BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 07:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Problem z klimatyzacją
PostNapisane: 4 czerwca 2017, 22:00 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e36
Witam, jestem dumnym posiadaczem trójki z 1,8 + gaz , climatronic. Ostatnimi czasy wybrałem się na wycieczkę i nie żałowałem mu obrotów przez dwie godziny jazdy. Następnie żałowałem tej wycieczki . Pojawił się dziwny problem. Zaznaczę jeszcze przed że bylem świeżo po wymianie filtrów, oleju, świec, filtra kabinowego (co może być kluczem do zagadki) oraz paska klimatyzacji bo był pęknięty . Po wyżej wymienionej wycieczce zauważyłem że u góry na pokrywie jest dość spory ślad po oleju który stamtąd wyciekał, oraz przy rolce od klimatyzacji jest sporo plam. Od tego czasu klimatyzacja działa jak chce, to znaczy włącza się i wyłącza kiedy jej się podoba. Czasami nawet w przeciągu kilku minut po kilkanascie razy , jakby miała zwarcie, wówczas albo zostanie ze mną i działa przez kolejne pół godziny, lub przez kolejne pół nie działa. Zauwazyłem też że gdy auto stoi np cały dzien na słońcu klimatyzacja w ogóle się nie włączy. Jeśli w cieniu, to jest szansa że zacznie działać z wyżej wymienionym wariowaniem . Ale oprócz tego - gdy klima nie działa - słyszę dobiegający z silnika gwizd/świst, adektwatny do tego jak bardzo aktualnie jest wciśnięty pedał gazu - im więcej daję mu gazu tym dźwięk jest bardziej słyszalny - płynie z nawiewów. Oprócz tego , od tamtego czasu również wiatrak chłodnicy potrafi się załączyć i kręcić cały czas - niezależnie czy silnik jest zimny czy nie. Słyszę jak chodzi, a oprócz tego jak wysiadam to czuć ogrom ciepła, jakby mi termostat kłamał - bo wg wskazówki jest idealnie w połowie a z nadkoli bije takim ciepłem że nie raz planowałem usmażyć kiełbaskę. Zaznaczę jeszcze tylko że jak już zacznie chłodzić/grzać to działa okej , mrozi grzeje tak jak jej każe , także czynnik mi raczej nie spieprzył. Proszę o pomoc bo nie chcę jechać do pana Zenka który albo zacznie wymieniać każdy element po kolei aż się uda, lub stwierdzi że to uszczelka pod głowicą . Z góry dzięki ! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Problem z klimatyzacją
PostNapisane: 5 czerwca 2017, 04:54 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Podmien panel klimy od kogoś innego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Problem z klimatyzacją
PostNapisane: 5 czerwca 2017, 14:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e36
Myślałem nad tym, tylko zastanawia mnie czemu on reaguje na pogodę otoczenia + zielonego pojęcia nie mam czy panel reguluje też pracę wiatraka klimy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Problem z klimatyzacją
PostNapisane: 6 czerwca 2017, 09:38 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Czujniki temperatury sprawdzales w, klimie czy sa dobre ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL