BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e87] Check engine brak reakcji gazu
PostNapisane: 20 marca 2017, 12:33 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 116i
Witam!

Jestem posiadaczem samochodu BMW e87 lift rocznik 2011 silnik 2.0 benzyna. Od momentu zakupu samochodu mam problem z późną reakcją na pedał gazu tj. Wchodzi na obroty z sekundowym opóźnieniem, ale od wczoraj pojawiła się kontrolka check engine i komputer pokazał błąd 2aa1 tj "czujnik wału rozrządu przy zaworze wydechowym".

Obrazek

Samochód pali normalnie i jego praca się nie zmieniła od czasu pojawienia się błędu to co mnie niepokoi to spalanie 9l/100km gdzie jeżdżę głównie trasy draga krajowa oraz ta pozna reakcja na pedał gazu. Nadmieniam, że kontrolka silnika zaświeca się tylko gdy auto jest rozgrzane.

Obrazek

Moje pytanie czy miał ktoś podobne objawy bądź wie co to może być ? Już spotkałem się z opinia mechanika ze jest to rozrząd który przeskoczył co o tym myślicie ? Przepraszam z góry za błędy ale pisze z telefonu. Proszę tylko o komentarze które coś wnoszą w temat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e87] Check engine brak reakcji gazu
PostNapisane: 20 marca 2017, 16:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Zanim ruszysz rozrząd wymień czujnik, którego masz błąd. Przydałoby się sprawdzić błędy i parametry w inpa.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e87] Check engine brak reakcji gazu
PostNapisane: 21 marca 2017, 23:11 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 52
Posty: 15
Lokalizacja: Ciechocinek
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: m57
racja, delphi nie jest do diagnostyki Bmw najlepszym rozwiązaniem.Inpa, a najlepiej ista d.odczytac błedy i podjrzec live daty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL