BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] 520i - Przegrzewanie się płynu w chłodnicy
PostNapisane: 12 czerwca 2017, 18:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: 520
Kod silnika: M50B20
Witam, posiadam BMW E34 z 92r M50B20 z sekwencją Stag.
Problem pojawił się od zeszłego wtorku, tamtego dnia, wracając z warszawy i stojąc w korku, wskazówka temperatury uciekła na czerwone pole, zjechałem na przystanek i przeczekałem aż zejdzie temperatura, od 3 lat pierwszy raz taką sytuacje miałem. Węże od chłodnicy twarde i napompowane były.
Temperatura zeszła poniżej 90stopni, odpaliłem i wróciłem 20km do domu, wskazówka pion trzymała.

Dzisiaj podobna sytuacja, wracam z wawy, korki, no ale bliżej domu już byłem, wskazówka momentalnie leciała w prawo, to było kilka sekund, zjechałem, otworzyłem maske i czekałem, węże napompowane jak wcześniej, wczoraj miałem wymieniany termostat, bo było podejrzenie, że to on walnięty był.
Po chwili przekręciłem kluczyk na zapłon, wskazówka pokazała 3/4 temperatury, cofnąłem, jeszcze raz i full na czerwonym polu.
Poczekałem niecałe 10min, był pion, odpaliłem, wjechałem na jezdnie, wskazówka powędrowała do 95stopni i cofneła się na 88 i trzymała pion, wróciłem do domu z pionem.
Pod domem odkręciłem korek i wylało sie sporo płynu, odkręciłem całkowicie, troche pompowałem wężem tym górnym, ulało sie trochę więcej zakręciłem.

W czym może być problem?
Niektórzy mówią, że może być pęknięta głowica, ale to by cały czas się gotował, a tu trzyma pion.
Jakieś pomysły?

Brak klimatyzacji w moim modelu. Od 3 lat nie miałem żadnego problemu z nim.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] 520i - Przegrzewanie się płynu w chłodnicy
PostNapisane: 12 czerwca 2017, 19:05 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Wentylator działa? Masz wisko? Chłodnica cała gorąca? Pompa wody działa? Musisz to sam posprawdzać.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] 520i - Przegrzewanie się płynu w chłodnicy
PostNapisane: 12 czerwca 2017, 19:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: 520
Kod silnika: M50B20
Wisko od początku padnięte, można ręką zatrzymać wiatrak i zakręcił w drugą stronę, chłodnica, nie sprawdzałem sprawdzę przy następnej podróży.
Pompa wody, nie wiadomo, ale raczej tak, skoro robi 50-70km bez problemu przy pionie, a tu takie cyrki dwa z temperaturą miałem.
Mam jak się zagrzeje następnym razem, podjechać, by ściągnęli pompę wody i sprawdzili ją. Na razie mam jeździć i informować dalej co i jak.
Opisałem swój problem tutaj, myśląc, że może ktoś tak miał, lub da wskazówkę co dalej sprawdzić. Ale chłodnicę jutro sprawdzę po jeździe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL