BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 23:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] 318i poszarpywanie na wyższych biegach
PostNapisane: 1 czerwca 2017, 08:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: n43
Cześć

Pacjent bmw e90 318i 2007r N43 przebieg 168 tys

Mam mały problem dodając gazu na 2/3/4 biegu tak żeby przyspieszyć samochód nie przyspiesza płynie tylko poszarpuje a jak dodaje w tym momencie jeszcze więcej gazu to na kompie wyskakuje na chwile żółty silniczek z błędem.

Zatrzymałem sie podłączyłem pod kompa i takie błędy mi wyskoczyły https://drive.google.com/file/d/0B2CNCk ... sp=sharing

Dodatkowo sprawdziłem zasiarczenie katalizatora i jest na takim poziomie nie wiem czy to dużo ? https://drive.google.com/file/d/0B2CNCk ... sp=sharing

Panowie proszę o pomoc od czego zacząć bo juz mnie szlak trafia :(

Z góry dziękuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E90 318i poszarpywanie na wyższych biegach
PostNapisane: 1 czerwca 2017, 09:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Zamień miejscami świecę i cewkę z cylindra nr 2 na inny cylinder - jak nie wiesz który to i wolisz się nie pomylić przy ustalaniu, od której strony je liczyć, to zrób tak - wykręć wszystkie świece i cewki (oczywiście ułóż je tak jak były w silniku żeby się nie pomylić i przypadkiem nie wkręcić znowu zestawu pod nr 2 do nr 2) i świece i cewki z dwóch środkowych cylindrów daj na cylindry zewnętrzne (nr 1 i nr 4), a te z zewnętrznych na wewnętrzne (nr 2 i nr 3). Pojeździj i jak znowu zacznie wariować to odczytaj błędy. Jak przejdzie na inny cylinder (nr 1 lub nr 4, zgodnie z naszym swapem) to zakup sobie zestaw cewek i świec. To tak na start, bo z tym pierwszym błędem (2F11) to zwykle chodzi o silniczek sterujący żaluzją, ale to akurat nie powoduje jakichś potężnych problemów z pracą silnika, więc skupmy się na misfire. Z kolei 29D9 to błąd, który pojawia się kiedy albo faktycznie brakuje mu paliwa do wtłoczenia z baku (właściciel żyd dobija do ostatnich kropel w baku zamiast dotankować) albo są jakieś problemy z wtryskiem lub pompą i dlatego nie podaje właściwej ilości paliwa, co dodatkowo potwierdza 3104. Niestety może okazać się że to problem z układem zasilania paliwem i dlatego radzę na początek pozamieniać miejscami te świece i cewki, bo jeżeli są ok i błąd nie zmieni miejsca położenia to będą inne wydatki do poniesienia.

Co do kata - nie znam wartości docelowych i maksymalnych, ale po to masz w aucie sensor NOx za katem żeby Ci powiedział kiedy czystość spalin mu się nie podoba. Dopóki nie ma błędu emisji spalin to znaczy, że jest ok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] 318i poszarpywanie na wyższych biegach
PostNapisane: 2 czerwca 2017, 19:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: n43
Przyczyna szarpania były świece, dzisiaj wymieniłem wszystkie i samochód już przyspiesza równo bez szarpań na każdym zakresie obrotów.

Dziękuje za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL