BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 01:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e90] nieprawidłowe wskazania pozimu paliwa
PostNapisane: 25 maja 2017, 12:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: e90 320d
Kod silnika: m47n2
Witam, mam problem ze wskazaniem poziomu paliwa w moim e90 320d 163km 2007r, po zatankowaniu do pełna pokazywało 3/4 baku, a teraz już zrobiłem trochę km to raz pokazuje 1/4 baku a raz połowę :) na postoju w ukrytym menu serwisowym pokazuje wartości dla lewej komory: 0.00 a dla prawej 22.0. Zepsuł się pływak czy może bak się zapowietrzył? Jeśli ktoś miał taki przypadek to proszę o pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] nieprawidłowe wskazania pozimu paliwa
PostNapisane: 25 maja 2017, 15:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Tu masz schemat tego co siedzi w baku z tym, że jest to perspektywa jakbyś stał przed przodem auta (lewa strona rysunku to prawa strona auta).


http://bmwfans.info/parts-catalog/E90/Europe/320d-M47N2/L-N/jan2007/browse/fuel_supply/fuel_filter_pump_fuel_level_sensor/


A tutaj rysunek jak to działa (co prawda z innego BMW):

Obrazek

Skoro masz zerowy odczyt z lewej komory to prawdopodobnie, któryś z elementów składowych zespołu o kodzie 16117159160 nie działa, np. pływak. Jedyna opcja to rozebrać i sprawdzić, a może da się to odratować. Jakbyś się chciał dobierać do pompy (przeciwna, prawa strona) to uważaj na wysokie ciśnienie (zwykle około 5 barów), bo można sobie zalać pół samochodu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] nieprawidłowe wskazania pozimu paliwa
PostNapisane: 26 maja 2017, 06:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Mielec
Moje BMW: e90 320d
Kod silnika: m47n2
Schemat działania mniej więcej znam, tylko jestem ciekawy czy ktoś miał podobny problem w tym modelu i jak mu się udało z tym poradzić:) wolałbym mniej więcej wiedzieć zanim zacznę rozbierać :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e90] nieprawidłowe wskazania pozimu paliwa
PostNapisane: 26 maja 2017, 08:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Tu masz anglojęzyczny temat właśnie o takiej przygodzie http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=153557 . Tam również wskazano, że to "fuel level sensor", niemniej tam gościowi wymienili cały zbiornik na gwarancji. Widziałem w jednym temacie (bodaj dla E39), że facet spróbował najpierw techronu (taki popularny w USA dodatek czyszczący do paliwa) i "odblokował" sobie wskazówkę. Nie wiem na jakiej podstawie, ale jak mniemam coś "odetkał" tylko jak to się ma do poziomu paliwa, który weryfikuje przecież pływak to nie wiem.

Tutaj też pytania i odpowiedzi po angielsku, w tym temacie http://www.justanswer.com/topics-fuel-gauge/

Wszystko wskazuje na to, że albo masz uszkodzony sensor albo pływak się zblokował. Jak wierzysz w cuda to dolej mu jakiegoś dobrego dodatku do czyszczenia do paliwa i może zacznie działać. Ja bym jednak przeszedł czym prędzej do dobrania się do lewej komory zbiornika i zweryfikowania czy może jest to jakiś prosty mechaniczny problem jak zablokowany pływak czy przytkany przewód czy też trzeba wyłożyć parę stówek na cały zespół. Skoro nie wywala błędu na dashboardzie, nie ma problemów z nierówną pracą na biegu jałowym i sprawnie odpala to pompa paliwa, a więc prawa strona zbiornika działa jak należy, a więc potencjalnie możesz wykluczyć to, że do roboty jest też coś z prawej, "droższej" strony zbiornika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 83 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL