BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx]E39 samochód nie ma mocy ,szarpie,falują obroty
PostNapisane: 15 maja 2017, 16:33 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M54B22
Witam użytkowników,jestem tutaj pierwszy raz.Mam problem z moim e39 520i mianowicie od jakiegoś czasu świeci mi się kontrolka check engine . Generalnie nie było czuć żadnej zmiany w pracy samochodu ale od kilku dni samochód samochód zaczął dziwnie pracować. Auto po odpaleniu trzęsie się,faluje na obrotach,przy przyspieszaniu nie ma w ogóle mocy.Czasem potrafi nawet zgasnąć.Po podłączeniu u diagnosty pokazało błąd o nazwie : 1/1 Czujnik położenia wałka rozrzadu 2.Który to czujnik ? Proszę o pomoc,i czy to przyczyna tylko tego ? Gdy mechanik usunął błąd kontrolka na liczniku nie zaswiecila się ponownie,choć w programie błąd pojawiał się za każdym razem.Dziękuję :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]E39 samochód nie ma mocy ,szarpie,falują obroty
PostNapisane: 15 maja 2017, 17:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
A kod błędu? Wygląda na to, że masz przypchany albo dogorewający elektrozawór vanosa (eng. vanos solenoid), ale który to ja nie wiem, bo nie masz kodu błędu. Można je oba wyjąć i wyczyścić czymś co rozbija dobrze gluty z oleju (ja wsadziłem na godzinę do benzyny ekstrakcyjnej i potem dokładnie wysuszyłem na słońcu). Poza tym jeszcze można oczyścić czujniki wałka rozrządu (eng. camshaft position sensor). Niemniej ja poczekałbym na kolejny błąd żeby odczytać i zapisać kod, bo to będzie albo od wałka wydechowego albo od dolotu. Jeżeli wiesz który to po czyszczeniu zakładasz te elektrozawory i czujniki w odmiennych miejscach (tzn. elektrozawór, który był pod dolot wsadzasz pod wydechowy). Jeżeli ponownie pojawi się błąd, ale już na innym wałku tzn. pierwotnie np. wydech, a teraz dolot to już wiesz, że masz tylko jeden elektrozawór albo czujnik do wymiany. Najprościej, ale najdrożej i zgodnie ze sztuką serwisową, powinieneś wymienić wszystkie te elementy na nowe i wtedy problem z głowy na jakieś 100 tys. km.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]E39 samochód nie ma mocy ,szarpie,falują obroty
PostNapisane: 15 maja 2017, 18:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Znajdź kogoś z inpa w okolicy i będzie informacja czy chodzi o czujnik na dolocie czy na wydechu.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]E39 samochód nie ma mocy ,szarpie,falują obroty
PostNapisane: 15 maja 2017, 19:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: SDL
Moje BMW: E39 2.8
Kod silnika: M52TUB28
A jak auto odpala? Dłużej trzeba kręcić? Falują obroty jak wskazówka jest na niebieskim polu? Wkręca się powyżej 3 tys?

Jeśli się wkręca i obroty falują na zimnym to może być to czujnik wałka wylotowy ( bez kabla).
Jesli długo trzeba kręćić, ze 2-3 sekudny, nie ma mocy, nie wkreca się powyżej 3 tyś, za to odpowiada czujnik wałka wlotowy ( ten z kablem)

Podejrzewał bym czujnik wałka wlotowy, bo przy uwalonym wylotowym auto odpala normalnie i prawie normalnie jeździ tylko ma mniej mocy na dole.
Ale nie tak drastycznie, że nie chce jechać.

Możesz opdinac czujniki. Odepnij wylotowy( lepszy dostęp) i zapal. Jak będzie jeszcze gorzej ( albo nie zapali) to jet sprawny. Jak tak samo tzn że jest uszkodzony.

5 - wlotowy
18-wylotowy

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]E39 samochód nie ma mocy ,szarpie,falują obroty
PostNapisane: 15 maja 2017, 19:52 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M54B22
Na takie odpowiedzi liczyłem, Zrobię kilka km jak zaswieci mi się check kolejny raz to pojadę do znajomego na komp.niech z czyta błędy wtedy się z wami podzielę co i jak.Jutro zrobię tak jak mówiłeś Sebek ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]E39 samochód nie ma mocy ,szarpie,falują obroty
PostNapisane: 17 maja 2017, 15:53 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M54B22
No i panowie.po podłączeniu do komputera wykazał następujące błędy:
1/4 sygnał immobilisera
2/4 zawor odpowietrzenia zbiornika paliwa
3/6 obwód wtryskiwacza 6
4/4 wypadanie zapłonów cyl.6

Odziwo błąd czujnika położenia wałka rozrzadu się nie pojawił,samochód nadal pacuje nie rowno,trzęsie się i nie ma mocy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]E39 samochód nie ma mocy ,szarpie,falują obroty
PostNapisane: 17 maja 2017, 16:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Najlepiej jakbyś podpiął pod komputer z inpa, bo teraz do sprawdzenia masz cewkę/świecę/wtryskiwacz na 6 cylindrze (pierwszy od kabiny). Jak nie chodzi na jeden cylinder to objawy pasują, dla potwierdzenia wypnij cewkę na tym cylindrze podczas pracy silnika i daj znać czy coś się zmieniło.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx]E39 samochód nie ma mocy ,szarpie,falują obroty
PostNapisane: 17 maja 2017, 19:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
No właśnie. Bez kodów błędów to znowuż zabawa w kotka i myszkę. Co do zapłonu - jeżeli to by była świeca/cewka to najpierw odcinałby mu zapłon na wysokich obrotach, a dopiero w fazie mocnego zużycia, a w zasadzie "dobicia" świecy/cewki praktycznie od razu odcinałby mu zapłon na cylindrze. Niemniej żeby to wykluczyć zalecam wyjąć cewkę i wykręcić świecę i zamienić ten zestaw z innym cylindrem żeby wykluczyć kwestię zużytej świecy lub cewki na amen - jeżeli wada nie przejdzie na inny cylinder to wiadomo, że nie w tych częściach problem.

Problem immo to pewnie EWS, ale skoro odpala to raczej nie jest jeszcze źle. Co do błędów odpowietrznika i wtryskiwacza to pytanie najlepiej jakby się pod to podpiął ktoś z inpą, bo tutaj może być multum powodów i wcale nie musi to być ten odpowietrznik, a jeżeli to jego wina to może to być np. zapchany filtr w ramach układu odpowietrzania, a taka zabawa stoi prawie 400 zł, więc lepiej to dokładnie zdiagnozować żeby nie wydać paru stówek na coś co jest sprawne, bo może po prostu gdzieś masz wyciek i wystarczy dać nowy przewód.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL