BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 14:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46]Falujące obroty i moment który wskazuje na przyczyczynę
PostNapisane: 22 kwietnia 2017, 08:28 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46,'99r, 318i,118KM
Kod silnika: M43B19
Cześć. Posiadam BMW e46, 318i , 118KM, 1999r, sedan.
Od samego zakupu (a było to niedawno bo od grudnia 2016r) męczę się z falującymi obrotami. Zanim odeślecie mnie do wyszukiwarki, przeczytajcie o tym momencie który opiszę i możliwe że wskazuje na przyczynę falujących obrotów. Niestety sam nie znam się na działaniu silnika więc może Wy pomożecie.

Obroty falują najczęściej przy dojeżdżaniu do skrzyżowana, zakrętu itd. czyli w tedy wrzucam sobie na luz albo na sprzęgle i tak sobie leci i obroty spadają do ok. 400-600. Falują także przy cofaniu.
Tak wiem, był taki temat, i chłopaki rozważali wiele przyczyn, przepustnice, silniczek krokowy, sondy lambda i wiele innych.

Jednak ja miałem raz taką sytuację. Silnik pracował tak jak zawsze, nie było żadnych problemów oprócz standardowo falujących obrotów. Przejeździłem ok. 30km i podjechałem sobie na parking. Nie było mnie może godzinę. Później wsiadam odpalam i obroty tak jak przy odpaleniu wzrastają tam do jakiś 1500 i ku mojemu zaskoczeniu spadają do zera, czyli nie trzymają się wcale... Odpaliłem tak może ze trzy razy, dalej ta sama sytuacja, po prostu spadają i silnik gaśnie. Więc pomyślałem że przytrzymam deczko pedał gazu, no i silnik utrzymał się, nie zgasł, ale jak puściłem to oczywiście obroty spadły do zera.
I tutaj moment najważniejszy: gdy odpaliłem po raz kolejny, pomyślałem że może tam coś się przytkało, więc przygazowałem mu do 6-7tys obrotów i okazało się, że to pomogło, bo silnik zaczął pracować normalnie (dalej z falującymi obrotami)

Obroty raczej nie falują gdy samochód stoi, ewentualnie tylko troszkę, a zazwyczaj to tak jak opisałem, że przy dojeżdżaniu.

Teraz pytanie, czy ta sytuacja może rozjaśnić sprawę, co jest przyczyną falujących obrotów?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Falujące obroty i moment który wskazuje na przyczyczynę
PostNapisane: 22 kwietnia 2017, 08:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 325
Lokalizacja: DĂŞbica
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54B22
Ciśnienie paliwa sprawdz.
Może pompa jest niewydolna albo regulator ciśnienia niesprawny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Falujące obroty i moment który wskazuje na przyczyczynę
PostNapisane: 22 kwietnia 2017, 18:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 19
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B18
A co tej pory sprawdziłeś? Podpinałeś pod kompa, jakieś błędy są?

Od ponad roku walczyłem z falującymi obrotami praktycznie w tym samym silniku i dzisiaj chyba udało mi się to naprawić poprzez wymianę DME - mówię chyba, bo na razie wydaje się, że jest dobrze ale 100km to nie dystans, żeby stwierdzić z całkowitą pewnością.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Falujące obroty i moment który wskazuje na przyczyczynę
PostNapisane: 23 kwietnia 2017, 11:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46,'99r, 318i,118KM
Kod silnika: M43B19
Chłopak podpinał mi pod komputer (prawdopodobnie program to INPA) i stwierdził że wszystko jest w porządku, wszystko jest w normie. Sprawdzał także stan na odpalonym silniku, tutaj także wszystko było w normie.
Był jeden błąd 171, jednak on go tylko usunął (no może nie wiedział dokładnie od czego on jest albo jest to jakiś nieznaczący błąd).

Jeśli to przepływomierz to jak sprawdzić czy dobrze pracuje? Zdemontować go i wyczyścić? Czy w grę wchodzi tylko wymiana?
Czytałem już o takim teście przepływomierza, że jadąc na 4 biegu, wciskamy pedał gazu do oporu i jak wskaźnik spalania wychyli się +20l/100km to jest dobrze (i tak właśnie u mnie było). A jak kończy się wychylać na 16-17l/100km to że padnięty przepływomierz. No ale czy to daje stuprocentową pewność?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46]Falujące obroty i moment który wskazuje na przyczyczynę
PostNapisane: 23 kwietnia 2017, 22:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 19
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B18
Przypływkę masz na gorącym drucie/filmie, a ona jest bardzo delikatna. Nie czyściłbym jej na Twoim miejscu jeśli nie robiłeś tego wcześniej, bo jak jest sprawna to istnieje duże ryzyko jej uszkodzenia. Lepiej już by było jak byś ja podmienił.

Na Twoim miejscu zacząłbym od sprawdzenia szczelności dolotu oraz pracy sondy lambda. Co do parametrów przy pracującym silniku - raczej by trzeba było się przejechać i w trakcie jazdy je odczytać, a najlepiej w momencie wystąpienia problemu. Bo tak jak działa to nie ma co sprawdzać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 67 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL