BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 maja 2024, 22:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [F10] 535xd - Chip - osiągi - tracenie mocy
PostNapisane: 1 czerwca 2017, 10:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: F10 535d
Hej, jakie macie wyniki w swoich zchipowanych wozach F10 535xd ?
Chodzi mi o te, które są podciągnięte do okolic +/- 400 hp bez usuwania DPF.

licznikowe [km/h]
0-100 ?
80-120 ?
100-200 ?
Ważne, przy jakiej temperaturze zewnętrznej osiągnęliście te wyniki.

I drugie pytanie: czy ktoś z Was ma może tak, że po 2-3 runach 100-200 [km/h] auto wam na kilka minut poważnie traci moc ?
Nie wiem, jakaś temperatura się podnosi do tego stopnia i jakieś zabezpieczenia włączają czy coś ?
Mam na myśli program na trochę poniżej 400 hp.
Ale bez przesady, przed programem mogłem jechać 260km/h przez kilka godzin i nic !

Pozdrawiam,
Zorad


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F10] 535xd - Chip - osiągi - tracenie mocy
PostNapisane: 1 czerwca 2017, 11:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Auto Ci na kilka minut traci moc i się zastanawiasz czy jakiś tuner czy może producent nie zawarł w DME jakiegoś ukrytego trybu studzenia silnika bez informowania użytkownika samochodu o przegrzaniu?

Przy sprawnym układzie chłodzenia:
1) Jeżeli przeszarżujesz i silnik się lekko przegrzeje to otrzymasz "żółty" komunikat o tym, że ma za wysoką temp. płynu i masz masz unikać za dużych obrotów dopóki ten komunikat nie zniknie.

2) Jeżeli przeszarżujesz jeszcze bardziej to pojawi się "czerwony" komunikat, że silnik jest przegrzany i masz przerwać dalszą jazdę.

Silnik nie wchodzi w tryb awaryjny od przegrzania, ewentualnie może wejść w ten tryb kiedy zdechnie mu pompa, ale to już usterka nieodwracalna i żadne studzenie i gaszenie silnika nie ożywi jej na nowo.

Argument z 260 km/h nie jest trafny, bo jeżeli silnik się ówcześnie nie przegrzewał i po chipie dalej się nie przegrzewa to nie ma problemów z chłodzeniem.

Czy kiedy silnik traci moc to pojawia się żółta ikonka "check engine" lub jakiekolwiek inne ikonki czy komunikaty na wyświetlaczu?

PS Diagnostyki nie robi się poprzez czasy przyśpieszeń, a poprzez podpięcie samochodu pod urządzenie diagnostyczne, które odczyta Ci błędy, co swoją drogą polecam ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F10] 535xd - Chip - osiągi - tracenie mocy
PostNapisane: 1 czerwca 2017, 12:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: F10 535d
Po prostu zastanawiam sie, co jest nie tak z moim programem. Pierwszy raz jezdze 535xd po chipie.

Pierwszy raz jechalem wczoraj dluzej po autostradzie po chipie i pojawily sie takie problemy.
Nie mam przy sobie urzadzenia do diagnozowania :(, ale kupie sobie kabelek (juz mialem takie do poprzedniego modelu BMW, ale do F10 nie dziala).

Nie, nie wyskakuje zadna kontrolka, ale temp. oleju tez sie nie zmienia. Problem najprawdopodobniej w temperatrze spalin przy DPF. Na wskaznikach sportowych (wskazanie mocy i momentu) widac, ze moc jest ograniczona i wskazuja do niecalej polowy.

"Argument z 260 km/h nie jest trafny, bo jeżeli silnik się ówcześnie nie przegrzewał i po chipie dalej się nie przegrzewa to nie ma problemów z chłodzeniem. " -> Po chipie i 2sprintach traci moc na jakis czas, ale temp. oleju sie nie zwieksza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F10] 535xd - Chip - osiągi - tracenie mocy
PostNapisane: 1 czerwca 2017, 19:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 255
Moje BMW: brak
Ogranicza Cię limiter EGT lub ciśnienia DPF. Może być też schrzaniony monitoring momentu. O szczegóły zwróć się do tunera, ale już nie tego co robił ten program. Ten pierwszy niech przywróci auto do oryginału i zwraca kasę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F10] 535xd - Chip - osiągi - tracenie mocy
PostNapisane: 1 czerwca 2017, 21:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23110
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Na ile zaufanego masz tego tunera ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F10] 535xd - Chip - osiągi - tracenie mocy
PostNapisane: 2 czerwca 2017, 13:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: F10 535d
"Ogranicza Cię limiter EGT lub ciśnienia DPF. Może być też schrzaniony monitoring momentu. O szczegóły zwróć się do tunera, ale już nie tego co robił ten program. Ten pierwszy niech przywróci auto do oryginału i zwraca kasę."

Oczywiście, teoretycznie tak jest. I z tego co się orientuję, to właśnie jedno z tych ograniczeń, raczej limiter EGT. Auto ma 3 lata, jest w bardzo dobrym stanie i nie sądzę że coś jest w nim schrzanione.
Tylko teraz pytanie "O szczegóły zwróć się do tunera, ale już nie tego co robił ten program" ... czyli którego ?
Od kilku miesięcy szukałem rzetelnej osoby, która ma wiedzę i odpowiadające mi podejście do klienta.
Niestety nie znam się na tym aż tak dobrze, żeby ocenić samemu, na czym polega problem i czy problem jest "rzeczywisty" czy jest to bład w sztuce.
Tak, uważam, że jest to zaufany tuner, natomiast nie mam pojęcia, czy np. inny tuner który przeprogramowuje 535d na potęgę, czy np. wyciągnie asa z rękawa w postaci swojego doświadczenia i za pierwszym razem wgra mi program zapewniający bezbłędne i znaczenie lepsze osiągi. Nie wiem tego ! I nie wiem też, czy taki program w ogóle istnieje ! Może po prostu nie jest to możliwe !
I nikt nie wie, bo wielokrotnie już pytałem na forum o KONKRETY, ale niestety nie znazała się jeszcze ani jedna osoba, która by napisała: "Tak, 535d da się zrobić na 420HP, uzyskując takie i takie osiągi, bez usuwania DPF, bez zmiany standardowych limiterów, lub z drobną korektą (jaką i dlaczego), i wszystko działa jak należy" I pokaże filmy i opisze w jaki sposób próbował zweryfikować osiągi i jakie ma odczucia i wnioski. Szkoda ... dlatego muszę sam pracowicie wchodzić w temat... I zrobię to ... choć zajmie mi to pewnie niepotrzebnie dużo czasu ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F10] 535xd - Chip - osiągi - tracenie mocy
PostNapisane: 2 czerwca 2017, 14:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Ale my tu nie rozmawiamy o tym ile się da wyciągnąć z 535xd F10. Jeżeli pójdzie tam większy IC'ek i downpipe w wersji "tuningowej" to spokojnie powinien iść na ponad 350 HP. Przy turbo hybrydzie z pewnością można przekroczyć 400 HP, co będzie się już przekładać na moment przekraczający 700 Nm, a więc pytanie jak zniesie to skrzynia i napędy, ale że taka sama skrzynia i jak mniemam też napędy siedzą w M550d to myślę, że setup zniesie i 800 Nm. M550d opiera się na trzech turbosprężarkach, a 535d/xd to pojedyncze turbo twinscroll, więc oczywiście tuning tych aut to dwie różne ścieżki. Wracając do meritum, a więc do USTERKI: potrzebujesz kogoś z hamownią żeby odczytał wykres plus diagnostyka pracy egr, turbo etc. i jeżeli to wina softa to trzeba zacząć od powrotu do serii żeby zlikwidować problem i dopiero później zabawy w chiptuning, a to ile Ci dany tuner wyciągnie na samym chipie czy też po dokupieniu jakichś gratów to już nie nasz biznes, bo mogę Cię zapewnić, że jakieś 3/4 tunerów (bez dodatkowych przeróbek jak wspomniany wyżej IC czy DP) podkręci Ci silnik na 350-360 HP. A kogo dokładnie? Nie wiem - popatrz kogo masz w okolicy, poczytaj opinie o tych tunerach i któregoś wybierz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL