BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 13:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] nie ma mocy na zimnym silniku
PostNapisane: 18 listopada 2008, 18:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: braniewo
mam e 46 1,9 118km od pewnego czasu na zimnym silniku szarpie jak by nie chodziła na wszystkie gary jest odczuwalny spadek mocy nie chce wchodzic na obroty jak sie rozgrzeje jest ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nie ma mocy na zimnym silniku
PostNapisane: 19 listopada 2008, 10:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: KrakĂłw
chodak25 napisał(a):
mam e 46 1,9 118km od pewnego czasu na zimnym silniku szarpie jak by nie chodziła na wszystkie gary jest odczuwalny spadek mocy nie chce wchodzic na obroty jak sie rozgrzeje jest ok


Mam dokładnie to samo.... sprawdziłem już świece, przewody, przeczyściłem wtryskiwacze i nic nie pomogło.... byłem wczoraj u mechanika bo podobno jakiś błąd był na sądzie przed katalizatorem, skasował mi błąd, ale dalej nic...mówił jeszcze że może coś z cewką, ale nie będę się za to brał dopóki nie będe tego pewny (może ktoś wie jak sprawdzić cewkę?) czekam na podpowiedzi co może być przyczyną takiego działania


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2008, 13:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Polska
Witam.
Podczepiam sie pod temat. Mam ten sam problem...cos nie idzie...ja mu gazu zeby np szybciej ruszyc a on przyspiesza do pewnego momentu i takiego zmuła łapie :/ Nie wiem o co chodzi. Pozatym mam kontrolke ''check''
Dodam ze problem rowniez jest obecny na cieplym silniku
Moze ktos wie cos na ten temat ?
316 1.9 benzyna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2008, 13:23 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 506
Lokalizacja: Kęty/Chełmek i okolice :)
sprawdz czy prawidlowo dziala ci sonda, byc moze masz walniete podgrzewanie w sondzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2008, 13:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Polska
Szacuneczek :)
Ale gdzie i jak to sie sprawdza ? Da sie to sprawdzic samemu czy raczej powinien sie tym zajac jakis mądry mechanik ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 listopada 2008, 16:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: braniewo
homer jestes z elbląga?moze sie wymienimy numerani komórek i jak cos poradzimy to damy znac

[ Dodano: 19 Listopad 2008, 16:55 ]
dodam ze tez wymieniłem swiece i chciałem sie brac za przewody ale narazie poczekam
może w piątek pojade na komputer to coś sie dowiem
bo ktoś mi jeszcze mowił ze może byc tez przeołwyomierz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 listopada 2008, 09:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: KrakĂłw
Homer0315 napisał(a):
Szacuneczek :)
Ale gdzie i jak to sie sprawdza ? Da sie to sprawdzic samemu czy raczej powinien sie tym zajac jakis mądry mechanik ?


Musisz podjechać do mechanika żeby podpiął Cię pod komputer. Wyjdzie Ci czy masz problem z sondą czy co innego. Jak zamula Ci na zimnym i ciepłym to może być przepływka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 listopada 2008, 12:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Polska
no ok :)
We wtorek jade na kompa i zobaczymy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 listopada 2008, 15:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: KrakĂłw
mi mechanik powiedział po sprawdzeniu świec i przewodów, że problemem może być cewka, ale mi przerywa tylko gdy zimny więc nie wiem, daj znać jak już Ci się wyjaśni. Nie wiem jak sprawdzić cewkę i tu problem mój bo nie chcę bulić kasy za coś co dobrze działa. Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 listopada 2008, 10:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Polska
Prawda Panie kolego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2008, 13:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Ryki
Witam u mnie też występuje ten problem, mam e46 316i 1,9. Sprawa wygląda teraz poważniej jak przyszła zima. Dla pożądku dodam, że wymieniłem świece, sparciały przewód od odmy i uszkodzoną od niego membrane. Wraz są problemy na zimnym silniku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 listopada 2008, 19:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Lokalizacja: braniewo
i co był ktos na jakimś kompie bo ja dopiero bede mógł po 15 12 08


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 listopada 2008, 10:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Lokalizacja: KrakĂłw
no tu kolega miał być we wtorek ale brak jakiejkolwiek odpowiedzi.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 listopada 2008, 19:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Polska
No przepraszam ze sie nie odzywalem
No wiec problem dalej jest. Na kompie byla informacja z bledem cos tam z paliwem.
Nie mam tego jeszcze zrobionego ale mowil ze u niego to byl przeplywomierz bo tez ma e46 :)
Z kolei kolega mial taki sam problem (czyli slaba moc na cieplym silniku tzn. ''nie ciągnie'')
Innymi slowy puszczasz go na dwujce bez gazu,po chwili gaz do dechy i widzisz jak Ci muli.
Ktos powiedzial ze to moze sonda ale nie na komputerze zrobil test sond i sondy sa ok.

No powrocmy do tego kolegi:
Mial mazde xedos i identyk problem
Rozwiazanie:swiece i przewody WN

Mimo wszystko jeszcze problemu nie rozwiazalem,trzeba czasu wiecej znalesc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 listopada 2008, 21:37 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Lokalizacja: Ryki
Czy na tą dolegliwość może mieć wpływ zawór EGR i uszkodzone od niego pompa? Jak myślicie? Chodzi mi o brak mocy na zimnym?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2008, 09:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Niechorze
Moje BMW: e46 316I 1.9
Kod silnika: M43TU
witam :P

jak masz silnik benzynowy to nie ma czegoś takiego jak zawór EGR.
co do szarpania na zimnym silniku niestety ja też to mam :/ w 316 1.9 benzyna walczę z tym od lipca i klapa :kwasny: , wymieniłem świece, kable, przepływkę, filtry itd wszystkie podstawowe kroki wykonane i dalej to samo jest. ktoś mi powiedział że to sonda lambda, myślę że to może być dobry kierunek , niektórzy z was piszą że na kompie im nic nie wyszło że niby lambda jest ok. :wstyd:
u mnie też na kompie jest ok, z tym że pogadałem sobie z kolesiami mechanikami i powiedzieli że nie zawsze wykazuje walniętą lambde na kompie, powód ?? duża część oprogramowań na stacjach jest wątpliwej jakości i ponoć tu może być problem, byłem na jednej ze stacji diagnostyki i nawet mi nie wykazało błędu poduszek choć się świeci kontrolka ... stąd moje takie przypuszczenia, myślę że jak ktoś ma autko starsze jak 4 lata to nie ma co się zastanawiać co do lambdy, bo na pewno nikt jej nie wymieniał po gwarancyjnie a w wieku ok 8 lat to napewno nie działa :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: no
PostNapisane: 30 listopada 2008, 21:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Polska
No dobrze kolego a masz zamiar wymieniac sade ?
Ja nie wiem czy zmieni sade czy kable i swieczki
aha i dodam ze problem na zimnym silniku nie wystepuje,tylko na rozgrzanym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 listopada 2008, 22:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 121
Lokalizacja: Niechorze
Moje BMW: e46 316I 1.9
Kod silnika: M43TU
witam :)

dziś rozmawiałem z kolegą na temat tego szarpania w bmw , dodam że kolega był i jest posiadaczem bmw, czytając ten wontek natknołem się gdzieś na hasło że wyświetla mu się błąd na kompie o układzie paliwa ( że nie sprawny) no i doszedłem do pewnych wniosków przy rozmowie że być może problem tkwi w baku paliwa a mianowicie w czymś takim jak pompka która tam się znajduje, kolega powiedział mi że mogły się tam nazbierać lub zbierają jakieś syfy co powoduje właśnie chwilowe zatkanie się ukladu paliwowego i szarpanie...

dodam jeszcze że w piątek będąc w trasie udusił mi się calkiem samochód i nie chciał odpalić
choć w baku ponad 10l, po doczłapaniu auta na stancję i wlanie świerzego paliwa za 100 zł ni z tąt ni z owąd pomogło a mianowicie auto przepaliło i śmiga dalej, no i na koniec dodam że te szarpania zaczeły się już i czasem na ciepłym silniku, szczególnie kiedy chcę ruszyć np. ze światel :wstyd:

pozdrawiam i miłego kąbinowania...
p.s. ja chyba najpierw wyczyszcze bak po piątkowej zabawie :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, 12:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Polska
Dobrze wiec powiem tak :P OStatnio wymienilem swiece. Po wymianie swiec zaczol chodzic jeszcze gorzej niz poprzednio bo w ogole nie pali na jeden gar :/ Jezdzilem troszke na trzech no i nie dosc ze palil mi sie check to jeszcze zaczol pozniej mrygac :P
Dzisiaj wymieniam przewody WN i mam nadzieje ze to cos da

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2008, 12:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 101
Lokalizacja: Polska
No ok. Kable wymienione i nie ma usterki :) Ostrzegam !!! Kable NGK ktore dzisiaj kupilem sa za krotkie !!! Najdluzszy kabel jest prawie dlugosci trzeciego kabla w kolejnosci. Zrobilem dystans i jest prawie ok :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL