BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 05:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] M54B30 Mocno dymi na biało.
PostNapisane: 17 maja 2017, 22:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: e46 330 Ci
Kod silnika: M54B30
Witam, mam (kolejny) problem z betką, mocno dymi na zimnym silniku.
Więc zacznę od tego, że jak odpalam auto przy 10 stopniach na dworze to strasznie mocno dymi, jak przygazuje to nie widzę za sobą drogi, nie jest to para wodna ponieważ cały czas to się unosi w powietrzu i nie znika za szybko, potem jak jest już rozgrzany silnik to ustępuje to dymienie chyba, że postoi 2 minuty w miejscu na "N" to wtedy widzę jak znowu wydostaje się biały dym z rur, dodam, że za każdym razem kiedy odpalam silnik nawet jak jest rozgrzany to wyleci dosyć dymu z rur. Kończąc moją opowieść powiem, że uszczelkę pod głowicą miałem wymienianą, potem uciekał mi płyn chłodniczy i sięokazało że to zbiorniczek wyrównawczy ma delikatne pęknięcie przy czym jeszcze raz sprawdzili uszczelkę po miesiącu i było wszystko okej z znią więc uszczelka pod głowicą odpada.
Pozdrawiam, i czekam na zacne i pomocne odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M54B30 Mocno dymi na biało.
PostNapisane: 17 maja 2017, 23:20 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Czy są jakieś inne objawy? Ubytek mocy? Nierówna praca zaraz po odpaleniu? Czy auto stoi na dworze?

Jeżeli nie masz żadnych innych niepokojących objawów i możesz odkręcić korek wlewu oleju na odpalonym silniku (odma - ok) ani nie ubywa Ci płynu chłodzącego (uszczelka - ok, głowica - niepęknięta) to prawdopodobnie trzeba jeździć i nie narzekać.

Mamy teraz wyższe temperatury - rozgrzej silnik, daj parę razy w podłogę i zobacz czy wtedy na postoju zaczyna dymić. Większość aut, które stoi na dworze po prostu dymi dopóki nie wydmucha wszelkiej wilgoci z ukł. wydechowego i o ile katy dość sprawnie się osuszają, bo mają temperatury robocze rzędu kilkuset stopni, to już dalsze części układu w tym tłumik końcowy mogą się osuszać przez znacznie dłuższy czas jeżeli silnik nie pracuje na wyższych obrotach.

Ostatnia kwestia - czy ten biały dym śmierdzi? Benzyniak z katami nie powinien emitować jakiegoś rażącego smrodu o ile nie dostaje do komór spalania innych "gratisów" w postaci płynów eksploatacyjnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M54B30 Mocno dymi na biało.
PostNapisane: 18 maja 2017, 00:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: e46 330 Ci
Kod silnika: M54B30
senbon napisał(a):
Czy są jakieś inne objawy? Ubytek mocy? Nierówna praca zaraz po odpaleniu? Czy auto stoi na dworze?

Jeżeli nie masz żadnych innych niepokojących objawów i możesz odkręcić korek wlewu oleju na odpalonym silniku (odma - ok) ani nie ubywa Ci płynu chłodzącego (uszczelka - ok, głowica - niepęknięta) to prawdopodobnie trzeba jeździć i nie narzekać.

Mamy teraz wyższe temperatury - rozgrzej silnik, daj parę razy w podłogę i zobacz czy wtedy na postoju zaczyna dymić. Większość aut, które stoi na dworze po prostu dymi dopóki nie wydmucha wszelkiej wilgoci z ukł. wydechowego i o ile katy dość sprawnie się osuszają, bo mają temperatury robocze rzędu kilkuset stopni, to już dalsze części układu w tym tłumik końcowy mogą się osuszać przez znacznie dłuższy czas jeżeli silnik nie pracuje na wyższych obrotach.

Ostatnia kwestia - czy ten biały dym śmierdzi? Benzyniak z katami nie powinien emitować jakiegoś rażącego smrodu o ile nie dostaje do komór spalania innych "gratisów" w postaci płynów eksploatacyjnych.



Jak odpalę to przez 5 sekund się cała buda trzęsie, auto stoi zaparkowane w garażu, przyjeżdżam do pracy na rozgrzanym silniku nic nie dymi po ośmiu godzinach w pracy wychodzę odpalam a to naglę chmury dymu, jak odpalę w garażu to też dymi ale znacznie mniej.
Odma wyczyszczona, śmierdzi trochę olejem albo spalinami, ktoś mi mówił że jak mam dziurę delikatną w tłumiku czy coś to mogą wracać spaliny i dlatego tak śmierdzi więc się nie przejąłem tym za bardzo.
PS. chyba nie mam katalizatora mam tylko po jednej puszce na każdej rurze wydechowej i na końcu oczywiście muffler, zaraz dodam filmik z wczorajszej jazdy na zimnym silniku, bo człowiek to jednak wzrokowiec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M54B30 Mocno dymi na biało.
PostNapisane: 18 maja 2017, 01:10 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: e46 330 Ci
Kod silnika: M54B30
A oto filmik przepraszam was za jakość ale ciężko samemu w czasie jazdy coś nakręcić, proszę o wyrozumiałość.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M54B30 Mocno dymi na biało.
PostNapisane: 19 maja 2017, 00:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: e46 330 Ci
Kod silnika: M54B30
Naprawdę nikt nic nie podejrzewa?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M54B30 Mocno dymi na biało.
PostNapisane: 19 maja 2017, 09:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Oleju ile wcina ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M54B30 Mocno dymi na biało.
PostNapisane: 19 maja 2017, 11:47 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
odepnij odme zatkaj podcisnienia i sprawdz co bwdzie, wypusc gazy spod pokrywy pod silnik.

zobaczysz moze ssi z bagnetu olej....

albo az tak zle uszczelniacze zaworowe ????

ktory rok???

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M54B30 Mocno dymi na biało.
PostNapisane: 19 maja 2017, 15:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: e46 330 Ci
Kod silnika: M54B30
Oleju dolewam litr na 2500 km, co do odmy to ja całą wyczyscilem , rok 2001 , a który wężyk od odmy wypiac ten przy pokrywie na samej górze ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M54B30 Mocno dymi na biało.
PostNapisane: 19 maja 2017, 19:16 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
no tym duzym grubym wydostaja sie opary spod pokrywy.

musisz zblokowac podcisnienie czyli ten cienki podwojny na gorze kolektora

wtedy masz pewnosc ze nie zasysa tedy z bagnetu poprzez odme.

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M54B30 Mocno dymi na biało.
PostNapisane: 19 maja 2017, 21:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: e46 330 Ci
Kod silnika: M54B30
starscream napisał(a):
no tym duzym grubym wydostaja sie opary spod pokrywy.

musisz zblokowac podcisnienie czyli ten cienki podwojny na gorze kolektora

wtedy masz pewnosc ze nie zasysa tedy z bagnetu poprzez odme.



okej, jutro rano spróbuję to zrobić i dam znać jak tam mi poszło :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] M54B30 Mocno dymi na biało.
PostNapisane: 22 maja 2017, 22:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 156
Lokalizacja: Gostyń
Moje BMW: e46 330 Ci
Kod silnika: M54B30
Witam , sprawdzając dise czy jest okej spojrzałem do kolektora ssacego i zauważyłem że w środku znajdują się kropelki płynu chłodniczego, co może być przyczyną tego i czy przez to może mi tak dymic? Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 139 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL