BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 08:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Łomianki
Moje BMW: E46 328CI
Kod silnika: M52TUB28
Witam mam problem z czujnikiem położenia ssącego wałka rozrządu (ten z kabelkiem) w silniku M52TUB28 jaki powinien mieć właściwy nr.OEM BMW ?? ja wcześniej miałem włożony ori BMW 1438081-B (ale ktoś kiedyś mi mówił że ten z literką -B to do silnika M43) i wywalał mi błąd , zmieniłem na jakiś zamiennik 1438081 Checka mi nie wyświetla ale po jakimś czasie zamula i nadal po podłączeniu do kompa wyświetla błąd położenia wałka ssącego po skasowaniu czasem błąd pojawia się po kilku minutach a czasem po kilkudziesięciu przejechanych km wiadomo wtedy nie ma pełnej mocy i spalanie sporo wzrasta , teraz chcę kupić ORI BMW( pewnie używka bo nówka około 400zł) i mam pytanko jaki powinien mieć NR. części OEM BMW ten czujnik żeby na 100% był właściwy i przede wszystkim działał jak należy w silniku M52TUB28 , a może ktoś z Warszawki lub okolic miałby taki na podmiankę w celu sprawdzenia lub na sprzedaż ???

Pozdrawiam i czekam na info ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 09:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Proszę cie każdy z tej listy będzie pasował.
http://www.realoem.com/bmw/pl/part?id=A ... 2147539165
Moge jeszcze nadmienic, że m52tu/m54 czujniki sie od siebie roznia wizualnie "dziobkiem" ale pasuja zamiennie.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 09:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Łomianki
Moje BMW: E46 328CI
Kod silnika: M52TUB28
kszyhu napisał(a):
Proszę cie każdy z tej listy będzie pasował.
http://www.realoem.com/bmw/pl/part?id=A ... 2147539165
Moge jeszcze nadmienic, że m52tu/m54 czujniki sie od siebie roznia wizualnie "dziobkiem" ale pasuja zamiennie.


A Ty jaki masz u siebie , jaki nr.?? większość pisze że żadne zamienniki nie bardzo działają ja kupiłem zamiennik i też u mnie nie działa :mur: co polecasz kupić ori używkę z jakąś gwarancją rozruchową (14dni) czy masz jakiś sprawdzony zamiennik ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 10:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: SDL
Moje BMW: E39 2.8
Kod silnika: M52TUB28
Nr oryginału 12147539165. Ale tak jak pisze krzyhu, pasuja wszystkie z listy
Ja kupiłem używkę (z e46), z zamienikami to loteria a ceny nowych oryginałów są spore. Za używkę zapłaciłem chyba 80 zł ( już nie pamietam).
Jeździ już ze 3 lata, czujnik wałka wlotowy tez używka 4 lata. Jak lubisz mieć świadomość że czujnik jest to kupuj nowy :). Ja kupiłem używkę i jestem zadowolony i nie mam kompleksów :)

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/prod ... a-rozrzadu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 10:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Śmiało można montować febi, ma zeszlifowane logo bmw a kosztuje 1/3 oryginału.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 10:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: SDL
Moje BMW: E39 2.8
Kod silnika: M52TUB28
maniek21112 napisał(a):
Śmiało można montować febi, ma zeszlifowane logo bmw a kosztuje 1/3 oryginału.


Tylko żeby nie było jak w tym temacie :)
viewtopic.php?f=1&t=108434


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 11:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Chyba coś się zmieniło od 2012r., bo już kilku osobom polecałem febi i po wymianie wszystko ok. Też długo odradzałem wszystkie zamienniki, ale odkąd w sporym sklepie internetowym zajmującym się bmw dostałem informacje, że febi sprawdza się i ma zeszlifowane logo bmw to zmieniłem zdanie.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 12:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
sebek większość przypadków, gdzie jakaś nie-oem'owa część nie gra to po prostu niedopasowanie. Na przykładzie cewek - możesz mieć 10 modeli zastępczych, które teoretycznie wyglądają tak samo, ale nie każda posiada parametry przewidziane pod dany setup zwłaszcza, że widywałem sytuacje, gdzie dwa modele jednej marki stanowią zamiennik OEM'u wg katalogów, a naprawdę nadaje się tylko jeden albo i w ogóle dany producent "średnio" podchodzi. W takich właśnie przypadkach możesz strzelić sobie w kolano i kupić coś co dalej będzie wywalać błędy jak zużyty OEM. Kupując "elektronikę" zalecam wyłącznie części, które idą jako OEM, a więc jeżeli czujnik instalowany fabrycznie jest NGK to nie ładujemy Boscha. Dzisiaj wszystko ma już kilka zamienników, ale przecież nikt nie siedzi na stronach sklepów motoryzacyjnych i tego ręcznie nie sprawdza. Kupuje się gotowe bazy, które mają już pokojarzone części i są odpłatnie aktualizowane, ale nikt Ci tam nie daje gwarancji, że świeca marki A model B to 100% zamiennik OEM'u, który jest świecą marki C model D. Tak jest w bazie i jak się okaże, że nie gra to Twój biznes. W zapodanym temacie z linka ktoś poszedł i kupił co mu wcisnął sprzedawca, a więc sam sobie jest winien. To jak z wizytą u lekarza, gdzie rozkładasz ręce i mówisz "rób co chcesz", a potem płacz, że zamiast wyleczyć to pogorszył. Nie namawiam tutaj do druciarstwa czy ogólnie udawania "speca" w każdej dziedzinie życia, a po prostu do zaangażowania w swoje sprawy. Chcesz coś zrobić dobrze to zrób sam, a jeżeli nie masz czasu albo chęci żeby zapoznać się z tematyką danej usterki to po prostu zadzwoń do sklepu z OEM'ami lub salonu BMW i na podstawie końcówki VIN'u zamów sobie OEM.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 12:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Łomianki
Moje BMW: E46 328CI
Kod silnika: M52TUB28
senbon napisał(a):
sebek większość przypadków, gdzie jakaś nie-oem'owa część nie gra to po prostu niedopasowanie. Na przykładzie cewek - możesz mieć 10 modeli zastępczych, które teoretycznie wyglądają tak samo, ale nie każda posiada parametry przewidziane pod dany setup zwłaszcza, że widywałem sytuacje, gdzie dwa modele jednej marki stanowią zamiennik OEM'u wg katalogów, a naprawdę nadaje się tylko jeden albo i w ogóle dany producent "średnio" podchodzi. W takich właśnie przypadkach możesz strzelić sobie w kolano i kupić coś co dalej będzie wywalać błędy jak zużyty OEM. Kupując "elektronikę" zalecam wyłącznie części, które idą jako OEM, a więc jeżeli czujnik instalowany fabrycznie jest NGK to nie ładujemy Boscha. Dzisiaj wszystko ma już kilka zamienników, ale przecież nikt nie siedzi na stronach sklepów motoryzacyjnych i tego ręcznie nie sprawdza. Kupuje się gotowe bazy, które mają już pokojarzone części i są odpłatnie aktualizowane, ale nikt Ci tam nie daje gwarancji, że świeca marki A model B to 100% zamiennik OEM'u, który jest świecą marki C model D. Tak jest w bazie i jak się okaże, że nie gra to Twój biznes. W zapodanym temacie z linka ktoś poszedł i kupił co mu wcisnął sprzedawca, a więc sam sobie jest winien. To jak z wizytą u lekarza, gdzie rozkładasz ręce i mówisz "rób co chcesz", a potem płacz, że zamiast wyleczyć to pogorszył. Nie namawiam tutaj do druciarstwa czy ogólnie udawania "speca" w każdej dziedzinie życia, a po prostu do zaangażowania w swoje sprawy. Chcesz coś zrobić dobrze to zrób sam, a jeżeli nie masz czasu albo chęci żeby zapoznać się z tematyką danej usterki to po prostu zadzwoń do sklepu z OEM'ami lub salonu BMW i na podstawie końcówki VIN'u zamów sobie OEM.


Tak najlepiej kupić nówkę OEM w salonie BMW ale to koszt ponad 4 stówek a wiecie jak to jest z kasą :zalamany: zawsze jest jej za mało , nie chcę robić druciarstwa tylko w ostatnim czasie wpakowałem w Beti naprawdę sporo kasy i czasu ,a jest to nie jedyne moje autko i już nie bardzo mogę wszystko kupować nowe OEM z salonu wreszcie chciałbym trochę pojeździć sprawnym autkiem z pełną mocą jaką dysponuje zdrowa jednostka , dlatego szukam pewnej sprawdzonej na forum alternatywy dla tego czujnika (zaznaczam że chodzi mi o czujnik ssący-wlotowy ten z kabelkiem)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 13:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Łomianki
Moje BMW: E46 328CI
Kod silnika: M52TUB28
maniek21112 napisał(a):
Chyba coś się zmieniło od 2012r., bo już kilku osobom polecałem febi i po wymianie wszystko ok. Też długo odradzałem wszystkie zamienniki, ale odkąd w sporym sklepie internetowym zajmującym się bmw dostałem informacje, że febi sprawdza się i ma zeszlifowane logo bmw to zmieniłem zdanie.


Mam niedaleko INTER CARS mógłbym podjechać i kupić taki czujnik Febi , z tym że słyszałem że od osób prywatnych nie przyjmują zwrotów żadnych czujników gdyby nie działał lub coś ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 13:16 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Nie wiem jak jest w intercarsie, ja kupuję w sklepie internetowym z częściami do bmw i zawsze jest gwarancja, nie ma z tym problemu.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 13:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Zawsze oem bedzie najpewniejszy. Ja kupowalem do swojego m52tu, uzywany ori z m54. Mial inny dziobek juz. Nie znam nr czesci, 2 lata temu kupowalem

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 13:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Łomianki
Moje BMW: E46 328CI
Kod silnika: M52TUB28
kszyhu napisał(a):
Zawsze oem bedzie najpewniejszy. Ja kupowalem do swojego m52tu, uzywany ori z m54. Mial inny dziobek juz. Nie znam nr czesci, 2 lata temu kupowalem


Zajrzyj w wolej chwili jaki masz nr OEM można przeczytać bez jakiegokolwiek rozkręcania ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 13:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Łomianki
Moje BMW: E46 328CI
Kod silnika: M52TUB28
maniek21112 napisał(a):
Nie wiem jak jest w intercarsie, ja kupuję w sklepie internetowym z częściami do bmw i zawsze jest gwarancja, nie ma z tym problemu.

gwarancja gwarancją ale jak coś nie działa odsyłaj czekaj na rozpatrzenie sprawy potem powiedzą że uszkodziłeś albo wymienią na drugi który znowu nie zadziała itd...
zobaczę jak nic rozsądniejszego-pewnego się nie trafi to może jakoś zagadam z kimś z warsztatu oni zamówią i przetestuje ten Febi , tyle że jak pisałem wcześniej ten zamiennik co kupiłem niby nie wywala Checka ale po podłączeniu pod komp jest błąd czujnika położenia wałka rozrządu ssącego (nie mam dobrego kabla do INPY i mi nie działa, sprawdzam u kumpla ma interface i profi program DELPHI ) po wykasowaniu silnik pracuje tak bardziej aksamitnie , ale po kilku minutach znowu pojawia się błąd , czasem szybciej czasem później , jak nie ma błędu to jest moc , ładnie reaguje na wciśnięcie gazu itd..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 15:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Łomianki
Moje BMW: E46 328CI
Kod silnika: M52TUB28
sebek napisał(a):
Nr oryginału 12147539165. Ale tak jak pisze krzyhu, pasuja wszystkie z listy
Ja kupiłem używkę (z e46), z zamienikami to loteria a ceny nowych oryginałów są spore. Za używkę zapłaciłem chyba 80 zł ( już nie pamietam).
Jeździ już ze 3 lata, czujnik wałka wlotowy tez używka 4 lata. Jak lubisz mieć świadomość że czujnik jest to kupuj nowy :). Ja kupiłem używkę i jestem zadowolony i nie mam kompleksów :)

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/prod ... a-rozrzadu


Też skłaniam się w stronę zakupu używki ori OEM BMW znalazłem z M54 nr.1438081 w przystępnej cenie z jakąś tam gwarancją rozruchowo-kilku dniową , chodzi mi tylko oto żeby działało w 100% nie było błędu i żeby silniczek chodził jak należy równiutko-mięciutko bez drgań a Beti miała pełną moc no i normalne spalanie ,bo teraz brak mocy , słaba reakcja na gaz , zamułka i spalanie :szok: :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 22 maja 2017, 22:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1765
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 525d xD / X3 M40i
Kod silnika: N47T / B58
Garaż: E46 328Ci:
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98605
F20 116i:
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170601
Mam gdzieś w garazu ten z przewodem ze swojego M52TUB28. Wymieniany był u mnie zupełnie bez potrzeby bo błąd łapało od przestawionego rozrządu wiec pewnie jest sprawny. Jutro go odszukam i podeśle Ci jaki tam numer był. :)

_________________
Obrazek

F20 116i M-Pakiet by Vit0 -->> Valencia Orange - sprzedane
E46 328Ci by Vit0 -->> Cosmosschwartz - sprzedane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 23 maja 2017, 06:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Łomianki
Moje BMW: E46 328CI
Kod silnika: M52TUB28
Vit0 napisał(a):
Mam gdzieś w garazu ten z przewodem ze swojego M52TUB28. Wymieniany był u mnie zupełnie bez potrzeby bo błąd łapało od przestawionego rozrządu wiec pewnie jest sprawny. Jutro go odszukam i podeśle Ci jaki tam numer był. :)

OK to czekam ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 23 maja 2017, 07:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1765
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 525d xD / X3 M40i
Kod silnika: N47T / B58
Garaż: E46 328Ci:
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98605
F20 116i:
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170601
Mam. 1438081B. Na takim wyjechało auto z fabryki :)

_________________
Obrazek

F20 116i M-Pakiet by Vit0 -->> Valencia Orange - sprzedane
E46 328Ci by Vit0 -->> Cosmosschwartz - sprzedane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 23 maja 2017, 07:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 42
Lokalizacja: Łomianki
Moje BMW: E46 328CI
Kod silnika: M52TUB28
Vit0 napisał(a):
Mam. 1438081B. Na takim wyjechało auto z fabryki :)


I ja taki miałem jak kupiłem Beti pewnie też był fabryczny , a nie chcesz się go pozbyć ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Czujnik położenia ssącego wałka rozrządu w M52TUB28 ??
PostNapisane: 23 maja 2017, 09:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1765
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 525d xD / X3 M40i
Kod silnika: N47T / B58
Garaż: E46 328Ci:
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98605
F20 116i:
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170601
Poszło PW.

_________________
Obrazek

F20 116i M-Pakiet by Vit0 -->> Valencia Orange - sprzedane
E46 328Ci by Vit0 -->> Cosmosschwartz - sprzedane


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 125 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL