BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 05:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e60] kilka pytań od nowego właściciela
PostNapisane: 23 maja 2017, 18:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 15
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E46 Cabrio 320ci
Kod silnika: M54B22
Witajcie, po sprzedaży Szarika czyli E46 w tureckiej wersji nowym ( starym) rodzinnym dupowozem został E60 z końca 2006 r. Jako nowy właściciel pierwszego w mojej karierze śmigła w budzie E60 mam kilka pytań. Galerię otworzę jak będzie gotowy, albo prawie gotowy do jazdy bo jeszcze do ogarnięcia bijące tarcze, dołki po gradzie, felgi w letnim setupie, PDC i kilka innych pierdół.
Świeci mi się problem z ciśnieniem w oponach. Podejrzewam, że możlwym problem może być fakt, że kupiłem auto na na felgach zimowych i może tam nie ma czujników ciśnienia, ale może się mylę i czujniki są tylko trzeba je jakoś w wozie skalibrować czy wczytać.
Kolejnym pytaniem jest sprawa nawigacji. W/g winu nie posiada navi, na wyświetlaczu nie ma opcji nawigacji choć myślałem, że w E60 to standard. Da się łatwo doposażyć auto w navi i z czym się to wiąże. Wgranie polskiego menu samemu jest do zrobienia ( w E46 dałem radę korzystając z porad forum)? Ostatnie pytanie na dziś to taka zagwozdka " co to jest"
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] kilka pytań od nowego właściciela
PostNapisane: 23 maja 2017, 19:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Moje BMW: E 83
Kod silnika: M47
A to już nie mogłeś kupić jakiegoś normalnego auta :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] kilka pytań od nowego właściciela
PostNapisane: 23 maja 2017, 19:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
To nie czujniki ciśnienia, a kalibracja. W menu znajdziesz w ustawieniach monitor ciśnienia opon. Napompuj opony właściwym ciśnieniem i na postoju potwierdź ciśnienie, a samochód później skalibruje sobie setup. Kiedy zmieniasz opony z letnich na zimowe i na odwrót też trzeba od nowa przeprowadzać kalibrację.

Nie masz opcji navi - navi występuje tylko z dużym ekranem (byłby szerszy), a Twój to ten mniejszy i miałbyś inną stację (nie pojedynczą CD, a dwie w tym jedną DVD). Możesz sobie dokupić używany wyświetlacz z odtwarzaczem z wersji navi i przy drobnym udziale osoby w temacie będziesz mieć navi + dvd, ale współczesne navi z telefonu raczej lepiej ogarnia drogę niż to co zaoferuje Ci OEM w E60, więc to już nie te czasy kiedy ten bajer robił wrażenie i warto się w to było pchać.

To na zdjęciu to głośnik centralny, a dokładnie element jego obudowy z czujnikiem nasłonecznienia od klimy.


Ostatnio edytowano 24 maja 2017, 11:51 przez senbon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] kilka pytań od nowego właściciela
PostNapisane: 23 maja 2017, 20:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 15
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E46 Cabrio 320ci
Kod silnika: M54B22
Dzięki senbon, wszystko jasne w temacie. Postaram się skalibrować jak pisałeś. Navi odpuszczam, jedynie polskie menu sobie zafunduję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] kilka pytań od nowego właściciela
PostNapisane: 23 maja 2017, 23:17 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
To coś wystające oznaczone na zdjęciu to jest czujnik nasłonecznienia.

Ps: Europejskie E60 nie posiadają czujników w oponach tylko te z USA. Za ciśnienie odpowiada czujnik ABS który zlicza ilość obrotów kół.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] kilka pytań od nowego właściciela
PostNapisane: 26 maja 2017, 16:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Witam przyłączę się do tematu , też mam mała navi i chciałem kupić ta duża ma ktoś opis jak wymienić to? odkrecam od góry śrubki wyjmuję i podpinam nową i gra czy coś trzeba kodować? bo chcę zakupić duża navi.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] kilka pytań od nowego właściciela
PostNapisane: 27 maja 2017, 14:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Tu masz co prawda dla serii 6, ale opis od A do Z ze zdjęciami. W E60 proces jest identyczny.

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=692700


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] kilka pytań od nowego właściciela
PostNapisane: 28 maja 2017, 09:13 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1233
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Trochę roboty przy tym jest. Zastanawia mnie jedno czemu wymienia się pokrętło Idrive?

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] kilka pytań od nowego właściciela
PostNapisane: 28 maja 2017, 10:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Masz napisane tam - po 1 haptyka, czyli np. blokowanie kontrolera na końcu listy i inne interaktywne funkcje, a po 2 kontroler od małego ekranu nie będzie współpracować bez niestandardowego kodowania CCC, co wymaga dodatkowej ingerencji "speca", a więc najprościej jest wstawić ten dedykowany do dużego ekranu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] kilka pytań od nowego właściciela
PostNapisane: 28 maja 2017, 23:11 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Kodowanie wcale nie jest takie trudne, żeby pozostawić I-drive z małej navi.

Po liftingu fabrycznie był i-drive jak w nawigacji business

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL