BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 12:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e90] 320i 150km problem z olejem
PostNapisane: 22 kwietnia 2017, 19:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: e90
Kod silnika: N46B20
Witam, mam problem z moim BMW e90 320i 150km, znika mi olej i śmierdzi w kabinie przy hamowaniu, już piszę co wymieniłem żeby nie było że nie czytam forum :P

1) Uszczelka dekla zaworów
2) Pompa Vacuum
3) Korek oleju

I nadal podczas jazdy czuje od czasu do czasu spalony olej, co dziwne na kablu od sondy lambda znajduje sie olej ale nie cieknie ani z pompy ani z dekla, korek też wymieniłem bo był nieszczelny, mechanik powiedział mi że jedynie co mu do głowy przychodzi to że leje gdzieś na rogu głowicy..... Jest taka opcja czy nie bardzo? Z góry dzięki za pomoc :)

PS. znika mi około litra oleju na 1000km :/ zalany Castrol 5w30


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 320i 150km problem z olejem
PostNapisane: 17 maja 2017, 22:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: e90
Kod silnika: N46B20
Oki, wszystkie możliwe wycieki usunięte, wymieniłem nawet uszczelkę podstawy filtra oleju. Nic już nie śmierdzi ale nadal znika około litra na 1000 :/ Powoli mnie osłabia ten samochód, przebieg 111tys. Jakieś pomysły? Co sie może z tym olejem dziać? Może zalać coś innego? Czekam na wasze sugestie pozdro ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 320i 150km problem z olejem
PostNapisane: 17 maja 2017, 23:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Olej nie "spala" się od styczności z blokiem silnika, a w środku nie czułbyś żadnego zapachu, bo po prostu spływałby na osłony lub na ziemię. Jeżeli czujesz spaleniznę to olej ścieka bezpośrednio lub dopływa blokiem do kolektora. Miałem styczność z wyciekiem z dekla zaworów mimo wymiany uszczelki. Wiesz obok zdarcia starej uszczelki pozostaje kwestia odkształceń, których nowa uszczelka może nie wyłapywać i mimo właściwego dokręcenia śrub jest wyciek, niemniej to wcale nie musi być dekiel.

Odpal auto po długim postoju, np. z rana i popatrz na silnik od strony kolektora. Jeżeli nic się nie wydostanie w ciągu pierwszych minut pracy to poproś kogoś o przygazówkę i obserwuj dalej - silnik musi gdzieś wydalać olej. No chyba, że przyczyna jest prozaiczna, a takową też znam - podczas wymiany oleju zasyfiłeś/zasyfiono Ci górę dekla tzn. we wgłębieniu/wgłębieniach dekla masz olej, który przy przeciążeniach stopniowo się wydostaje i leci na kolektor. Zdejmij plastikową osłonę i obejrzyj dekiel. Jeżeli jest w nim olej to wybierz go do cna jakimś papierem kuchennym.

Co do zużycia oleju to odrębny temat i obstawiam, że masz pewnie zapchaną odmę, bo to już chyba regularna bolączka nowszych benzyniaków BMW po przekroczeniu 100 tys. km - na odpalonym silniku spróbuj odkręcić korek wlewu oleju. Jeżeli jest lekkie podciśnienie - ok, ale jeżeli korek trzeba szarpać albo w ogóle się nie chce odkleić to na pewno masz zapchaną odmę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 320i 150km problem z olejem
PostNapisane: 18 maja 2017, 10:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: e90
Kod silnika: N46B20
Oki, wymienię odmę i dam znać co się dzieje, na razie nie czuje oleju ale ubywa tak że zobaczymy. A powiedz mi jak bd wymieniał odmę wymienić również węże do niej? Jak tak to jaki jest numer katalogowy tych rurek? Dzięki za pomoc, pozdro :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 320i 150km problem z olejem
PostNapisane: 18 maja 2017, 11:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Ja nie wiem czy to odma, ale jeżeli mocno zasysa korek to prawdopodobnie jest to odma. Co do serwisu odmy to wejdź na realoem.com wpisz ostatnie 7 znaków z VIN'u i w silniku poszukaj schematu odpowietrzenia skrzyni korbowej. Prawdopodobnie będzie to ten, ale nie znam rocznika auta i strzeliłem pi razy drzwi. Co do wężyków - tak wypada je zmienić, bo w końcu pracują w oleju, a więc mogą pękać.

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts ... Id=11_3724


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 320i 150km problem z olejem
PostNapisane: 18 maja 2017, 12:10 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 17
Moje BMW: E61 525i
Kod silnika: N53B30U0
Uszczelniacze zaworowe wymieniałeś? u mnie przestało ubywać po wymianie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 320i 150km problem z olejem
PostNapisane: 18 maja 2017, 12:35 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 60
Moje BMW: e90
Kod silnika: N46B20
Nie nie wymieniałem jeszcze, a ile dawałeś za wymianę uszczelniaczy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] 320i 150km problem z olejem
PostNapisane: 19 lipca 2017, 14:24 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 17
Moje BMW: E61 525i
Kod silnika: N53B30U0
Sorry, że dopiero teraz odpowiadam, ale za wymianę dałem 800 zł (uszczelniacze, uszczelka pod klawiaturą, robocizna). Bez ściągania głowicy oczywiście.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL