BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Nietypowe objawy uszkodzenia- uszczelka głowicy?
PostNapisane: 3 czerwca 2017, 15:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E46 320CI
Kod silnika: M52B20TU
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym się najpierw ze wszystkimi przywitać :)
Mam pewien problem, przeszukiwałem forum, ale nigdzie nie znalazłem opisu pasującego do objawów w moim bmw. Mieszkam nad morzem więc powietrze może być dość wilgotne, do tego ostatnio rzadko jeżdżę moim bm, jednak po ostatniej wieczornej przejażdżce zobaczyłem, że z rur wydechowych leci para- nie jest to wielka chmura, a przy dodaniu gazu nie robi się z tyłu siwo, jednak jak samochód stoi na jałowym, to wylot tej pary jest widoczny. Po przyłożeniu ręki do wydechu po chwili robi się ona wilgotna, a rury wydechowe są od środka mokre. Myślałem, że to uszczelka głowicy, więc odkręciłem korek płynu, na zimnym silniku było go na minimum- pomyślałem, że to już pewniak że uszczelka- wpierdziela płyn chłodniczy, po dolaniu płynu i odpaleniu silnika bez korka żadnych bąbelków powietrza ani plam oleju w zbiorniczku wyrównawczym nie widać. Na miarce która wyskakuje z korka zbiorniczka wyrównawczego widoczny mały kremowy nalot- coś jak masło z oleju, ale po wsadzeniu klucza do płynu wyjąłem go czystego, bez żadnych śladów zaolejenia. Węże chłodzenia nie puchną, są miękkie, można je ścisnąć spokojnie dwoma palcami. Pod korkiem oleju brak masła, prawie suchy, poziom oleju utrzymuje się cały czas tak samo, a na bagnecie nie ma śladów obecności w oleju czegoś dodatkowego. Mam dziurę na katalizatorze, i silnik czasem strzela z wydechu, jednak z tym katem na dniach jadę do naprawy, ale zastanawiam się nad tym, czy faktycznie nie mam walniętej uszczelki, bo wyczytałem w jednym z tematow, że strzał w wydech może być spowodowany również uszczelką. Panowie pomóżcie, bo coraz bardziej łapię doła, że kupiłem totalnego trufla :rozpacz: :wstyd:

@EDIT:
Dodam jeszcze, że na gorącym silniku, jak otworzę korek zbiorniczka wyrównawczego ciecz lekko paruje, ale na moje oko to nie spaliny- zupełnie inny zapach, możliwe, że paruje mi płyn chłodzący?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowe objawy uszkodzenia- uszczelka głowicy?
PostNapisane: 3 czerwca 2017, 15:52 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
To raczej paruje woda z wydechu bo pewnie robisz krótkie odcinki,przy lpg się to nasila . Nic co opisujesz nie wskazuje na uszczelkę głowicy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowe objawy uszkodzenia- uszczelka głowicy?
PostNapisane: 3 czerwca 2017, 16:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E46 320CI
Kod silnika: M52B20TU
piotr520 napisał(a):
To raczej paruje woda z wydechu bo pewnie robisz krótkie odcinki,przy lpg się to nasila . Nic co opisujesz nie wskazuje na uszczelkę głowicy.

Dzięki za odpowiedź, trochę mnie uspokoiłeś, czyli na razie się tym nie przejmować? Czy to, że tego płynu było tak mało, to naturalna sprawa, czy wskazuje na jakąś nieszczelność? Dodam, że nie mam LPG, sama benzyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowe objawy uszkodzenia- uszczelka głowicy?
PostNapisane: 3 czerwca 2017, 16:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Węże nie puchną,płynu nie wywala,temperatura w pionie,olej w normie. Jak dla mnie to nie mam się czym martwić. Co do ilości płynu to kiedy był uzupełniany ostatnio?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowe objawy uszkodzenia- uszczelka głowicy?
PostNapisane: 3 czerwca 2017, 16:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E46 320CI
Kod silnika: M52B20TU
Ostatni raz sprawdzałem poziom płynu w marcu i wtedy był w normie, więc nie dolewałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowe objawy uszkodzenia- uszczelka głowicy?
PostNapisane: 3 czerwca 2017, 16:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Możliwe że masz jakąś nieszczelność i ubyło płynu. Na razie monitoruj sytuację bo na te chwilę to nic strasznego się nie dzieje. Ja u siebie mam przewiercone oba tłumiki wiertłem 1mm w najniższym miejscu. Zimą na lpg robię krótkie odcinki i kopcił dosłownie jak parowóz.Po nawierceniu z ostatniego tłumika wyleciało dosłownie kilka litrów. Ze środkowego o wiele mniej ale od tamtej pory spokój. Dziś mamy upał a jak wyjadę rano na miasto i zrobię ze 2km to po powrocie cieknie z tłumika :) przez ten nawiercony otworek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowe objawy uszkodzenia- uszczelka głowicy?
PostNapisane: 3 czerwca 2017, 18:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: E46 320CI
Kod silnika: M52B20TU
Dzięki wielkie za udzielenie się w temacie, bardzo mnie uspokoiłeś. Właśnie zrobiłem nią około 70km i wydech suchy, więc tak jak mówisz, wina krótkich dystansów :) samochód na dniach będę brał na kanał i obejrzę dokładnie wszystkie wycieki jakie będą. Jeszcze raz dzięki!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL