BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 04:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E90] N43 CEWKI
PostNapisane: 2 czerwca 2017, 19:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: n43
Witam

Panowie czy mógł by mi ktoś powiedzieć czy cewki które mam po numerze seryjnym są nowsze i były wymieniane czy raczej są fabryczne ? dzisiaj zmieniałem swiece u mechanika i porobiłem zdjecia jedna cewka raczej na bank byłą zmieniana bo jest firmy ngk a reszta boscha z góry dziękuje za odpowiedz

https://drive.google.com/file/d/0B2CNCk ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B2CNCk ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B2CNCk ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B2CNCk ... sp=sharing


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] N43 CEWKI
PostNapisane: 4 czerwca 2017, 15:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: n43
Podbijam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] N43 CEWKI
PostNapisane: 4 czerwca 2017, 16:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Wszystkie trzy cewki Boscha są albo OEM albo są zamiennikami tego co było montowane pierwotnie (OEM 12137638477, kod BOSCH 0 221 504 471
). Mieszanie tego z inną marką to głupota, tak samo jak głupotą jest wymienianie tylko jednej cewki, bo to akurat część, która jeżeli zaczyna się sypać to wieszczy przyszłe rozsypanie kolejnych, a łapanie co parę miesięcy CEL'a i podchodzenie do tematu 4 razy jest bez sensu tak samo jak wymienianie świec po jednej sztuce.

Obecnie BMW używa cewek Delphi jako OEM, a przynajmniej przeszli na nie w okolicach 2009 r. i taka też występuje do Twojego silnika jako zalecana (OEM 12137559842 kod Delphi GN10476-12B1).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] N43 CEWKI
PostNapisane: 4 czerwca 2017, 19:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: e90 318i
Kod silnika: n43
no niestety nie ja to wymieniałem tylko niemieccy mechanicy :)

Ostatnio wymieniłem wszystkie świece i narazie odpukać samochód jeździ płynnie bez zastrzeżeń, to chyba narazie nie będę tego ruszał ? czy zalecasz wymianę od razu ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E90] N43 CEWKI
PostNapisane: 4 czerwca 2017, 22:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
mario2017 napisał(a):
no niestety nie ja to wymieniałem tylko niemieccy mechanicy :)

Ostatnio wymieniłem wszystkie świece i narazie odpukać samochód jeździ płynnie bez zastrzeżeń, to chyba narazie nie będę tego ruszał ? czy zalecasz wymianę od razu ?



Jak jest ok to jeździj. Kiedy przy większych obrotach zacznie Ci odcinać zapłon, na którymś cylindrze i auto będzie telepać budą to wtedy zrobisz ich wymianę (na ekranie pojawi się CEL). PS kiedy już odcina Ci zapłon na 1 czy więcej cylindrach to niezwłocznie zgaś silnik, bo traci wtedy wyważenie. Błąd jest na tyle "uroczy", że po restarcie silnika będzie chodzić normalnie dopóki nie wrzucisz go na duże obroty, a więc wystarczy nie katować auta do wymiany cewek i spokojnie jeszcze jakiś czas przejeździ. To nie awaria pompy, że jak siądzie to albo bardzo krótki odcinek do serwisu albo laweta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 143 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL