BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 10:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 7 czerwca 2017, 22:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Wezmę się za rozbiórkę i przeczyszcze styki. Może coś tam w środku w tym boxie przedmuchać czy przeczyścić izopropylem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 8 czerwca 2017, 20:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
To jest ten mój cały. EWS. Czy to nie 1?

https://drive.google.com/file/d/0B5IyVw ... p=drivesdk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 8 czerwca 2017, 20:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Tak, wypnij go i zmostkuj dwa grube kable ,rozrusznik powinien kręcić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 8 czerwca 2017, 20:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
A jest jakiś dobry sposób na wyciągnięcie tych kabli bo twardo siedzą a nie chcę używać zbyt dużo siły i coś uszkodzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 8 czerwca 2017, 20:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Wypinasz moduł ews i kawałkiem kabla mostkujesz te dwa grube.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 8 czerwca 2017, 20:56 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
To mówisz żółte wyciągam i mostkuje z drugiej strony tylko jak bo siedzi twardo używam już przemocy troszkę​ a to nadal siedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 8 czerwca 2017, 21:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
To żółte wyciągasz w bok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 9 czerwca 2017, 17:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Ciągnę za to i ciągnę coraz mocniej i nic. Ruszyło mnie żeby otworzyć tego boxa i zerknąć i oto co widzę.

https://drive.google.com/file/d/0B5IyVw ... p=drivesdk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 9 czerwca 2017, 23:04 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Jedyna opcja to chyba wyciągnięcie tych kabli i zmostkowanie ich. Jest jakieś narzędzie dobre? One też siedzą dość mocno.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 10 czerwca 2017, 08:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Kolego nie rób jajec
Obrazek

Z resztą bez wyciągania czegokolwiek idzie te przewody połączyć od strony wtyczki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 10 czerwca 2017, 11:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Dziękuję bardzo. Zmostkowałem i teraz rozrusznik kręci ale nie odpala. Aku nowe, ładowane 14 godzin, z starego też nie odpala także spróbuję na kablach nieco później bądź jutro. Bezpiecznik nr 33 był zjarany i musiało to się stać teraz bo wcześniej sprawdzałem i były dobre. Odłączyłem czarny wtyk w EWS transmitter pod kierownicą ale też nie uruchamia silnika. Teraz można powiedzieć, że to aku. Czeka mnie lektura odnośnie naprawy tego ale cieszę się jak dziecko, że doszedłem chociaż co to jest :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 10 czerwca 2017, 12:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Nic tu kable nie dadzą i tak nie zapali. Masz po prostu potwierdzenie w 100% że problem tkwi w samym module EWS a nie gdzieś dodatkowo w elektryce. Teraz musisz oddać komplet do fachowca czyli kluczyki,moduł ews i sterownik silnika jak chcesz żeby to było jak w oryginale i musi to wszystko ze sobą zgrać. Opcja druga to sam sterownik silnika i niech usunie ews. I ja bym był za drugą opcją bo problem będzie rozwiązany raz na zawsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 10 czerwca 2017, 13:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
No to lipnie wyszło. Z tego co sam wyczytałem to bmki na początku 95 już miały EWS II a moja jest z końca 95 a więc to chyba EWS II jest u mnie. To te całe mostkowanie było tylko po to żeby sprawdzić czy rozrusznik zakręci czy nie? Łudziłem się cały czas, że przez to auto odpalę i będę mógł w ten sposób bez EWS śmigać :rotfl: A samemu zgrać w kupę wszystko w domowych warunkach można? Chcę żeby działało wszystko tak jak wcześniej. Alarm do autka chciał bym po lecie ogarnąć a to tego bez EWS to już chyba nie podłączę co nie. Jeżeli nie da rady to czy znacie lub możecie polecić kogoś kto ogarnia ten temat i mógłby mi to naprawić i przyjąć/wysłać pocztą.

Zobaczę jeszcze sprawę kluczyka. Drugi zapasowy musiał bym ogarnąć swoją drogą a to może w kluczyku wina leży i nie chce się kontaktować? Nowy klucz wyrobienie w serwisie BMW powiedzieli mi od tygodnia do dwóch i zapewne tańsza opcja i najmniej czasu zajmuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 10 czerwca 2017, 17:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Zgadza się, tylko i wyłącznie po to żeby wykluczyć inny problem z elektryką. Raptem pięć minut i wiemy wszystko. Żeby całość zgrać ze sobą potrzebny jest sprzęt i wiedza. Moduł ews nijak się ma do alarmu także nie ma się czym martwić. ja proponuję usunąć ews ze sterownika i będziesz miał problem z głowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 10 czerwca 2017, 17:45 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Fakt, nie odpala na kablach ani nijakim innym sposobem. W takim razie może pozbędę się go ale co tym samym tracę? Nie chciałbym pozbywać się ważnych funkcji auta. To teraz wyciągam DME, daje do usunięcia EWS z niego, montuje z powrotem i trybi? Co z tym czarnym pudełkiem EWS z pod schowka?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 12 czerwca 2017, 16:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Moduł ews wypinasz i już. Problem możesz mieć tylko wtedy gdy chciałbyś kodować coś w aucie. Wybór co zrobisz zostawiam Tobie, osobiście usunąłbym całkowicie ews.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 12 czerwca 2017, 18:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Wybór podjęty już kilka godzinek temu przyjechał typ, obadał swoim sprzętem i powiedział, że dziwne gdy rozrusznik kręci na zmostkowanym EWS to na kompie nie pokazuje żadnych obrotów silnika a po ponownym wpięciu EWS wyskoczył błąd DME i EWS. Gościu profesjonalne rzeczy do diagnostyki miał, sygnowane marką. Wziął komputerek Siemensa i powiedział, że usunie EWS i na weekend przyjeżdża i sprawdzamy czy pyrka. Jeżeli nie to być może ten transmitter przy stacyjce z którego wychodzą 2 kabelki albo rozrusznik.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 22 czerwca 2017, 08:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Witam ponownie chłopaki. Owy "typek" usunął EWS z sterownika silnika ale auto nadal nie pali, kręci ale nie odpala. Podczas kręcenia rozrusznikiem gdy cisne gaz to słyszę dodatkową frekwencję dźwiękową, wcześniej jej nie było. Ciężko powiedzieć co to za dźwięk ale jest taki jakby coś stukało bardzo cicho i leciutko dociągało. Mógłbym nagrać ale wątpię, że mikrofon wychwyci. Pompka z tyłu chodzi 2-3 sekundy po przekręceniu kluczyka, na krótko spięta 30 z 87 w sockecie przekaźników chodzi wyraźnie nonstop z tyłu pod siedzeniem i przy okolicy cylindrów. Podstawowe rzeczy, które wcześniej sprawdzałem, sprawdziłem ponownie ale niestety wszystko w normie.

Zastanawiam się czy ta złota rączka aby na pewno EWS stamtąd wywaliła.

Autko z usuniętym EWS z sterownika silnika ale wszystkim podłączonym tak jak normalnie nie kręci wcale jak wcześniej. Gdy całkowicie usunę moduł EWS i zmostkuję 2 kable w żółtej wtyczce to kręci, tak samo gdy moduł EWS jest podłączony i tylko 2 grube kable od góry są zmostkowane. Próbowałem kombinacyjnie odłączać wszystko wraz z EWS Transmitter pod kierownicą i próbować. Jedyna opcja, która sprawia, że wcale nie kręci to ten czarny moduł EWS gdy jest podłączony i NIE zmostkowany w jakikolwiek sposób.

Podłaczyłem autko pod kompa i sprawdziłem co i jak. Gdy EWS jest wypięty to w ogóle nie mogę wejść do Body/EWS. Gdy podłączony i dwa kable od góry są zmostkowane to widzę coś takiego.
Poniższy screen jest robiony zanim EWS został usunięty z sterownika. Obecnie ta lampa S/R-module is sending nie świeci się.
https://drive.google.com/open?id=0B5IyV ... XBna1NmQ28

No i najważniejsze tutaj. PDF od góry jest PDFem zanim elektryk zabrał się za to i teraz po:

https://drive.google.com/open?id=0B5IyV ... 3ZzR3kzUjA

https://drive.google.com/open?id=0B5IyV ... 2dVSUdtRUE

Czy idzie z tego wywnioskować bądź określić czy robota jest dobrze i czy w ogóle została zrobiona?



Orientuje się ktoś czy jak kręci rozrusznikiem to powinno na kompie obroty pokazywać? Nie zauważyłem nic takiego w odczytach w INPA.

Zabieram się potem za sprawdzenie tego małego czerwonego + co idzie od baterii fusible link, gdzieś koło słupka B powinno być łączenie chociaż wątpię, że w moim przypadku mogło coś się z tym stać a potem za sprawdzenie czujników wału i rozrządu. Jakie wartości powinien multimetr pokazywać gdy czujniki są sprawne? Książka bentleya mówi o 1280 +/- 10% na czujniku wału zaś na forach spotkałem się o 550 ohmach gdy jest sprawny.


Czyściłem błędy silnika i gdy wracają to wracają te same:o o2 probe i EWS. Jak widać to wartości poza temperaturą silnika, która zawsze wynosi -48C zmieniają się.

Kod:
EWS-code (DWA-interface) not present or signal failure
Error frequency : 10
Logistic counter: 40

Engine speed 2912.00 rpm
engine load 495.69 mg/Stroke
Engine temperature -48.00 degrees C
Throttle-valve angle 55.29 throttle degrees
emission related malfunction
emission related malfunction
emission related malfunction
emission related malfunction
emission related malfunction
emission related malfunction
emission related malfunction
emission related malfunction
-------------------------------------------------------------


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 22 czerwca 2017, 11:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Moduł ews masz mieć całkowicie odłączony i zmostkowane 2 grube kable. Skasuj błąd czujnika temperatury, jeżeli znowu się pojawi to czujnik do wymiany albo trzeba sprawdzić czy wtyczka dobrze siedzi. Możesz spróbować odpalić silnik na przemian raz na samym czujniku wału a potem wałka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Silnik nie uruchamia. Miła niespodzianka
PostNapisane: 25 czerwca 2017, 13:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Moduł jest całkowicie odłączony i transmitter przy kierownicy również. Robiłem jedynie różne kombinacje bo to auto mnie już do szału doprowadza. Błąd czujnika probe wraca zawsze. Wydaje mi się, że u mnie w ogóle tego czujnika nie ma o ile to jest/są te(n) co jest podpięty do wydechu kawałek przed/za katalizatorami. Swego czasu sprawdzałem spód i szukałem tego czujnika ale nie mogłem go znaleźć. Zastanawiam się czy ten EWS po w/w screenach jest poprawnie wywalony bo jeżeli tak to co? Padł moduł EWS i pociągnął za sobą coś innego też i auto teraz nie chce odpalić przez to coś innego? Możliwe jest taki scenariusz?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL