BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 18:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] dziwny objaw check engine
PostNapisane: 23 kwietnia 2017, 09:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Witam wczoraj miałem dziwną sytuację a mianowicie, jezdziłem trochę po miescie, stojąc na swiatłach wrzuciłem tryb sport , no i jazda auto zmieniło bieg na 2 lub 3 i obrtoy do prawie 6 tys nagle wyskoczył duży check engine i kontrolka na desce i pod zegarami na komputerze i na komputerze navi CHECK ENGINE FAULT DRIVE MODERATELLY, auto wyraźnie straciło moc, szybko zjechałem na stację benzynową zgasiłem auto poczekałem 10 minut auto odpaliło normalnie żadnego błedu itp i takdo domu wrociłem , co to mogło być? 1 raz miałem takie coś auto mam ponad rok, dziwne troche bo jak daje truyb sport to obroty wiadome ze leca wysoko, i teraz mam dylemat bo boję sie cisnać mocno żeby znów się takie coś nie powtorzyło.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dziwny objaw check engine
PostNapisane: 23 kwietnia 2017, 09:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
nie ma co gdybać podpinaj się pod kompa i sprawdź błędy na pewno się zapisał :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dziwny objaw check engine
PostNapisane: 23 kwietnia 2017, 09:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Dziwne trochę od wysokich obrotów by wyskoczył check..... ogolnie nigdy auta nie pałuję jazda normalna bez szaleństw.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dziwny objaw check engine
PostNapisane: 23 kwietnia 2017, 12:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nie ma znaczenia czy wysokie obroty czy też nie... autko powinno chodzić bez zarzutu w pełnym zakresie obrotów :) podpinaj pod kompa zrób live datę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dziwny objaw check engine
PostNapisane: 23 kwietnia 2017, 15:49 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
W shadow powinno byc jak zepniesz z inpa bo to błąd sporadyczny. Bez tego nie ma co wróżyć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dziwny objaw check engine
PostNapisane: 23 kwietnia 2017, 20:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Dziś jeździłem sporo obroty wysoko do 5 tys nic się nie działo wszystko chodzi ok, chyba że może paliwo jakieś kiepskie zalałem na schell wczoraj. Ale nigdy nie miałem podobnego objawu.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dziwny objaw check engine
PostNapisane: 6 maja 2017, 20:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Jeżeli check odpala się przy wbiciu auta na duże obroty to masz do wymiany świece i/lub cewki zapłonowe o ile auto zaczęło "telepać", bo komputer w takich przypadkach odcina zapłon cylindra/cylindrów, w których doszło do wadliwego przeskoku iskry. Żeby "wrócić" zapłon wystarczy zgasić auto i zaraz odpalić, ale unikać wysokich obrotów. Jedź do najprostszego majstra z obd2 i niech Ci za flaszkę odczyta błędy. Jeżeli będzie błąd zapłonu, na którymś cylindrze to moja diagnoza jest trafna. Żeby nie mieć za chwilę problemu z kolejnym cylindrem/cylindrami zalecam jednorazowo wrzucić na każdy cylinder nowe świece + cewki i będziesz mieć spokój na parę dziesiątek km.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dziwny objaw check engine
PostNapisane: 7 maja 2017, 09:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Tak było telepanie czuć było wibracje. Po zgaszeniu i odpaleniu wszystko wróciło do normy, swiece były zmieniane przy przebiegu 128tys [ksiażka serwisowa wpis] km obecnie mam 183 tyś to jest 55 tys km na swiecach chyba bede musiał wymienić w najbliższym czasie przy okazji wymianu oleju i filtrów w silniku. Z tego co widzę wpisy od poczatku swiece były zmieniane co 25 tys km nie za często?

A tak przy okazji jakie swiece zamowić do N52? to są chyba 1 elektrodowe z tego co widzę na zdjęciach ale mogę się mylić kto zmieniał w N52 swiece proszę doradzić jakie zapodać.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dziwny objaw check engine
PostNapisane: 7 maja 2017, 10:42 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Tu masz do wyboru odpowiednie świece dla twojego silnika: http://tnijurl.com/swiece_n52/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dziwny objaw check engine
PostNapisane: 7 maja 2017, 11:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
guzior napisał(a):
Tu masz do wyboru odpowiednie świece dla twojego silnika: http://tnijurl.com/swiece_n52/


Dzięki tak że widzę 4 firmy Denso, beru , NGK, Bosch chyba najlepszym wyborem będzie NGK przeważnie je montują w serwisach a to są irydowe swiece czy normalne.?

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] dziwny objaw check engine
PostNapisane: 7 maja 2017, 13:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Mówisz o świecach, a ja wspomniałem jeszcze o cewkach - czy miałeś kiedykolwiek wymieniane cewki zapłonowe? Jeżeli nie to nie świece, a cewki są w pierwszej kolejności do wymiany, ale jeżeli masz już świece z takim przebiegiem to wypadałoby też przy okazji cewek dorzucić świece.

Co do interwału świec - nie wiem jakie masz świece i co zaleca ich producent, ale Iridium-IX od NGK ma interwał do 40 tys. km, u mnie pierwsza zaczęła padać kiedyś po 36 tys. km, więc przy tym typie no może nie 25, ale 30 tys. km byłoby optymalne. Jeżeli kupisz takie, które na karcie mają, np. 100 tys.km żywotności to spokojnie możesz robić na nich ponad 50 tys. km.

Co do marki świec to co parafia to opinia. Ja jestem od zawsze za NGK - inni uważają, że jak BMW to Beru, jeszcze inni, że Bosch wszechwładcą komponentów elektronicznych etc. Denso to japońska alternatywa i stąd cenowo zwykle odstaje od europejskiej konkurencji. Podobnie cewki - na pewnym etapie BMW przeszło na Deplhi z metalową osłoną, ale wcześniej i za pewne w Twoim aucie oryginalnie zainstalowano cewki Boscha.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL