BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] tłumik końcowy - nie bassowy nie sportowy
PostNapisane: 6 czerwca 2017, 20:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Offenbach
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54b22
Witam
Kolejny temat o tłumiku ale nie do końca taki sam jak inne...
Szukam nie sportowego, nie buczącego, nie głośnego tłumika do e46. Niestety mój najprawdopodobniej się wypalił i zaczął buczeć, strzelać przy schodzeniu z obrotów. Szukam dobrego zamienika bo oryginaly z BMW jest po prostu za drogi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] tłumik końcowy - nie bassowy nie sportowy
PostNapisane: 6 czerwca 2017, 22:44 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
uzywka allegro
poza tym mozesz przewiercic wewnatrz kolanka co nada mu fajnego brzmienia. prosty mod a dziala...

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] tłumik końcowy - nie bassowy nie sportowy
PostNapisane: 7 czerwca 2017, 01:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Nie wiem ile kosztuje OEM, ale czy nie warto zadzwonić do jakiegoś porządnego tłumikarza i rozpytać się o oferty? Jeżeli nawet tłumik wyjdzie nie do końca zgodnie z oczekiwaniami to tłumikarz dokona korekty aż odjedziesz zadowolony. Nie mówię oczywiście o jakichś warsztatach, gdzie tłumikarz ma stertę tanich tłumików i na oko dobiera coś co będzie pasować w zamian za Twój obecny, a o kimś kto od zera wykona dla Ciebie tłumik i przy okazji poprawi estetykę oferując jakąś końcówkę czy końcówki. Rozpatrz się w temacie, bo może znajdziesz coś w swoim budżecie co Cię zadowoli ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] tłumik końcowy - nie bassowy nie sportowy
PostNapisane: 7 czerwca 2017, 06:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Offenbach
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54b22
Nie dodałem, że mieszkam w Niemczech i tu mody z przewierceniem tłumika nie przejdą. Używki znalazłem ale nie mam pewności czy nie będzie w gorszym stanie albo padnie po roku. Obcja z tłumikarzem jest tu nie opłacalna. Czy tłumiki firmy IMASAF są zadowalające? Bo oferują zamiennik za 180€.
Jeżeli jest jakiś spotowy tłumik ktory nie urwie mi głowy jadąc 1300km i jest dopuszczony do ruchu to mogę się w ostateczności takim zainteresować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] tłumik końcowy - nie bassowy nie sportowy
PostNapisane: 11 czerwca 2017, 18:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: 316i
Kod silnika: M43
Kolego przede wszystkim nie podałeś bardzo ważnego info tzn jaki masz silnik. Ale jakiby nie był to jeśli nie kupisz typowo sportowego/tuningowego tłumika to będzie miał jak najbardziej naturalne brzmienie. Ja bym nie kombinował za dużo tylko zamówił jakiś normalny nie drogi tłumik i już. Sam mogę polecić polskie Polmostrów, są z grubej aluminiowanej blachy, trwałe, ciche i niedrogie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] tłumik końcowy - nie bassowy nie sportowy
PostNapisane: 21 czerwca 2017, 06:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Offenbach
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54b22
Przepraszam zapomniałem. Kod silnik to M54.
Znalazłem w dobrym stanie używany z oznaczeniem OEM 112169905. Niby jest do M54 ale ma tą klapke do otwierania drugiej rurki a w moim tego nie ma. Podejdzie to bez przeróbek?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] tłumik końcowy - nie bassowy nie sportowy
PostNapisane: 25 czerwca 2017, 14:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 33
Moje BMW: 316i
Kod silnika: M43
A wprowadziłeś jakiś endoskop do środka, że mówisz że w dobrym stanie ? Używka to loteria, nie marnuj kasy tylko kup normalny zamiennik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] tłumik końcowy - nie bassowy nie sportowy
PostNapisane: 28 czerwca 2017, 20:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 58
Lokalizacja: Offenbach
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M54b22
zbyszek80 czy polecasz jakiś zamiennik. Znalazłem tłumiki z firm: Walker, Imasaf, MTS no i Bosal. Ten ostatni jest polecany ale też najdroższy, a że mam w aucie do zrobienia jeszczce kilka innych rzeczy to Bosal odpada.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] tłumik końcowy - nie bassowy nie sportowy
PostNapisane: 9 lipca 2020, 08:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
Odkopię temat...
W mojej E46 z silnikiem M54 fabryczny tłumik końcowy przerdzewiał na górnej części i zaczął nieprzyjemnie pracować. Na biegu kupiłem jakiś nowy zamiennik na allegro za 250zł....pierwsze wrażenie w porównaniu z oryginałem to o połowę mniejsza masa - już czułem że nie będzie dobrze. Pasował bezbłędnie, montaż to kwestia max. jedna godzina i zaraz później próba drogowa. Jest masakra ! W zakresie 2000-3500 obrotów straszne buczenie, jest o wiele gorzej niż w przypadku przerdzewiałego oryginału. W necie poza tymi zamiennikami za 220-300zł znajduję tylko Ultera za kilkakrotnie większą kasę który obawiam się że będzie równie głośny jak tani zamiennik. Może macie jakieś doświadczenia z zamiennikami jakiś renomowanych firm ? Szukam spokojnego, cichego wydechu...coś jak seria. Żadnych buczących Ulterów czy ryczących Eissenmanów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] tłumik końcowy - nie bassowy nie sportowy
PostNapisane: 9 lipca 2020, 17:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1100
Moje BMW: pocket rocket 323ti
Kod silnika: r6 :)
Garaż: Pocket rocket 323ti vel dzikus
Smoczyca 645ci vel dziadkowóz
Pierdu pierdu. Zaden zamiennik nie będzie nawet zbliżony do serii.
Jak z getapowa jesteś to poszukaj tamtejszych remusów itp mają tego dużo, Tuningowe, ale ludzkie tuningowe. Spełniają tuvy, cena dobra. Oczywiście mają też drogie uklady wydechowe.

_________________
323ti
Kolektor m50
Wałki s50
Lekki zamach 240mm
Hamulec 325/294mm+ pompka e84
Szpera 40% w końcu na pokładzie!
Gwint 4x kolumna
Stroker waiting.......
Jest przeciąg :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] tłumik końcowy - nie bassowy nie sportowy
PostNapisane: 9 lipca 2020, 21:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 287
Moje BMW: 330Ci
Kod silnika: M54B30
łudziłem się zamiennikami Bosal itp. ale cena 1300-1700zł to trochę przesada za zakup kota w worku. Używane oryginały nawet z modeli z ostatnich lat produkcji raczej wszystkie są na wykończeniu więc chyba pozostanie mi jakoś żyć z tym buczeniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL