BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Zapach spalin w aucie
PostNapisane: 20 marca 2017, 21:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Od około tygodnia mam problem z zapachem we wnętrzu podczas postoju, lub bardzo wolnej jazdy. Czuć coś w rodzaju spalin, oleju, ale wydaje mi się, że bardziej spalin. Mniej więcej tydzień temu wykręcałem obie sondy za katalizatorami i kojarzy mi się, że od tamtej pory jest ten zapach. Czy możliwe, aby przy odkręcaniu/dokręcaniu sond, coś się rozszczelniło w okolicach kolektorów? Mogło być wcześniej jakieś mikro pęknięcie, bo pisałem kiedyś o tym, że spod osłon termicznych katalizatora wydobywa się zielony nalot. Dopuszczam taką możliwość, że coś mogło mocniej pęknąć, ale najbardziej mnie dziwi, że nic kompletnie nie słychać, ani na zimnym, ani na ciepłym, ani z zatkanym wydechem z tyłu szmatą. Pod maską nic nie czuję, pod autem też nic. W wnętrzu czuć dopiero po zatrzymaniu auta, ale jak włączę obieg wewnętrzny, to nic nie śmierdzi. Jakieś pomysły?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Zapach spalin w aucie
PostNapisane: 20 marca 2017, 22:29 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
Może dałeś zbyt dużo smaru grafitowego lub innego na gwinty sond i zbyt słabo oczyściłeś po dokręceniu ich okolice. W moim też był zawsze smród, ale tylko po pierwszym odpaleniu i "wygrzaniu".
Żółtawo-zielonkawy nalot w moim jest zawsze, w mniejszym lub większym stopniu jest. Nawet na bloku w okolicach kolektorów wydechowych(pod kolektorami na wysokości cylindrów) i kij mu w ryj.

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Zapach spalin w aucie
PostNapisane: 21 marca 2017, 00:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 46
Posty: 3258
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: Klekot M47
A tzw. plecionkę na wydechu brałeś pod uwagę?
U mnie właśnie czuć było spaliny na postoju i przy wolnej jeździe a po wymianie plecionki spokój.

_________________
Moje BMW e46 Touring 99" - Fafik_____________________________________________Grosz do grosza... :)
///podpis niezgodny z regulaminem
Hobby: Sutenerstwo, kontrabanda, tkwienie po uszy w "układzie", notoryczna współpraca z WSI ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Zapach spalin w aucie
PostNapisane: 21 marca 2017, 12:22 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 9
Lokalizacja: Kętrzyn
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Vanduch napisał(a):
A tzw. plecionkę na wydechu brałeś pod uwagę?
U mnie właśnie czuć było spaliny na postoju i przy wolnej jeździe a po wymianie plecionki spokój.


Dokładnie miałem to samo w 320d

_________________
320D na delikatnym koksie
viewtopic.php?f=6&t=161921


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Zapach spalin w aucie
PostNapisane: 21 marca 2017, 18:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Vanduch napisał(a):
A tzw. plecionkę na wydechu brałeś pod uwagę?
U mnie właśnie czuć było spaliny na postoju i przy wolnej jeździe a po wymianie plecionki spokój.

Chodzi o auto z podpisu. Mam silnik M54, a tam nie ma plecionki, cały wydech jest na sztywno
Dziś po raz kolejny obwąchałem i obejrzałem cały wydech, pod maską, pod autem i nic nie słychać, nic nie czuć, nic nie widać. Wewnątrz dalej czuć na postoju, zapach wydobywa się z nawiewów.
Sprawa ze smarem nie wchodzi w grę, sondy były odkręcane tydzień temu, zrobione od tego czasu ok. 500 km, także wszelkie smary i zabrudzenia się wytopiły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Zapach spalin w aucie
PostNapisane: 22 marca 2017, 21:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 276
Moje BMW: 330d e46
Kod silnika: M57D30
Garaż: Mój garaż;-)
Ta plecionka to fachowo jest łącznik elastyczny wydechu;-)
A ja bym obstawiał że jak manwerowałeś koło wydechu to rozłączyłeś kolektor wylotowy z wydechem i z tam już powinno być niedaleko to filtra kabinowego i może sadysać. Sprawdź jeszcze zatykając filtr kabinowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Zapach spalin w aucie
PostNapisane: 22 marca 2017, 22:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Nie ma takiej możliwości, bo wydech w benzynach R6 od głowicy, po końcówki wydechu jest na sztywno, bez łączników. Tylko rury, spawy i tłumiki. Jedyne połączenie rozłączne jest za katalizatorami, ale skręcone na 4 śruby M10, oczywiście sprawdzone dokładnie dookoła z lusterkiem.
Zapach ma źródło w komorze silnika, bo po włączeniu obiegu zamkniętego nic nie czuć.
Dzisiaj zdjąłem po raz kolejny dolną osłonę pod silnikiem i za pomocą lusterka zauważyłem delikatny czarny nalot na łączeniu kolektora z blachą, która jest przykręcona bezpośrednio do głowicy. Jest to dokładnie na 6-tym cylindrze, czyli tuż przy ścianie grodziowej i blisko zaciągu powietrza do kabiny. Jutro spróbuję to miejsce zakleić jakimś kitem do tłumików. Jak będzie poprawa, to zdejmuję kolektory do spawania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL