BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] M54B22 rozciągnięty łańcuch FILMIK
PostNapisane: 25 maja 2017, 23:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: E46 cabrio
Kod silnika: M54B22
Ostatnio wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów i sprawdziłem przy okazji łańcuch rozrządu i co się okazało? Mam rozciągnięty do takiego stopnia, że po przekroczeniu 4000 obrotów słychać jak łańcuch obija się o obudowę rozrządu. Moje pytanie jest następujące. Da się go jakoś naciągnąć? Czy czeka mnie wymiana całego rozrządu? Chętnie usłyszę od Was co muszę zrobić, aby to naprawić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 M54B22 rozciągnięty łańcuch FILMIK
PostNapisane: 26 maja 2017, 04:59 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Moje BMW: E36, E46
Kod silnika: M43 1.6 , M43 1.9
Niestety czeka ciebie wymiana i to szybko , teraz musisz dobrze przyjrzeć się kołom zębatym czy nie są wyjechane , bo rozciągnięcie łańcucha mogą powodować właśnie wyjechane koła zębate.łańcuch też się zużywa samoczynnie od eksploatacji i rozciąga i przy takim luzie niszczy koła zębate , bierz się za robotę bo ci przeskoczy a nawet może pęknąć.A jak to wymienic to musi się wypowiedzieć ktoś kto to robił, z tego co wiem to trochę roboty jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 M54B22 rozciągnięty łańcuch FILMIK
PostNapisane: 26 maja 2017, 10:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: E46 cabrio
Kod silnika: M54B22
Dodam tylko tyle, że poprzedni właściciel " niby" wymieniał łańcuch i nie wiadomo czy zostało to zrobione dobrze. Samochód ma 210 tyś. przebiegu, potwierdzony. Dziwne, że przy takim przebiegu łańcuch do wymiany. Poczekam jeszcze na opinię innych użytkowników.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 M54B22 rozciągnięty łańcuch FILMIK
PostNapisane: 26 maja 2017, 11:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 77
Moje BMW: E36, E46
Kod silnika: M43 1.6 , M43 1.9
A czy nie ma żadnych odgłosów ? ze strony łańcucha ? bo powinny być ,powinien dzwonić ,tarabanić, sam napisałeś że wali ci o obudowę to masz odpowiedz , czy ktoś go wymieniał ? hmm każdy jak sprzedaje auto mówi piękne rzeczy , nie ma auto jakiegoś muła ? żadnych objawów ?, spoko niech się ludzie wypowiedzą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 M54B22 rozciągnięty łańcuch FILMIK
PostNapisane: 26 maja 2017, 12:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: E46 cabrio
Kod silnika: M54B22
Auto nie ma muła, przyspiesza elegancko z każdego biegu, obroty nie falują, zapala od strzała. Wszystko chodzi jak należy, tylko ten łańcuch mnie zaniepokoił. Wymieniając uszczelkę pokrywy zaworów zobaczyłem ten łańcuch i taki efekt jak na filmiku. I słychać, że obija się o obudowę od 4000 obrotów zwzyż. I nie wiem co robić, czy wymienić cały rozrząd, czy może jakiś napinacz po prostu jest do wymiany. Szukam jakiejś porady ma forum i liczę na was.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 M54B22 rozciągnięty łańcuch FILMIK
PostNapisane: 26 maja 2017, 13:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Kolego, akurat z tego filmiku nic nie wynika.
Pierwszy krótki łańcuch między wałkami jest napinany ciśnieniem oleju. W momencie twojego badanie jest napięty tylko sprężyną.
Drugi łańcuch ,długi między wałem a wałkiem rozrządu badasz nie z tej strony co potrzeba. Tam będziesz miał luz i na nowym łańcuchu jak przy gaszeniu silnika wał odbije lekko do tyłu. Jak chcesz sprawdzić czy ma luz należy po zgaszeniu silnika kluczem 22 przekręcić wał lekko w prawo i badać od strony napinacza w głowicy czy nie zostaje luz na łyżwie, w co wątpię bo grało by to niemiłosiernie. Pozostaje tylko kwestia co tak naprawdę słyszysz przy tych 4tys obrotów. W każdym razie z filmiku nic nie wynika, co nie znaczy że łańcuchy mogą mieć sporo nalatane i czas na nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 M54B22 rozciągnięty łańcuch FILMIK
PostNapisane: 26 maja 2017, 13:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: E46 cabrio
Kod silnika: M54B22
Powyżej 4000 obrotów słychać takie bardzo szybkie uderzenie się metalu o metal, nie wiem dokładnie jak to opisać. Coś bardzo podobnego do grzechotania vanosów, ale z tego co wiem to vanos jak grzechocze to na niższych obrotach. Jak zobaczyłem łańcuch to od razu pomyślałem, że to on jest winowajcą. Zawsze myślałem, że łańcuch musi być napięty, ale jak kolega wyżej mówi, jednak nie zawsze tak musi być. Jest jakiś inny sposób na sprawdzenie tego? Czy muszę znowu rozbierać pokrywę zaworów i patrzeć z drugiej strony czy jest luz? Nie słychać tego bardzo głośno, tak naprawdę ciężko się wsłuchać w to. Dopiero jak otworze dach (cabrio) to słychać delikatnie, ale nie jest to głośne. Na postoju jak przytrzymam gaz powyżej 4000 to też słychać. Przebieg mam 210 tys. Potwierdzony. Niby poprzedni właściciel wymieniał łańcuch, tylko nie wiem który.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 M54B22 rozciągnięty łańcuch FILMIK
PostNapisane: 27 maja 2017, 13:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Co ty chcesz od łańcucha jest w normie taki luz to żaden luz, to coś innego u ciebie jest.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M54B22 rozciągnięty łańcuch FILMIK
PostNapisane: 7 czerwca 2017, 11:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 328
Lokalizacja: Wieluń
Moje BMW: e38
Kod silnika: M62b44
Garaż: było:
e30 318i '86
e30 323 '84
e30 325i '86
e36 318i '97
e46 316i '02
e87 116i '05
jest
e91 318i '06
e38 740i '98
Dzwięk o którym piszesz to raczej vanosy do roboty one grzechoczą powyżej 3 tyś


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL