisane: 23 marca 2017, 15:40 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47
Gdyby kogoś to interesowało , to tak jak przypuszczałem , wina pompy wody . Jestem już po wymianie i śmiga wszystko :) .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL