BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Olej w kolektorze ssącym
PostNapisane: 19 kwietnia 2017, 18:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
Witam :padam:


Zauważyłem ze w kolektorze dolotowym mam bardzo dużo oleju, czujnik temperatury cały mokry. Problem w tym ze wymieniłem 2 razy odme jako zamiennik i teraz siedzi nowa oryginalna bmw. Przy wymianach wszystko czyściłem i za każdym razem olej sie pojawiał lecz teraz jest go duzo wiecej. Czy to mogą być pierścienie ? nie dymi na niebiesko, pali na dotyk a oleju ubywa troszke, ale własnie pewnie dlatego ze wszystko w dolot idzie.

A może problemem jest podciśnieniem ? Z kolektora dolotowego wychodzą dwa cienkie wężyki ( jeden do regulatora, drugi do klapki wydechu) I jeden grubszy wężyk ( nie wiem właśnie do czego to służy, czytałem że to jest recyrkulacja spalin ale jak to działa ? Jak ktoś wie proszę o wytłumaczenie :) ) Przy okazji napisze że ten niby recyrkulator czasem cykaa, gdy go odepne od tej puszki pod przepływomierzem i zatkam palcem od strony tego recyrkulatora, to tworzy sie dosyc silne podscisnienie i wtedy przestaje cykac ( tak wgl podmieniałem to ustrojstwo i jest to samo) Tak myśle ze skoro cyka to gubi podcisnienie a skoro gubi to coś musi być nieszczelne ? Proszę o pomoc ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Olej w kolektorze ssącym
PostNapisane: 19 kwietnia 2017, 18:57 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Sprawdź, czy spływ oleju z odmy do bagnetu masz drożny (nie zalepiony syfem albo nie załamany przypadkiem).

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Olej w kolektorze ssącym
PostNapisane: 20 kwietnia 2017, 03:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
Za kazdym razem czyscilem, wszystko jest drozne. Dodam ze jak odkrece korek oleju na cieplym silniku to uwalniaja sie opary olejowe, para. Olej w kolektorze jest swierzy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Olej w kolektorze ssącym
PostNapisane: 21 kwietnia 2017, 09:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
Nikt nie mial nigdy oleju w kolektorze ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Olej w kolektorze ssącym
PostNapisane: 21 kwietnia 2017, 17:06 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Ja mialem przy silniku m43b18, mimo sprawnej odmy dolna czesc kolektora ssacego zawsze byla w oleju (w m43 kolektor ssacy jest dwu czesciowy a odma jest pomiedzy laczeniem dwoch kolektorow. W m52 na starej i nowej odmie tez mam tlusty kolektor, nie leje sie ale jest tlusty i to calkiem normalne bo przeciez opary oleju maja przez dolot dostac sie do silnika i spalic razem z mieszanka, to ten olej moze osadzac sie na sciankach kolektora i sie skraplac. Jak kolektor nie plywa w oleju tylko jest tlusty to ja bym sie nie przejmowal, tak dziala odma, mimo tego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Olej w kolektorze ssącym
PostNapisane: 21 kwietnia 2017, 20:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
Tylko ubylo nagle sporo oleju i to juz chyba nie jest normalne. Silnik rowno Ci chodzil mimo tego oleju ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Olej w kolektorze ssącym
PostNapisane: 21 kwietnia 2017, 23:14 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
No pewnie, rowniutko, tylko u mnie ten olej nie stal w tym kolektorze tak jakby ktos go tam nalal tylko byl tlusty od oparow, choc w m43 na takich zaglebieniach dolnego kolektora czasem bylo widac takie wieksze ilosci ale silnik mimo to rowno pracowal


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Olej w kolektorze ssącym
PostNapisane: 22 kwietnia 2017, 07:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 94
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b28
A moj wlasnie az tak rowno nie chodzi, czasem sa drgania. Moze wiesz do czego jest duzy otwor w kolektorze ssacym ? Jest zaraz przy tych mniejszych


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 117 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL