BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 19:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36 1,6 m43] po deszczu/umyciu auta silnik nie gaśnie
PostNapisane: 29 marca 2017, 11:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43
Witam wszystkich!!

Autko e36 Touring 1.6, m43.

Mam następujący problem....

Od razu mówię że szukałem już wszędzie, niestety nigdzie nie ma opisanego dokładnie takiego problemu jak mój, podobne problemy przestudiowałem, zastosowałem "rozwiązania" niestety nic nie pomogło, stąd nowy temat.

Po umyciu samochodu lub podczas deszczu (i tylko wtedy) po wyjęciu kluczyka nie gaśnie silnik w ogóle, lub gaśnie ale od razu zaswiecaja sie wszystkie kontrolki na desce, uruchamia sie nawiew, panel klimy itd, generalnie cały środek auta.
Jako że dzieje sie to tylko w przypadku gdy auto jest mokre zaczalem szukać przecieku gdzieś na kable. Znalazłem, nad nogami kierowcy przy rurkach od gorącej wody prowadzących do nagrzewnicy lała sie woda - wymienione, auto poskładane, przy okazji odpływy wody z podszybia wyczyszczone i.... Nic. Problem nadal jest.
Dodatkowo przyuważylem że wbicie biegu wstecznego "leczy" wszystkie objawy (nawet gasi silnik jeśli wyjęcie kluczyka tego nie zrobi), oczywiście po wrzuceniu na luz czy inny bieg znowu dyskoteka na desce.
Na jakimś forum znalazłem stary temat z tymi samymi dokładnie objawami i zrobiłem to samo co w tamtym przypadku pomogło, czyli wymieniłem czujnik biegu wstecznego ale akurat w moim aucie nie pomogło....

EDIT: Stacyjka również sprawdzona - to nie to :(

I tu już pomysłów brak niestety :( Ktoś spotkał sie z czymś podobnym i znalazł rozwiązanie? Będę wdzięczny za wszelką pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36 1,6 m43] po deszczu/umyciu auta silnik nie gaśnie
PostNapisane: 29 marca 2017, 18:25 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Sprawdz czy woda nie poszla na wiazke z kompa ewentualnie na kompa,kumpel tak mial ze wtryski same lały kontrolki sie palily bez kluczyka w stacyjce....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36 1,6 m43] po deszczu/umyciu auta silnik nie gaśnie
PostNapisane: 29 marca 2017, 23:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E46
Kod silnika: N53b30
Garaż: e36 316 sedan> e46 320d sedan polift> E46 323ci > e60 525d > E90 325i n53b30> obecnie E60 520i M54
jak wyzej pawelp napisal wiązka elektryczna gdy popada wilgoc dostaje sie w kable i przebicie jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 151 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL