BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 22 marca 2017, 21:26 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 276
Moje BMW: 330d e46
Kod silnika: M57D30
Garaż: Mój garaż;-)
Kod:
Mój M54B22 brał 0,5 l na 10 kkm , wymieniłem odme na nówke z ASO i zaczął brać 0,5 l na 3 kkm .
To dopiero wkur...e , tak że z autopsji wiem że to nie zawsze problem z silnikiem a nowy osprzet czasem pogarsza sprawe niż poprawia.

Boże, przeciesz z tego wynika ze odma u Ciebie to pełniła formę uszczelniacza układu olejowego;-)
To czy wymienisz odme na ori czy nie ori, czy nawet nawet zalożysz separator to nie ma absoltunie znaczenia jeżeli masz nieszczelności na silniku i takie przedmuchy...


Do autora tematu... dziwi mnie czemu 'wir' zaczą się dopiero po pewnym czasie... (tak jak mówisz po 2kkm)
Jeżeli olej jest jak smoła to według mnie należy wymienić natychmiast.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 22 marca 2017, 23:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E46 M54
Ponoć dobra kompresja wcale nie świadczy o tym, że pierścienie są ok.
Co do uszczelniaczy to w M54 ich się nie wymienia, bo nie są one winne brania oleju w tych silnikach.
Valvo MaxLife to nie jest dobry olej. Wg specyfikacji to nie jest nawet syntetyk, bardzo szybko traci właściwości, kiepskie parametry. Też kiedyś zalałem i żałuję.
Co do nagłego wzrostu spalania to może płukanka ruszyła nagar, który zakleił pierścienie? Pozbyłbym się MaxLife i porządnie jeszcze raz wypłukał silnik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 23 marca 2017, 01:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: e46 330 Ci
Kod silnika: M54B30
Ja mam liqui molly 5w-40 high tech synthoil podobno bardzo dobry olej ale i tak bierze 1L na 400 km ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 23 marca 2017, 21:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 276
Moje BMW: 330d e46
Kod silnika: M57D30
Garaż: Mój garaż;-)
To że silnik bierze olej, to nie jest wina oleju tylko silnika...
Albo zalej bardziej gęsty olej albo dolewaj..... proste


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 23 marca 2017, 21:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: e46 330 Ci
Kod silnika: M54B30
karolok napisał(a):
To że silnik bierze olej, to nie jest wina oleju tylko silnika...
Albo zalej bardziej gęsty olej albo dolewaj..... proste


Nie takie proste, ponieważ jak zmienię na gęstszy olej to nic nie da tak będzie brał o wiele za dużo jak na 5w-40 bierze 1L na 400 km to chyba zmiana da tyle że będę dolewał 1L może na 600 km, więc prosił bym o odpuszczenie sobie takiego komentowania, ponieważ nic nie wniosłeś, żadnej pomocy swoim komentarzem....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 23 marca 2017, 22:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
karolok napisał(a):
To że silnik bierze olej, to nie jest wina oleju tylko silnika...
Albo zalej bardziej gęsty olej albo dolewaj..... proste

:25:
vanos, szklanki - wszystko będzie zachwycone :wstyd:
proponuję smar do przegubów - super wycisza

a potem


jeśli nie macie nic rozsądnego do napisania to zostawcie swoje uwagi dla siebie - przez przypadek ktoś posłucha takich wypocin i narobi sobie większego kłopotu

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 24 marca 2017, 00:06 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
Sprawdźcie drożność spływu z separatora->wężyk/przewód do rurki/odnogi bagnetu-> drożność spływu z tej "odnogi" do miski olejowej.
Rurkę bagnetu radzę wyjąć i dobrze przepłukać i przedmuchać odnogę/króciec do którego podłączony jest spływ z separatora.
Drożność przepływu gazów(przedmuchów ze skrzyni korbowej)-skroplin przez króciec do którego podpina się przewód-rurkę od pokrywy zaworów do separatora.
Nieudane konstrukcyjnie, zużyte, zapieprzone nagarem, szlamem itd pierścienie olejowe w m54 to swoją drogą, ale załóżmy że ponad 1l/500 km to już pewna przesada, bo chyba nawet gdyby silnik pracował bez pierścieni olejowych to tyle oleju by nie łykał. Przecież w starym dwusuwowym wartburgu, trabancie czy syrence nie lało się tyle oleju do benzyny żeby zrobić 400km.

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 24 marca 2017, 19:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: e46 330 Ci
Kod silnika: M54B30
RobertTOEZ napisał(a):
Sprawdźcie drożność spływu z separatora->wężyk/przewód do rurki/odnogi bagnetu-> drożność spływu z tej "odnogi" do miski olejowej.
Rurkę bagnetu radzę wyjąć i dobrze przepłukać i przedmuchać odnogę/króciec do którego podłączony jest spływ z separatora.
Drożność przepływu gazów(przedmuchów ze skrzyni korbowej)-skroplin przez króciec do którego podpina się przewód-rurkę od pokrywy zaworów do separatora.
Nieudane konstrukcyjnie, zużyte, zapieprzone nagarem, szlamem itd pierścienie olejowe w m54 to swoją drogą, ale załóżmy że ponad 1l/500 km to już pewna przesada, bo chyba nawet gdyby silnik pracował bez pierścieni olejowych to tyle oleju by nie łykał. Przecież w starym dwusuwowym wartburgu, trabancie czy syrence nie lało się tyle oleju do benzyny żeby zrobić 400km.


Dzięki za taką odp. :)
W następnym miesiącu będę wymieniał całą odmę z przewodami zobaczymy czy to coś da chociaż w jakimś stopniu :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 6 kwietnia 2017, 19:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 293
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: e46 compact
Kod silnika: m60b40
Wracamy do tematu :kwasny:
250km i nima litra OLEJU :mur:
separator odłączony, w sensie kolektor zaślepiony, spływ do bagnetu zaślepiony a przewód z pokrywy zaworów w atmosferę . W przewodzie jest tylko zbierająca się para i przy ostrym pałowaniu paruje spokojnie jak gorąca herbata ( spokojnie ulatnia się bez jakiego dmuchania ). Więc separator odpada.
Sprawdziłem przy okazji drożność przewodów oraz stan separatora i jest wzorowa.

Nagrałem filmik jak ciepły silnik gazowałem po odpaleniu po 10minutowej przerwie aby niby olej zciekł z głowicy. Po odpaleniu czysto z rury i dopiero po ostrej gazuwie do odcinki kolory czarno-biały. Ten biały dym to mysle że z wilgoci bo akurat lał deszcz. Chyba że się myle, ale płynu nie ubywa.
https://youtu.be/ENhGPnc9qBo

Pytanie za 100pkt :kwasny: mozliwe że katalizatory tak sprawnie oczyszczą że zamiast niebieskiego dymu mamy czarny ??? bo ja już nie mam pomysłu :rozpacz:

Znajomy mi podsunął pomysł aby na ciepłym silniku odkręcić świece, ustawić tłok w najwyższym punkcie i zobaczyć czy jest mokry z oleju, bo przy takim poborze powinien pływać.
Ktoś jakieś inne pomysły ?

_________________
https://www.facebook.com/E46-Compi-Killer-V8-Bi-Kompresor-2230259093862030


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 6 kwietnia 2017, 19:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
czekaj czekaj, dobrze czytam? odłączyłeś odme w m54? zaślepiając rurki i zostawiając jedną w ogóle nie zaślepioną w powietrze ?
poważnie? :zdziwko:
gratulację dla Ciebie, mechanika.
Skoro bierze tyle oleju to są dwie możliwości i cudów nie ma, pierścienie albo uszczelniacze zaworowe. Koniec kropka. Szukaj dalej a i tak nic nie znajdziesz.
Widzę że chcesz uzdrowić silnik wymianą oleju na inny, ale przy takim poborze to i pozłacany olej nie da rady. Powodzenia. Silnik do roboty. Zalej jeszcze motodoktorem skoro nie chcesz rozbierać i pchać się w fajne koszta, ale jak szarpniesz się na ten drastyczny krok - podłącz odmę tak jak powinna być.

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 6 kwietnia 2017, 19:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 293
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: e46 compact
Kod silnika: m60b40
MichcioManiak napisał(a):
czekaj czekaj, dobrze czytam? odłączyłeś odme w m54? zaślepiając rurki i zostawiając jedną w ogóle nie zaślepioną w powietrze ?
poważnie? :zdziwko:
gratulację dla Ciebie, mechanika.
Skoro bierze tyle oleju to są dwie możliwości i cudów nie ma, pierścienie albo uszczelniacze zaworowe. Koniec kropka. Szukaj dalej a i tak nic nie znajdziesz.
Widzę że chcesz uzdrowić silnik wymianą oleju na inny, ale przy takim poborze to i pozłacany olej nie da rady. Powodzenia. Silnik do roboty. Zalej jeszcze motodoktorem skoro nie chcesz rozbierać i pchać się w fajne koszta, ale jak szarpniesz się na ten drastyczny krok - podłącz odmę tak jak powinna być.


a czytałeś "Majster" wcześniej dlaczego chciałem odłączyć i pozbyć się separator ???
Nie boje się wymiany pierścieni czy remontu głowicy. Bardziej mnie martwi że po demontażu głowicy nie będę miał do czego wkręcić szpilki ot to cały problem.....

_________________
https://www.facebook.com/E46-Compi-Killer-V8-Bi-Kompresor-2230259093862030


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 6 kwietnia 2017, 20:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
MichcioManiak napisał(a):
czekaj czekaj, dobrze czytam? odłączyłeś odme w m54? zaślepiając rurki i zostawiając jedną w ogóle nie zaślepioną w powietrze ?
poważnie? :zdziwko:
gratulację dla Ciebie, mechanika.
- podłącz odmę tak jak powinna być.

W czym jest problem, skoro ma zaślepiony ssący i spływ do miski, a wyjście ze skrzyni korbowej puszczone w atmosferę? Pytam poważnie, bo takie rozwiązanie było stosowane w wielu autach w latach 90-tych, między innymi w silnikach M50. Ja już ponad rok w M54 mam takie rozwiązanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 16:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
i pracuje dobrze? nie dusi? nie krztusi? nie dławi? idealna praca?
kurna, to ja głupi, wywaliłem w błoto 500zł na odme i przewody, a trzeba było wywalić wszystko.

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 18:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 293
Lokalizacja: Sosnowiec
Moje BMW: e46 compact
Kod silnika: m60b40
MichcioManiak napisał(a):
i pracuje dobrze? nie dusi? nie krztusi? nie dławi? idealna praca?


normalnie bezproblemowo chodzi

_________________
https://www.facebook.com/E46-Compi-Killer-V8-Bi-Kompresor-2230259093862030


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 19:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
MichcioManiak napisał(a):
i pracuje dobrze? nie dusi? nie krztusi? nie dławi? idealna praca?
kurna, to ja głupi, wywaliłem w błoto 500zł na odme i przewody, a trzeba było wywalić wszystko.

Powiem więcej, na odmie puszczonej w atmosferę, silnik chodzi lepiej, bo nie dostaje lewego powietrza. Przy fabrycznej odmie w M52/54 ze skrzyni korbowej idzie powietrze do kolektora ssącego poprzez separator. To powietrze nie jest mierzone przez przepływomierz. Separator co prawda przymyka membranę przy dużym podciśnieniu, ale nie zupełnie. Po ominięciu separatora i puszczeniu odmy w atmosferę jest lepsza reakcja na pedał gazu. U mnie puszczone w atmosferę jest w ten sposób, aby nie zanieczyszczać powietrza, bo dałem wąż do puszki filtra powietrza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 21:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
hm, ciekawe, ciekawe, jakoś u mnie odma jest nowa, razem z przewodami, silnik uszczelniony, zalany millers, przebieg niby 240, pobór oleju jak na razie zerowy, od wymiany przejechane 7000, nogę mam raczej ciężką ale nie palę kapcia i nie kręcę do odcinki.

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 8 kwietnia 2017, 23:58 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Ani separator ani uszczelniacze tyle nie wcinają oleju.



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 14 kwietnia 2017, 18:27 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: e46 330 Ci
Kod silnika: M54B30
Wiecie może ile mnie więcej kosztuje remont silnika ale tak w połowie głupio mówiąc takie główne rzeczy jak pierścienie, panewki, uszczelniacze? PZDR. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 15 kwietnia 2017, 11:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 443
Lokalizacja: Śląsk
Moje BMW: e46 330ci 328ci
Kod silnika: m54b30,m52b28tu
Garaż: e46 328ci hellrot
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149192
e46 330ci topasblau
viewtopic.php?f=6&t=170876
Jak remont to porządny, koszty wszystkich czesci to 3 tyś mówie to na przykładzie kolegi który remontuje swoje b28 zapytaj majstra ile go wyniosły koszty przy remoncie :)

_________________
Obrazek
Kolektory Schmiedmann, xpipe, końcowy eisenmann, ssący b30, gwint Lowtec H9.2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] M54b30 zagadka roku - znika olej
PostNapisane: 16 kwietnia 2017, 17:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: e46 330 Ci
Kod silnika: M54B30
Zamierzam mieć to auto jeszcze długo, więc raczej skuszę się na remont silnika bo jak się pytałem mechanika to samo skręcenie i rozkręcenie silnika mojego to około 1500 zł, a jak to zrobię a odpukać coś się jeszcze stanie to znowu wydatek wydaje mi się że lepiej raz a porządnie razem z przekładką na manuala :) Swoją drogą mój silnik ma prawo trochę odmawiać posłuszeństwa, bo już na liczniku 350 tyś. km stykło 3 dni temu.
Znacie jakiegoś dobrego mechanika z okolic LESZNA?
Pozdrawiam. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 131 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL