BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 17:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Słaba moc/moment M43b16
PostNapisane: 12 kwietnia 2017, 09:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Witam, na wstępie chciałbym wszystkich przywitać jako nowy użytkownik forum :) A więc do rzeczy, nie znalazlem na forum drugiej osoby z "problemem" jaki posiadam. Otóż przypuszczam, ze cos jest nie tak w moim bmw e36 1.6 m43b16 w touringu, gaz 2-giej generacji. Albo jest cos nie tak przy silniku, albo przy przeniesieniu napędu (moze sprzeglo) ponieważ samochodem tym nie da sie ruszyć z piskiem opon na suchej nawierzchni na prostej drodze, a i na mokrej czasem ma problemy. Czuc jakby nie mial tego wlasciwego momentu obrotowego albo cos go zaraz zatrzymywalo (cos jak zlapanie kręcącej sie jeszcze wiertarki reka i przyhamowanie jej) i wtedy nastepuje powolne ruszenie. Nie chodzi mi o to, by móc katowac i palić gume na okraglo, chodzi o efektywniejszą i płynniejszą jazdę. Spadek tego momentu czuc dosyc wyraznie rowniez przy zmianie biegow w jadacym samochodzie, ale rowniez czesto jest potrzeba sprawniejszego ruszenia z miejsca. Ja rozumiem, ze to slaby silnik, ze nie jest on do szalenstw... Ale widząc choćby na internecie jak zachowują sie bmki z tym silnikiem lub nawet polonezy, wydaje mi sie ze moj samochod w tej kwestii jest daleko w tyle. Nie mam znajomego z samochodem z tym silnikiem, więc nie mam do czego zrobic porownania. Czy jest to normalne zachowanie w przypadku tego motoru? Zarowno na benzynie, jak i na gazie nie da sie ruszyc i jechac efektownie. Z gory dziekuje za odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Słaba moc/moment M43b16
PostNapisane: 12 kwietnia 2017, 10:08 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
Jeśli masz gaz II generacji to auto masz z definicji zdławione. Stąd może się brać muł...

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Słaba moc/moment M43b16
PostNapisane: 12 kwietnia 2017, 17:17 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
wladekkow napisał(a):
Jeśli masz gaz II generacji to auto masz z definicji zdławione. Stąd może się brać muł...

Może zbyt wyolbrzymiłem lub zostalo to zle zrozumiane, raczej nie chodzi mi w tym wątku o "muł", totalny brak mocy czy coś... Samochod ma cos w rodzaju zbyt małego momentu w dolnych partiach obrotów, lecz przypuszczam że to kazda bmka z tym silnikiem tak ma. Ale czy to aż tak mogłoby wpływać na to, ze nie da sie tym samochodem ruszyc efektywniej, szybciej, z piskiem? Czy inni uzytkownicy m43b16 mają rowniez problem z tym, zeby mocniej ruszyc? Nie wiem czy to normalne zjawisko, bo to tylnonapedowka do tego ze slabym silnikiem i w turasie, czy moge miec problemy z silnikiem/ukladem przeniesienia napedu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Słaba moc/moment M43b16
PostNapisane: 12 kwietnia 2017, 20:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 26
Moje BMW: E46
Kod silnika: N53b30
Garaż: e36 316 sedan> e46 320d sedan polift> E46 323ci > e60 525d > E90 325i n53b30> obecnie E60 520i M54
Pytanie jaki masz filtr powietrza? jak stozek to norma moment jest dostepny od około 3.5 dopiero, jak zwykły to szukam bym przyczyn głębiej, przepływomierz? uszczelka? pierscienie? wtryski? bierze olej? albo płyn chłodnicy? jest "masełko" na korku wlewu oleju? pracuje równo na wolnych? przyczyn moze byc ogromnie duzo wielkosc felg nawet nie zapominaj ze masz ciezkie auto a tylko 105km i 150nm wiec nie oczekuj cudów. sam mam taki silnik w sedanie i nie jest to raczej auto do wyscigow :rotfl: :rotfl: tylko do normalnej jazdy :hyhy: . jak sprzęgło łapie ? może się slizga? może obroty ida a kola sie nie obracaja adekwatnie do obrotow? nagraj jakis filmik cos jak to wszystko współgra po opisie ciężko coś stwierdzic ale nie oczekuj ze taka ciezka buda z m43b16 ruszac bedzie z piskiem :rotfl: :rotfl: . słyszysz może coś na dyferecjale? ;) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Słaba moc/moment M43b16
PostNapisane: 13 kwietnia 2017, 09:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Filtr powietrza oryginalny, wymieniany niedawno. Przeplywomierz... Po odpieciu go samochod inaczej pracuje, wiec zakladam ze sprawny. Uszczelka nie jest gdzies wydmuchana czy cos, skoro oleju nie bierze i plynu, zadnego masla nie ma. Co do wtryskow, niestety z reguly samochod byl odpalany z gazu i tak jezdzony, (chyba, ze w zime) rzadko kiedy jezdzony na benzynce, przez co przy ostrzejszej jezdzie czuc "dziury" w mocy prawdopodobnie spowodowane zapowietrzonym ukladem wtryskowym lub są po prostu czyms zawalone.(ostatnio braklo mi paliwa i stad przypuszczam mozliwosc zapowietrzenia) Ew. to przez pompe paliwa. Ale da sie jezdzic na benzynie normalnie, tez jakos nie brakuje mocy czy cos przy normalnej jezdzie). Na gazie chodzi normalnie, trzyma obroty. Pierscienie raczej dobre, nic sie nie dzieje, nie kopci, nie slychac ich. Ogolnie silnik w dobrym stanie jest. Sprzeglo zwyczajnie zbiera, nie od dołu jakos tylko od połowy jakos... Nie ślizga się. Dyfer byl zmieniany, bo byl glosny przy zmianie biegow i ruszaniu, oraz byl walniety mechanizm roznicowy albo jakas szpera tam byla haha bo trzeba bylo w kazdy zakręt jechac max 50-60km/h bo bokiem leciał niekontrolowanie :) uwczesny rowniez troche slychac przy ruszaniu i zmianie biegow, ale to pewnie jak w kazdej bmce. Nie chodzi mi o zrobienie z tego auta z tym silnikiem wyscigowki, nie jest ona zamulona czy cos. Po prostu przy ruszaniu cos nie pozwala zakrecic kolami. Nie wiem czy to normalne w tym samochodzie z tym silnikiem, czy Wy uzytkownicy tez tak macie? Nie wiem czy doszukiwac sie jakiejs usterki, słabości (by zrobic z niej "lalunie", wyeliminowac wszystkie bolączki) czy wiedzac, ze inni maja taki problem zaakceptowac to, ze tak ma byc, ze jest za malo mocy i momentu, aby sprawniej ruszac, ba czasem z piskiem i z tego wzgledu, ze jest za ciezki samochod.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Słaba moc/moment M43b16
PostNapisane: 13 kwietnia 2017, 11:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jakiej firmy jest przepływomierz? Nagraj film jak przyspiesza.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Słaba moc/moment M43b16
PostNapisane: 13 kwietnia 2017, 11:34 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
4k rpm i strzal ze sprzegla i nie zapiszczy? To szukalbym przyczyny w sprzegle. Mialem m43b18 i sprzeglo przy normalnej jezdzie zachowywalo sie normalnie, ale mialem sytuacje jak byl caly zapakowany i cofalem na gorce i jeszcze wjezdzalem na kraweznik, to jak zaparl sie na krawezniku to nie chcial jechac tylko sprzeglo sie slizgalo. Przy wymianie okazalo sie ze tarczy jeszcze sporo jest, ale padl docisk, byl przyjarany i w porownaniu z nowym sprezyna (sloneczko) bylo wyrobione odksztalcone, w nowce mocniej odstawalo. Po zmianie na nowke potrafil zerwac przyczepnosc przy ruszaniu z 2k rpm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Słaba moc/moment M43b16
PostNapisane: 14 kwietnia 2017, 07:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Stając przednimi kołami na skrzyzowaniu na prostej drodze, a tyl siedzi nizej na wzniesiesiu potrafi zerwac przyczepnosc. Na mokrej nawierzchni wtedy troche pokreci na jedynce, na dwojce zaraz łapie doła i łapie przyczepnosc. Przepływomierz z Boscha, filmik postaram sie nagrac lec nie obiecuje. Jak sie go pokreci to jakos to przyspiesza-wiadomo, cudow nie ma co oczekiwac, lecz porownujac filmiki przyspieszen z internetu moj troszke odstaje glownie przy predkosci powyzej 100-140, czasem wydaje mi sie ze 150 km/h to bylby juz v max tej maszynki, lecz do tych 100km/h powiedzmy, ze jestem zadowolony :) vectrą b 1.8 115km spokojnie szlo dobic do 180 pod lekkie wzniesienie a tu az taka przepasc w tym wiekszym przedziale predkosci. Fakt faktem nie ma co porownywac tych silnikow pod wzgledem osiagow, tu 8v tam 16v itd. ale czasem mam wrazenie, ze autko jezdzi jak skoda octavia 1.6 75km 8v... Wymienie jeszcze swiece i pojade na regulacje gazu/wymiane filtra gazu, moze to cos da :) U mnie przy "podwojnym" strzale ze sprzegla nie zamieli na asfalcie, czasem na mokrym sie uda :p Rowniez stawialbym na sprzeglo, lecz balem sie ze moze to hyc norma w tych samochodach, badz co badz tylnym napedem ciezej zerwac przyczepnosc niz przednionapedowka... Chyba, ze ma sie silnik wiekszy :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Słaba moc/moment M43b16
PostNapisane: 15 kwietnia 2017, 21:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 211
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Moje BMW: e36 touring
Kod silnika: mm52b20
Wyciągnij sobie zwężkę z dolotu i popatrz o ile zmniejsza średnicę dolotu, a będziesz miał odpowiedź dlaczego tak słabo to jedzie.
Może to zabrzmiało brutalnie, ale jeździłem dosyć długo e30 m40b16, a teraz w jednej e36 mam m43b18 w automacie więc mam jakieś tam porównanie. :)
Jeśli chcesz odzyskać moc to niestety musisz przejść na sekwencje, albo zrezygnować z gazu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 131 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL