BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 11:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 21 kwietnia 2017, 18:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: E46 316i 2004r.
Kod silnika: N46
Witam. Przy włączonym climatronicu słychać dobre bulgotanie spod deski rozdzielczej. Odpowietrzałem już milion razy. Co to może być i dlaczego slychacć to ttlko gdy włączony jest climatronic? Poniżej link do filmu https://youtu.be/Z_sBJ82Wal4 https://youtu.be/Z_sBJ82Wal4


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 23 kwietnia 2017, 16:08 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Brzmi jak powietrze w nagrzewnicy.

Odpowietrz raz jeszcze z ustawioną temperatura climatronika na max.
Po drodze do nagrzewnicy jest zawór elektromagnetyczny sterowany panelem climatronika.
Otwiera się on na maksa gdy auto jest rozgrzane powyżej 32 stopnie i ustawiono na climatroniku max.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 23 kwietnia 2017, 19:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: E46 316i 2004r.
Kod silnika: N46
Dzięki, tak też odpowietrzałem. Samochód podniesiony na lewarku z lewej, temparatura max, najniższy bieg. Próbowałem na odkręconym korku zbiorniczka wyrownawczego, temparatura doszla do 75 stopni. Zaczynam podejrzewać że gdzieś może być nieszczelność, chociaż z drugiej strony nie zauważyłem ubywania płynu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 24 kwietnia 2017, 19:53 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Weź kolego zalej płynu do stanu i jedz się przejechać.

BMW odpowietrza się najlepiej podczas jazdy bo pompa wtedy przepycha powietrze.
Na postoju to nie bardzo idzie.

Tylko nadzoruj co klika km czy wszystko ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 1 maja 2017, 21:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: E46 316i 2004r.
Kod silnika: N46
Płynu nie ubywa, jeżdżę dalej. Bulgotanie jest mniejsze ale nadal coś tam slychać. Przeczytalem gdzieś żeby nabić ciśnienie kompresorem na zimnym silniku i sprawdzić wtedy, czy nie ma żadnej nieszczelności. Najdziwbiejsze jest to że gdy jesnak wyłączę klimatronic to żadnych bulgotek nie słychać


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 1 czerwca 2017, 11:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Moje BMW: E46 316i 2004r.
Kod silnika: N46
Zidentyfikowane. Problem spowodowany był ledwo widocznym pęknięciem zbiorniczka wyrównawczego. Wymieniłem zbiorniczek i problem zniknął.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 9 lutego 2020, 22:52 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 7
Lokalizacja: Twardogóra
Moje BMW: E46 318
Kod silnika: N42b20A
Witam,podepne sie pod temat i odgrzeje kotleta,w mojej 318i silnik n42b20a jest ta sama sytuacja,po odpowietrzeniu jest cicho w nagrzewnicy do pierwszej jazdy i powoli wraca dzwiek przelewania ale tylko wtedy gdy elektrozawór otwiera i zamyka obieg,wtedy w rytm pracy zaworu slychac pod deską przelewanie cieczy,szukalem nieszczelności i jedna byla którą juz usunąłem,byl delikatny przeciek na czujniku temperatury na dolnym gróbym Wężu,po wymianie oringa suchutko,nigdzie wiecej nie widzę przecieku,test na co2 tez robilem i wyszlo ok,przelewanie słychac tylko na załączonym ogrzewaniu i raczej na ciepłym silniku,dodam tez ze przelew w zbiorniczku jest tylko gdy wyłącze climatronik natomiast gdy tylko załącze ogrzewanie przelewu nie ma,auto nie przegrzewa sie i jest ogrzewanie, temperatura max w tescie nr 7 to 105 do 107 stopni max po otwarciu termostatu troche spada nawet ok 25-30 stopni,odpowietrzałem juz na rózne sposoby i dalej to samo.Węze na gorącym sa twardawe ale dają sie troche scisnąc.Prosze o jakies podpowiedzi gdzie ewentualnie jeszcze szukac przyczyny,pompa raczej ok skoro przelew jest przy wyłączonym ogrzewaniu dopiero po włączeniu ogrzewania przelew w zbiorniczku znika,korek tez zmieniłem na inny orginalny ale używka i jest wciąz tak samo.jeszcze raz prosze o podpowiedzi,z góry wszystkim dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 12 lutego 2020, 07:43 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Płynu nie ubywa? Wygląda na nieszczelność i zapowietrzenie.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 12 lutego 2020, 14:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 7
Lokalizacja: Twardogóra
Moje BMW: E46 318
Kod silnika: N42b20A
Nie nieubywa płynu,była nieszczelność ale juz ogarnięte,a przelewanie nadal jest,na zimnym silniku tak noe slychac tego dopiero jak sie zagrzeje wtedy slychac i to tylko na postoju na biegu jałowym w czasie jazdy cisza i podczas dodawania gazu tez czyli nie nasila sie ze wzrostem obrotów,slychac tylko kiedy pompka elektryczna pulsacyjnie pompuje.Dodam tez ze przy włączonym climatronicu nie ma w zbiorniczku przelewu,jesli obniżę temperature ogrzewania do 17st przelew jest pulsacyjny w rytm elektyozaworu a po wyłączeniu climatronic lub obnizeniu temperatury do minimum czyli 16 st przelew jest ciągły.Doradzcie cos.wycieków nie widac i ubytku plynu tez nie zauwazyłem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 21 lutego 2020, 22:11 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 7
Lokalizacja: Twardogóra
Moje BMW: E46 318
Kod silnika: N42b20A
Nikt naprawde nic?....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 23 lutego 2020, 08:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Wygląda na powietrze w układzie, podczas odpowietrzania czekałeś na otwarcie termostatu? Robiłeś to z temperaturą ogrzewania na max? Zbiornik miałeś odkręcony?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 28 lutego 2020, 06:18 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 7
Lokalizacja: Twardogóra
Moje BMW: E46 318
Kod silnika: N42b20A
Maniek odpowietrzałem róznie,ale zawsze na zakreconym zbiorniczku,z ogrzewaniem na max i po otwarciu termostatu,ale prawdopodobnie znalazłem przyczyne,prawdopodobnie bo jeszcze nie jezdzilem po ostatnim odpowietrzeniu,a mianowucie wyglada to tak..dotoczyłem nakrętke z aluminium na zbiorniczek wyrównawczy i wstawilem w niego zaworek z detki motocyklowej,zakrecilem i napompowalem cisnienie 2 bar i wtedy zauwazylem maleńki przeciek na krućcu przy zbiorniczku wyrównawczym,wymienilem o-ring 16x3 i bylo jak by lepiej ale musialem dokupic wąz poniewaz gniazdo gdzie siedzi o-ring było wykruszone w moim węzu i oring mógł się przesuwać poza gnizzdo co skutkowalo rozszczelnieniem,wczoraj dostalem wąz (oryginał ale używka)oczywiscie o-ringi wymienilem na nowe silikonowe,zamontowalem go i odpowietrzylem,juz po odpowietrzeniu zaraz, nie bylo przelewania jak poprzednio,zobacze dziś jak po wystygnięciu będzie bo prawdopodobnie podczas stygniecia plynu w ukladzie własnie wtedy podciągal powietrze przez ten o-ring.Dodam ze wczesniej tej nieszczelnosci nie bylo widać dopiero po podaniu ciśnienia przez dorobiony korek zauwazyłem maleńki strużek płynu pod krućcem, gdzie wpina sie na zbiorniczek,wniosek taki ze jak czegoś nie widać to nie znaczy ze tego nie ma ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 10 marca 2020, 22:55 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 7
Lokalizacja: Twardogóra
Moje BMW: E46 318
Kod silnika: N42b20A
Witam ponownie,problem zapowietrzania nagrzewnicy nie został rozwiązany,lecz na 99%czeka mnie wymiana UPG zrobiłem test na co2 az 6 razy i za kazdym razem odbarwił sie na zielony lub wpadający w żółty kolor,musi byc mały przedmuch,temperature trzyma w granicach 102-105 stopni,płyn czysty olej też ,zadnych innych objawów uszkodzonej UPG oprócz zapowietrzania nagrzewnicy i odbarwionego testu na co2,mam juz podobne doświadczenia a nawet identyczne z fiatem punto 2,tez zapowietrzało nagrzewnice i nie dało sie jej odpowietrzyć,a winowajcą była UPG.Panowie w związku z tym ze juz zamówiłem częsci tzn wszystko do zrobienia góry ,mam pytanie czy po zdemontowaniu silniczka valvetronic-a i ponownym montażu musze go jakoś zaadaptowac?pytam bo są różne opinie jedni piszą ze tak i jest tego procedura a inni ze nie,prosze o pomoc bo chciałbym sie przygotowac na ewentualne późniejsze działania po złożeniu wszystkiego do kupy.Dzięki za odpowiedzi.
Aha i jeszcze jedno pytanko,czy przy montażu głowicy i ustawieniu rozrządu trzeba zrzucić miske i ustawic wałki wyrównujące czy nie?jak to jest? Przestawiają sie czy nie?..szukałem na ten temat ale nie potrafie znaleźć wiele o tym,nawet mam jakiś manual o zdejmowaniu i zakladaniu głowicy oraz uszczelnianiu,ale nie ma wzmianki o wałkach wyrównujących w misce olejowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 11 marca 2020, 08:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Valvetronic do ustawienia z kompa, na resztę pytań odpowiedzi znajdziesz w tis.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 19 marca 2020, 22:15 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 7
Lokalizacja: Twardogóra
Moje BMW: E46 318
Kod silnika: N42b20A
Witam szanowne grono ponownie,otóż sprawa z moją baśką ma sie tak...
Wymieniona juz UPG elring
Pompa wody włoska metelli
Termostat Behr
Wszystkie oringi jakie są w głowicy orginały BMW
Uszczelniacze zaworowe elring
Głowica splanowana
Blok po starej uszczelce wyczyszczony
Przewód od termostatu do głowicy nowy febi
Uszczelki pokrywy zaworów Ajusa
Uszczelniacz pod silniczek valvetronica elring
Śruby głowicy victor reinz
Płyn nowy petrygo
Olej Valvoline max live 5w40
Filtr Mann
Robota moja,autko odpaliło od strzała,brak błędów,chodzi lepiej niz przed rozbiórką głowicy,ale problem przelewania w nagrzewnicy pozostał,zastanawiam sie czy to nie wina przewodów od pompki i elektrozaworka do bagrzewnicy za silnikiem,mają kształt kolanek i są powyżej odpowietrznika przy chłodniczce oleju,druga sprawa to taka ze odpiołem zasilanie z elektrycznej pompki i tak pojezdziłem,na początku przy dodaniu gazu i obrotach około 3000-3500 rpm było słychac przelewanie jeszcze,dałem soboe spokój i rano pojechałem do pracy i jakby sie odpowietrzył układ bo juz póznoej nie było słychac przelewania ani na zimnym ani na gorącym silniku i z ogrzewaniem na max,podkusiło mnie podpiąc przewody zasilanoa na pompke elektryczną...i na po zątku było lux,w nagrzewnicy cisza na węzach od pompki tez nie było słychac jak pompka mieli powietrze normalnie az morda mi sie ucieszyła...chyba za wczesnie bo za chwile zaczeło szumiec powietrze w wezach od pompki i w nagrzewnicy w rytm otwierania sie i zamykania elektrozaworka.Panowie juz mi brak pomysłów,dodam ze na odpietej pompce i załączonym ogrzewaniu jest przelew w zbiorniczku bez ogrzewania tez jest przelew z odpowietrznika na poczatku lecialo powietrze ale pozniej przestalo i lecial sam płyn a przelewanie w nagrzewnicy pozostało,teraz mam odpietą pompke tylko zaworek mam podłączony,zobacze czy w drodze do pracy sie powtórzy sytuacja i sie odpowietrzy,Panowie radzcie coś bo zaczynam juz siwieć ...
Przepraszam za pisownie ale pisze z telefonu a klawiatura jakas za mała do moich paluchów;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 22 marca 2020, 07:40 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 45
Posty: 7
Lokalizacja: Twardogóra
Moje BMW: E46 318
Kod silnika: N42b20A
I co?nikt nic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 13 marca 2021, 21:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
Mam to samo przelewa wodę w nagrzewnicy np. Ustawiam temp 16 stopni i po chwili na 32 odrazu słychać jak przelewa się woda przez chwilę a przy wyższych prędkościach wyrzuca płyn że zbiorniczka wyrównawczego. Odpowietrzany był stał nawet na podjeździe żeby ziorniczek był wysoko niż nagrzewnica tak jakby pomogło ale wrucilem pod dom przełączyłem temp z 32 na 20 i znowu na 32 - słychać przelewanie wody w nagrzewnicy. Test był że z niebieskiego płynu odbarwilo na zielonkawy po około 5min i obroty około 2tys.uszczelka zamówiona i uszczelniacze zaworowe co jeszcze mam kupić, majster mówi że miskę trzeba zdjąć prawda to żeby głowice zdjąć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46][316i] Bulgotanie prz włączonym climatronicu
PostNapisane: 16 marca 2021, 18:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 317
Moje BMW: x3 2.0d
I jak uporałeś się z tym problemem, u mnie barwi płyn co2 jak trzymam około 2,5tys obrotow i jak puszcze gaz to test zmienia odrazu na niebieski. Też przelewa się woda i dodadkowo przy wyższych obrotach jazda około 150 i wyzej wywala płyn że zbiorniczka wygląda jakby Korek trzyma, trzyma i nagle puszcza ciśnienie, po zatrzymaniu i odkręceniu korka brakuje około 200,300ml. A na postoju i gaz około 2,3tys to płyn pod sam Korek dochodzi jak byś plastikowa butelkę ściśnięta odkręcał. I też nie wiem co jest grane korki czyste plyny też pali i ciągnie dobrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL