BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] BMW 325d brak mocy stukanie dpf
PostNapisane: 22 marca 2017, 23:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E90
Witam

Mam pare problemów z moim nowym projektem. Mianowicie miesiąc temu kupiłem E90, pełen M pakiet. Było trochę do podrobienia , pare elementów do malowania ale stwierdziłem , ze zrobię ja pod siebie i zrobię wszystko co będzie trzeba. Jak narazie wrzuciłem w nią 6000, w poniedziałek jedzie do blacharza - później cała do malowania. Jutro wrzucę zdjęcia jak to wszystko wyglada :)

1. Utrata mocy - Po kupnie pojechałem do mechanika, podpial komputer i wyskoczyło mu 12 błędów , wykasował wszystkie po czym jak wyjechałem od niego odłączyło mi turbinę. Wróciłem , sprawdził i pokazał mu się DPF który jest wycięty. Ktoś po prostu najwidoczniej wgrał wirusa , stad były te błędy aby ominąć wgrywanie mapy z wywalonym DPFem i EGR. Usunął błąd , pojechałem do domu i do teraz turbiny drugi raz mi nie odłączyło a zrobiłem około 2000km. Teraz moje pytanie, czy przez to ze silnik teoretycznie widzi teraz DPF a go praktycznie nie ma możliwa jest utrata mocy? Od tamtego czasu czuje , ze auto nie ma jednak tych 197KM i niutków tyle co powinna mieć.

2. "Pisk" przy odpalaniu oraz szum - na początku myślałem , ze jest to rolka bo jak normalnie silnik jest odpalony to szumi lecz jak stał u mechanika stwierdził , ze jest to pasek od alternatora ponieważ mam nieszczelny intercooler i z Inter leci na pasek dlatego tez tak szumi. Dzisiaj odpalając rano słyszałem stukanie, zaniepokoiło mnie ale jak silnik się rozgrzał pukanie ustąpiło. Co o tym sądzicie ? Dodam , ze kupiłem samochód i jest trochę syfu w komorze silnika bo poprzedni właściciel olał temat osłony silnika i cały syf leciał na rolki itd..

3. Zauważyłem , ze ucieka mi gdzieś płyn chłodniczy - dolałem odrazu po kupnie samochodu , po 2500km wyskoczyła mi kontrolka , musi uciekać w małych ilościach albo uszczelka w gorszym wypadku ..

4. Pisk w kierownicy - jeżeli auto stoi cała noc , pisk dopiero słyszę po 5/10min wtedy już przez cały dzień nie ustępuje , wydaje mi się , ze jest to taśma w kierownicy? Czy może być coś innego? Nie jest to głośny pisk ale jak radio jest wyciszony strasznie mnie to denerwuje. Kolejna rzeczą jest , jak skręcę koła na max do końca dochodzi głośny dźwięk - myśle ze może być to maglownica.

Tez jest dla mnie dziwne to , ze Np po nocy jak samochód stoi lepiej odpala , dostaje strzała i odrazu chodzi , a jak jest rozgrzany to sekundę dłużej pokręci. Mam słaby akumulator , a 3 litry w sumie musi dostać strzał ale dziwne ze po nocy na momencie jednak zakręci. Kolejna rzeczą jest , jak skręcę koła na max do końca dochodzi głośny dźwięk - myśle ze może być to maglownica.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] BMW 325d brak mocy stukanie dpf
PostNapisane: 23 marca 2017, 15:55 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
1. Podaj konkretne błędy.
2. Do sprawdzenia koło pasowe, ale jak kapie olej na pasek..
3. Szukaj nieszczelności.
4. Nagraj ten pisk.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] BMW 325d brak mocy stukanie dpf
PostNapisane: 23 marca 2017, 18:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Masakra to auto to jakiś szrot chyba czego nie sprawdziłeś tego przed zakupem? jak to czytam to włosy się jeżą.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] BMW 325d brak mocy stukanie dpf
PostNapisane: 24 marca 2017, 14:00 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E90
Dzisiaj sprawdzę jaki to dokładnie błąd.

ROBBMW napisał(a):
Masakra to auto to jakiś szrot chyba czego nie sprawdziłeś tego przed zakupem? jak to czytam to włosy się jeżą.



Było sprawdzane u mechanika , handlarz znajomy powiedział , ze jeżeli za taka cenę nie wezmę tego auta to on sam to weźmie wiec myśle, ze jeżeli nawet wyjdzie mnie to 33 zrobiony na igle czyli wszystko mechanicznie i wizualnie to nie ma tragedii :) jest cała na M pakiecie, malowanie mam za darmo bo jestem lakiernikiem inna sprawa jakbym miał płacić za malowanie :) dodam , ze jest max wyposażenie , nawigacja itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] BMW 325d brak mocy stukanie dpf
PostNapisane: 25 marca 2017, 13:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Co nie zmienia faktu ze i tak bym tego nie wział, ktoś ten wóż zapuscił do granic możliwości, typowy Janusz auto wytłucze a potem sprzedaje.
Ja mam E60 8 miesięcy i poza paliwem do auta nie zaglądam.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL