BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta.
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 03:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Moje BMW: E36, E46
Kod silnika: M43 1.6 , M43 1.9
dziabi3 napisał(a):
Kolego masz 3 opcje:
- uszkodzona tuleja numer 9 lub 7 (9 czasami jest cała a w środku uszkodzona - ona ma bardzo ciekawą budową - plastikowy zderzak w środku)
warto sprawdzić też czy tuleja numer 9 jest właściwie zainstalowana (orientacja jest mega ważna)
- wyrwane tuleje wózka lub zbyt miękkie
- wyrwane zawieszenie

Sprawdź jeszcze poduszki amorów , one podobnie pukają.
Sprawdź tez podporę wału ona tez morze tak głucho trzaskać.


Tuleje wymienione na nowe
Nie ma wyrwania, sprawdzana przy demontażu dyfra, podłoga cała, nawet pęknięć farby nie ma.
Poduszki sprawdzone , ostatnio na garażu sprawdzałem
Podporę sprawdzę , tylko muszę tłumik zwalić, nie będzie problemu z demontażem tłumika ? bo może być zapieczony ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta.
PostNapisane: 20 czerwca 2017, 03:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Moje BMW: E36, E46
Kod silnika: M43 1.6 , M43 1.9
dziabi3 napisał(a):
jawirax napisał(a):
Tuleje gumy wszystkie dyfra sprawdzone, krzyżak podpora wału są w bardzo dobrym stanie i nie ma żadnych luzów,sprawdzaliśmy na szarpakach ,oraz łomem każdą tuleje i gumę, jedyny co się okazało to w tylnym lewym kole coś wali, tzn: szybkie ruchy kołem przód tył jest takie walenie , nie na boki tak jak się sprawdza łożysko na boki , tylko ruchy toczenia koła jak się je złapie i rusza , co to może być ? jadać na nierównościach nie ma żądnego stukania, to dzieje się tylko podczas ruszania cofania gdy auto rusza się i podczas zmiany biegów i raptownym dodawaniu gazu lub ujmowaniu gazu? czy to walenie jest od tego ? i co tam mogło się stać ?



Kolego a nie rozwaliła ci się przednia tuleja tylnego wahacza ?
Ona jest zdradliwa , na szarpakach jest ok a na drodze nie.
Pisałem już o tym na tym forum , po prostu tuleja obija się od lewej do prawej w stalowym uchu.
Może nie być rozerwana a będzie się obijała bo ma boczne gumki które odpadają.
Te gumki zapobiegają głuchym uderzeniem podczas gdy wahacz się napręża przy hamowaniu lub przyspieszaniu.

Obrazek

Obrazek

viewtopic.php?f=1&t=162522


Na szarpakach nie wyszło, sprawdzałem to jeszcze łomem na garażu, ale sprawdzę jeszcze raz .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta.
PostNapisane: 16 marca 2018, 16:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Moje BMW: E36, E46
Kod silnika: M43 1.6 , M43 1.9
Witam po długim czasie i mam dobra informację temat głuchych stuków opanowany i teraz auto śmiga jak z fabryki :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: , winowajcą okazały się tuleje wózka dyfra , praktycznie po demontażu wózka tuleje palcami można było wyjmować , okazało się że mechanik inny nie wymienił ich po prostu mnie w huja zrobił Wymieniłem wszystkie cztery , ciekawostką jest to że na kanale szarpanie na hamulcu itp tego nie da się wyczuć i dopiero podczas jazdy to występuje bo wtedy są inne naprężenia. Po prawie rocznej męczarni dobiłem do celu :hurra: :hurra: :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 18:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
to kolejny przykład jak można ufać mechanikom...

rozumiem że czas odległy już od tej sprawy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 18:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: E46 325i
Kod silnika: M54B25
https://images.esellerpro.com/2669/I/18 ... 770783.jpg
Z tego schematu nr 2 i 4? One były wadliwe u Ciebie?
Mam dokładnie te same objawy u siebie i strasznie irytuje ten stuk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 19:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Moje BMW: E36, E46
Kod silnika: M43 1.6 , M43 1.9
Szczurek1986 napisał(a):
to kolejny przykład jak można ufać mechanikom...

rozumiem że czas odległy już od tej sprawy ?


Tak odległy , nic już nie zrobię , ja miałem zrobić to sam, ale jakoś nie miałem zapału aby się za to zabrać i oddałem do mechanika i to był mój ostatni raz kiedy auto oddałem w inne łapy niż moje. Nie dawało mi to walenie spokoju tym bardziej ze coraz bardziej się nasilało , oraz na budę szły wibrację takie bruuuu na całą budę. Wywaliłem wszystko całe sanki a tam tuleje tragedia nawet nie ruszone chyba od nowości , prawie palcami je wyciągałem. Zamontowałem nowe Lemfordera i auto jak z salonu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 19:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Moje BMW: E36, E46
Kod silnika: M43 1.6 , M43 1.9
Qkis napisał(a):
https://images.esellerpro.com/2669/I/188/lrgscale33316770783.jpg
Z tego schematu nr 2 i 4? One były wadliwe u Ciebie?
Mam dokładnie te same objawy u siebie i strasznie irytuje ten stuk.


Tak to one 2 x 2 i 2 x 4 , cztery te tuleje mocujące sanki było roztrzaskane w trzy dupy , najgorsze jest to że nie można ich było wymacać na szarpakach ani na kanale szarpiąc autem wtedy była cisza, dopiero stuki duu , duu były podczas jazdy , zmiany biegów , raptownym ruszaniu i puszczaniu gazu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 19:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Moje BMW: E36, E46
Kod silnika: M43 1.6 , M43 1.9
Po tym całym zdarzeniu mogę podpowiedzieć i to podsumować tak :

Głuche stuki typowe słyszalne z tyłu auta to objawy wyrobionych tulei 7 sztuk dyfra , lub wyrwane mocowania sanek z podłogi. Nie ma sensu wymieniać dyfra bo jego nie moc ma inne objawy , bo te pukanie głuche jest specyficzne a dyfer padający ma całkowicie inne , podpora wału tłucze w podłogę po środku i powoduje wibracje , łącznik elastyczny też nie powoduje tych głuchych stuków , ani skrzynia , ani dwu mas , krzyżaki na wale też nie bo to są inne objawy. Po całych analizach , przemyśleniach stwierdzam że w 90% przypadków odpowiedzialne są za te stuki tuleje mocujące dyfer trzy sztuki słynna 9 i dwie mniejsze , oraz cztery sztuki tulei mocujących sanki do podwozia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 19:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: E46 325i
Kod silnika: M54B25
Tydzień temu wymieniłem podpore, tuleje dyfra x3, lacznik elastyczny wału i kurde dalej.
Sprawdzał dziś wszystko jeszcze raz i niby nic. U mnie objawia się metalicznym jednum puknięciem przy ruszaniu, jak wrzucam wsteczny, redukcja biegów w momencie kiedy puszczam sprzęgło i nerowowe gazowanie. Dyfra i półosi nie bede ruszać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 19:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Moje BMW: E36, E46
Kod silnika: M43 1.6 , M43 1.9
Metaliczne stuki to już inna sprawa , może dyfer dzwonić , lub krzyżaki na wale , sprawdzałeś to ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 19:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: E46 325i
Kod silnika: M54B25
Znaczy to jest pojedyncze metaliczny stuk. Jakby metal o metal gdzieś. Jak sprawdzić krzyżak i dyfer?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 20:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Moje BMW: E36, E46
Kod silnika: M43 1.6 , M43 1.9
W dyfrze może w środku dzwonić gdzieś na zębatych kołach , sprawdź też czy masz olej w dyfrze , powinno być słychać ja na kanał wjedziesz zaciągniesz reczny, jedynka i ruszasz gwałtownie (jeden w aucie szarpie druga osoba na słuchuje pod autem) - powoduje to szarpanie całym układem napędowym i na słuchujesz , tak samo sprawdzasz krzyżaki na wale - również nasłuchujesz ,krzyżaki to nawet ręcznie sprawdzisz ruszając wałem na krzyżakach , one mają być sztywne bez luzów , jka nimi poruszasz i będą miały luzy to pewnie też stukają metalicznym odgłosem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 20:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Moje BMW: E36, E46
Kod silnika: M43 1.6 , M43 1.9
Półosie tez stukają sprawdzałeś je czy nie mają luzów ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 20:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: E46 325i
Kod silnika: M54B25
Półosie są oki. Maja tylko luzu przód tył wiadomo. Krzyżaki jeszcze sprawdzimy. Tuleje wózka mechanik dziś jednak sprawdzał i twierdzi, że git są. Masakra ogólnie, ale pół auta nie będę wymieniał przecież.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 20:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Moje BMW: E36, E46
Kod silnika: M43 1.6 , M43 1.9
Qkis napisał(a):
Półosie są oki. Maja tylko luzu przód tył wiadomo. Krzyżaki jeszcze sprawdzimy. Tuleje wózka mechanik dziś jednak sprawdzał i twierdzi, że git są. Masakra ogólnie, ale pół auta nie będę wymieniał przecież.


No ja niestety wymieniłem pół auta i powiem ci że jedyny sposób na sprawdzenie tulei sanek to jego wymontowanie inaczej zapomnij, mi to sprawdzało kilkunastu speców itp i nic nie stukało, dopiero podczas jazdy łupie tak jak opisałem w postach , jeżeli mechanik sprawdzał w inny sposób niż wymontowanie jego to nie brał bym tego jako prawidłowa diagnoza , piszę ci o tym bo to przechodziłem sam jak opisałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 23:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
jawirax napisał(a):
Qkis napisał(a):
Półosie są oki. Maja tylko luzu przód tył wiadomo. Krzyżaki jeszcze sprawdzimy. Tuleje wózka mechanik dziś jednak sprawdzał i twierdzi, że git są. Masakra ogólnie, ale pół auta nie będę wymieniał przecież.


No ja niestety wymieniłem pół auta i powiem ci że jedyny sposób na sprawdzenie tulei sanek to jego wymontowanie inaczej zapomnij, mi to sprawdzało kilkunastu speców itp i nic nie stukało, dopiero podczas jazdy łupie tak jak opisałem w postach , jeżeli mechanik sprawdzał w inny sposób niż wymontowanie jego to nie brał bym tego jako prawidłowa diagnoza , piszę ci o tym bo to przechodziłem sam jak opisałem.


Potwierdzam !!!

Trzeba wywalić sanki i zamiast śruby wpakować pręt i wyginać tuleje.
Dopiero wtedy będzie widać pęknięcia które wyglądają jak nacięcia nożem do tapet.

Ja robiłem cały tył i jakbym drugi raz to robił to miedzy sanki a podłogę wpakowałbym poliuretany.
A czemu ? A no temu że zimą tylne zawieszenie jest fajnie sztywne , a latem jak guma mięknie już tak nie jest.
Przy ostrej zamianie biegów czuć że most pracuje wraz z wózkiem.
Taki był zamysł konstruktorów aby się jechało komfortowo ale wolałbym nieco sztywniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 16 marca 2018, 23:53 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Qkis napisał(a):
Tydzień temu wymieniłem podpore, tuleje dyfra x3, lacznik elastyczny wału i kurde dalej.
Sprawdzał dziś wszystko jeszcze raz i niby nic. U mnie objawia się metalicznym jednum puknięciem przy ruszaniu, jak wrzucam wsteczny, redukcja biegów w momencie kiedy puszczam sprzęgło i nerowowe gazowanie. Dyfra i półosi nie bede ruszać.



Kolego na pierwszej stronie jest film o dyfrze , luknij na niego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Głuche stuki z tyłu auta. ROWIĄZANY
PostNapisane: 17 marca 2018, 13:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: E46 325i
Kod silnika: M54B25
Obejrzałem filmik o dyfrze. Ma to sens. W tygodniu podjadę do innego mechanika. Gość pracowawł kiedyś w niezależnym serwisie BMW może coś wymyśli.
Będę informował.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL